Harrison Ford’un başrolde olduğu ve oyunculuğu ile bütün dikkatleri üzerine çektiği Kaçak filmi televizyon ekranlarında ve dijital platformlarda sinemaseverler ile buluşmaya devam ediyor. Orijinal adı The Fugitive olan filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Kaçak filmi nerede çekildi, Kaçak filmi ne zaman çekildi, Kaçak filmi hangi kanalda oynuyor, Kaçak filmi konusu ne, Kaçak filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Dr. Richard Kimble rolünde Harrison Ford, Deputy U.S. Marshal Sam Gerard rolünde Tommy Lee Jones, Helen Kimble rolünde Sela Ward, Deputy U.S. Marshal Cosmo Renfro rolünde Joe Pantoliano, Fredrick Sykes rolünde Andreas Katsulas yer alıyor. Filmin oyuncuları arasında ayrıca Jeroen Krabbé, Daniel Roebuck, Tom Wood, L. Scott Caldwell, Johnny Lee Davenport ve Julianne Moore var.

Kaçak filmi, 1960’ların ünlü televizyon serisinden sinemaya başarıyla uyarlanmıştır. Filmde, Dr. Richard Kimble’ı David Janssen’in yerine bu kez Harrison Ford canlandırıyor. Ünlü cerrah Dr. Richard Kimble, haksız yere karısını öldürmekle suçlanarak hapse atılır. Cezaevine nakli sırasında bir mahkumun kaçma girişimi, büyük bir kaza ile sonuçlanır. Bu fırsatı değerlendiren Kimble, karısının gerçek katilini bulmak için kaçar. Peşinde hapishane kaçkınlarını kovalayan Marshal ekibi ve liderleri Sam Gerard ile Kimble, ipuçlarını izleyerek gerçek katili ortaya çıkarmayı dener. Harrison Ford’un Kaçak (The Fugitive) filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, kaç yılında çekildi, hangi kanalda oynuyor, hikayesi nedir, oyuncuları isimleri ne sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde getirbet yer alıyor.

En iyi klasik filmler unutulmaz en güzel klasik filmler listesi efsane ilk dönem filmleri En iyi klasik filmler unutulmaz en güzel klasik filmler listesi efsane ilk dönem filmleri

Kaçak filmi ne zaman çekildi?

Kaçak filmi 1993 yılında çekildi. Film aynı yılın Ağustos ayında sinemalarda gösterime girerek sinemaseverler ile beyazperdede buluştu. 44 milyon dolar bütçeyle çekilen yapım, 369 milyon dolar hasılat elde etti. Aksiyon, macera ve dram türlerinde çekilen film 130 dakika sürüyor. Kaçak filmi, aynı isimli televizyon serisinden uyarlanmış, 1993 yılında en iyi akademi ödülüne aday gösterilmiş gerilim filmidir.

Kaçak filmi nerede çekildi?

Kaçak filmi Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı Bryson City, Dillsboro, Kuzey Carolina Blount ilçesi, Tennessee ve Chicago bölgelerinde çekildi. Çekimlere 1993 yılının Şubat ayında başlandı ve çekimler aynı yılın Mayıs ortasında tamamlandı. Filmin yarısı Illinois’in kırsal bölgelerinde çekildi. Diğer yarısı ise Kuzey Carolina'nın Jackson County'sinde ve Great Smoky Dağları'nda çekilmiştir. Çekimler bu bölgelerde tamamlanmış ve izleyicilerle buluşmuştur.

Çok ödüllü az bilinen filmler listesi çok ödül alan popüler olmayan filmler listesi Çok ödüllü az bilinen filmler listesi çok ödül alan popüler olmayan filmler listesi

Kaçak filmi konusu ne?

Kaçak filminde, saygıdeğer bir cerrah olan Doktor Richard Kimble, karısını öldürmekle suçlanıyor. Suçlu bulunan Dr. Kimble, nakli sırasında onunla beraber nakledilen diğer mahkumların kaçış entrikaları sayesinde kurtuluyor ve gerçek suçluyu ortaya çıkarmak için kaçıyor. Kimble, karısını öldürdüğünü söylediği tek kollu adamı bulmaya çalışıyor. Kimble’ın peşine ise inatçı bir dedektif olan Sam Gerard düşüyor.

Kaçak filmi hangi kanalda oynuyor?

Kaçak filmi Beyaz TV kanalında oynuyor. Film 7 Ocak Pazar günü saat 19.30’da ve aynı günün gecesi saat 01.15’te Beyaz TV ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Filmin yönetmen koltuğunda Andrew Davis oturuyor. Filmin senaryosunu Roy Huggins yazdı. Yapımcısı Arnold Kopelson olan ve müziklerini James Newton Howard’ın hazırladığı film Warner Bros. tarafından dağıtıldı. Efsane film 2 saat 9 dakika getirbet giriş sürüyor.

Az bilinen efsane yabancı diziler popüler olmayan iyi diziler listesi Az bilinen efsane yabancı diziler popüler olmayan iyi diziler listesi

Kaçak filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Harrison Ford - Dr. Richard Kimble
 • Tommy Lee Jones - Deputy U.S. Marshal Sam Gerard
 • Sela Ward - Helen Kimble
 • Joe Pantoliano - Deputy U.S. Marshal Cosmo Renfro
 • Andreas Katsulas - Fredrick Sykes
 • Jeroen Krabbé - Dr. Charles Nichols
 • Daniel Roebuck - Deputy U.S. Marshal Bobby Biggs
 • Tom Wood - Deputy U.S. Marshal Noah Newman
 • L. Scott Caldwell - Deputy U.S. Marshal Erin Poole
 • Johnny Lee Davenport - Deputy U.S. Marshal Henry
 • Julianne Moore - Dr. Anne Eastman
 • Ron Dean - Detective Kelly
 • Joseph Kosala - Detective Rosetti

En iyi intikam filmleri tüm zamanların en çok izlenen intikam filmleri listesi En iyi intikam filmleri tüm zamanların en çok izlenen intikam filmleri listesi