Televizyon ekranlarında izleyici ile buluşan Kabadayı filminin çekim ve yayın detayları araştırılıyor. Kabadayı filmi oyuncuları isimleri, Kabadayı filmi kaç yılında çekildi, Kabadayı filmi nerede çekildi ve Kabadayı filmi konusu ne sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Şener Şen, Kenan İmirzalıoğlu, Aslı Tandoğan, İsmail Hacıoğlu ve Rasim Öztekin rol alıyor.

Kabadayı filminin yönetmen koltuğunda Ömer Vargı oturuyor. Filmin senaryosunu Yavuz Turgul yazdı. Yapımcısı Mine Vargı olan Kabadayı filminin müziklerini Benjamin Walken hazırladı. Filmacass ve Fida Film tarafından dram türü ile çekilen film 140 dakika ganobet sürüyor.

Kabadayı filmi kaç yılında çekildi?

Kabadayı filmi 2007 yılında çekildi. 1 Kasım 2007 tarihinde sinemalarda vizyona girerek sinemaseverler ile beyazperdede buluşan film büyük ilgi gördü. Vizyonda kaldığı süre boyunca 2 milyon 2631 kişi tarafından sinemalarda izlenen film toplamda 15 milyon 334 bin 881 bin TL hasılat elde ganobet giriş etti.

Kabadayı filmi konusu ne?

Kabadayı filminde Şener Şen nesli tükenen bir kabadayıya hayat veriyor. Ali Osman (Şener Şen), eski kabadayılık günlerine veda ediyor ve sonrasında aşık olduğu kadının izini bulup bir oğlu olduğunu öğreniyor. Oğlu Murat’ın sevgilisi Karaca’ya aşık olan mafya üyesi Devran ise (Kenan İmirzalıoğlu) Karaca’yı elde etmeye çalışıyor. Ali Osman, oğlunu ve sevgilisini korumak için eski günlerine geri dönüyor. Ali Osman ile Devran’ın mücadelesi büyük bir çatışmaya dönüşüyor.

Kabadayı filmi nerede çekildi?

Kabadayı filmi İstanbul’un farklı ilçe, semt ve mekanlarında çekildi. Filmin çekimleri için İstanbul’da 30’dan fazla mekanda çekim setleri kuruldu. Filmin çekimleri İstanbul’da tamamlandı.

Kabadayı filmi oyuncuları isimleri

  • Şener Şen - Ali Osman
  • Kenan İmirzalıoğlu - Devran
  • İsmail Hacıoğlu - Murat
  • Aslı Tandoğan - Karaca
  • Rasim Öztekin - Sürmeli
  • Süleyman Turan - Cemil
  • Ruhi Sarı - Selim
  • Rana Cabbar - Haco
  • Ferdi Akarnur - Talat

Kabadayı filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Kemal İnci (Beyto), Dursun Ali Sarıoğlu (Turhan), Atilla Pakdemir (Battal), Ayberk Atilla (Hasan), Tarık Ünlüoğlu (Gölge), Ulgar Manzakoğlu (Patron), Selma Kutluğ (Afet), Candan Sabuncu (Atiye) ve Tuncay Beyazıt (Komiser).