Kemal Sunal’ın efsane filmlerinden olan Kapıcılar Kralı filminin çekim ve yayın detayları merak ediliyor. Kapıcılar Kralı filmi nerede çekildi, Kapıcılar Kralı filmi hangi semtte çekildi, Kapıcılar Kralı filmi kaç yılında çekildi, Kapıcılar Kralı filmi oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmde, Kemal Sunal’ın efsane oyunculuğu ile hayat verdiği Seyid, büyük bir apartmanda kapıcıdır. Yönetici ile arası iyi olan Seyid, apartmanda olup bitenleri lehine çevirmeyi ve yerini sağlama almayı becerir. Zamanla apartmanda tüm olaylara hakim olan ve daire sakinlerini parmağında oynatan Seyid kısa zamanda köşeyi döner.

Kapıcılar Kralı filminin oyuncu kadrosunda Kemal Sunal, Bilge Zobu, Sevda Ferdağ, Sevil Üstekin, Şevket Altuğ, Can Kolukısa, Güner Sümer, Feridun Çölgeçen, Özcan Özgür ve Yüksel Gözen rol albibet alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Zeki Ökten oturuyor. Yapımcıları Arif Keskiner ve Abdurrahman Keskiner olan filmin senaryosunu usta senarist Umur Bugay yazdı. Kapıcılar Kralı filminin çekildiği yer, çekim yeri, hangi apartmanda çekildi, ne zaman çekildi ve oyuncu kadrosu karakterleri sorularının yanıtları içeriğimizde yer alıyor.

Kapıcılar Kralı filmi kaç yılında çekildi?

Kapıcılar Kralı filmi 1976 yılında çekildi. Dram, komedi ve macera türlerinde Çiçek Film tarafından çekilen yapım 1 Mayıs 1977 tarihinde sinemalarda gösterime girdi. Kemal Sunal’ın çok sevilen filmlerinden olan yapım 84 dakika sürüyor. Film ayrıca, 1977 yılında 14. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Yönetmen (Zeki Ökten) ve En İyi Erkek Oyuncu (Kemal Sunal) ödüllerini almıştır. Filmde, saf görünüşlü ancak cin gibi kurnaz ve işini bilir bir kapıcının apartman sakinleriyle olan renkli ilişkileri anlatılıyor.

Kapıcılar Kralı filmi nerede çekildi?

Kapıcılar Kralı filmi İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde çekildi. Filmin çekimleri Beyoğlu’nun Cihangir semtinde olan Güneşli Sokak’ta yapıldı. Filmin çekimleri için ilk olarak Nişantaşı semti düşünülmüş. Daha sonra Yönetmen Zeki Ökten’in öğrencilik yıllarında kaldığı Cihangir Sokak’ta çekimlerin yapılmasına karar verilmiş. Sokağın Alman Hastanesi yönü girişindeki ikinci apartman olan Selahattin Zeren apartmanı film için uygun bulunarak çekimler albibet giriş yapılmıştır.

Kapıcılar Kralı filmi hangi semtte çekildi?

Kapıcılar Kralı filmi İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Cihangir semtinde çekildi. Senarist Umur Bugay, Cihangir semti Güneşli Sokağı’nda bulunan Selahattin Zeren apartmanı yöneticisi ile kapıcı dairesini ziyaret ettikleri zaman Anadolu'nun ücra köşesinden göç etmiş kapıcı Seyid ve üç çocuğundan etkilenmiş ve filmdeki kapıcı karakterine de Seyid adını vermiştir. Apartmandaki kapıcı dairesinin doğal yapısını da film sırasında muhafaza ettirmiştir. Filmin koşu sahneleri Bakraç Sokak ve Oba Sokak'ta çekilirken Güneşli Sokak 1977'de çekilen Çöpçüler Kralı'na da ev sahipliği yapmıştır.

Kapıcılar Kralı filmi oyuncuları isimleri

 • Kemal Sunal - Kapıcı Seyit
 • Bilge Zobu - Albay Zafer
 • Sevda Ferdağ - Mahir'in Ev Arkadaşı
 • Şevket Altuğ - Votkacı
 • Sevil Üstekin - Hacer
 • Can Kolukısa - Fehmi
 • Güner Sümer - Nuri
 • Feridun Çölgeçen - Übeyit
 • Özcan Özgür - Mahir
 • Mine Zeren - Apartman sakini
 • Yüksel Gözen - Müdür Mithat
 • Ekrem Dümer - Doktor

Kapıcılar Kralı filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Hüsnü Yıldız - İbrahim (Kapıcı Seyit'in oğlu), Hikmet Gül – Makbule, Güler Ökten - Fehmi'nin eşi, Fatoş Tez – Leyla, Gülten Ceylan – Selma, Mete Sezer - Memur Ferit. Demircan Türkdoğan, Diler Saraç - Doktor'un eşi ve Serpil Baykul - Fehmi'nin kızı.