Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın birlikte oynadığı ilk film olan Kara Gözlüm filmi sinemaseverler ile televizyon ekranlarında buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Kara Gözlüm filmi nerede çekildi, Kara Gözlüm filmi kaç yılında çekildi, Kara Gözlüm filmi ne zaman çekildi, Kara Gözlüm filmi hangi kanalda oynuyor, Kara Gözlüm filmi oyuncuları isimleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Türk sinemasının en çok sevilen ikililerinden Türkân Şoray (Azize) ve Kadir İnanır (Kenan) yer alıyor. Ali Şen Azize'nin babası balıkçı Temel Reis rolünde ve Müjdat Gezen ise gazino çalışanı Orhan rolünde oynamıştır. Yardımcı rollerde Aziz Basmacı (Arnavut Osman), Mürüvvet Sim (Madam Sülfik), Diclehan Baban (Handan) ve Mualla Sürer (Bedia) oynamıştır. Filmde, balıkçılık yapan dedesiyle beraber yaşayan genç bir kız olan Azize balıkları satmak için şarkı söylediği bir sırada sesini ve kendisini çok beğenen bir gazino patronu ona iş teklif eder. Azize çok para kazanmak için bu işi kabul eder. Bu arada kimliğini gizleyen bir bestekar Azize’ye aşık olmuştur ve onun için şarkılar yazmaktadır. Azize de bu şarkıları çok sever ve bu gizli aşığı aramaya başlar. Bu çok güzel şarkıların yaratıcısı Azize’nin çok yakınında olan garsondur. Kara Gözlüm filminde Türkan Şoray kaç yaşında Kadir İnanır kaç yaşında, ne zaman çekildi, çekildiği yer, çekim yeri, hangi semtte çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri isimleri, konusu ne sorularının yanıtları haberimizde galabet yer alıyor.

Selvi Boylum Al Yazmalım hangi barajda çekildi hangi köyde çekildi çekim yeri neresi? Selvi Boylum Al Yazmalım hangi barajda çekildi hangi köyde çekildi çekim yeri neresi?

Kara Gözlüm filmi ne zaman çekildi?

Kara Gözlüm filmi 1970 yılında çekildi. Film 1 Ocak 1971 tarihinde gösterime girdi. Günümüzde farklı tarihlerde ve kanallarda Yeşilçam tutkunları ile buluşmaya devam eden film, Yeşilçam’daki en güzel Türkan Şoray - Kadir İnanır filmlerinden biridir. Yapımda Azize karakteri de Yeşilçam’ın unutulmayacak karakterleri arasında yerini almıştır.

Kara Gözlüm filmi kaç yılında çekildi?

Kara Gözlüm filmi 1970 yılında çekildi. Senaryosunu Bülent Oran'ın yazdığı filmin yönetmen koltuğunda Atıf Yılmaz oturuyor. Akün Film tarafından çekilen, Lale Film tarafından seslendirilen film, Ören Film tarafından renklendirilmiştir. Yapımcısı İrfan Ünal olan film, romantik, dram ve müzikal türlerinde çekilmiştir.

Gönderilmemiş Mektuplar filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri konusu ne? Gönderilmemiş Mektuplar filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri konusu ne?

Kara Gözlüm filmi konusu nedir?

Kara Gözlüm filmi, bir balıkçı kızıyla, esrarengiz bir bestekarın aşkını ekranlara taşıyor. Türkan Şoray’ın Balıkçı Kızı Azize, Kadir İnanır’ın bestekar Kenan (Chopin) karakterine hayat verdiği film; Azize’nin balık pazarından çıkıp, gazinoda bir gün şarkı söylemesiyle başlayan hayat serüvenini anlatıyor. Yeşilçam’ın en popüler yapımlarından olan film, izleyenleri ekran başına kilitliyor.

Kara Gözlüm filmi nerede çekildi?

Kara Gözlüm filmi İstanbul Sarıyer’de çekildi. Filmin ilk sahneleri Akün Film stüdyolarında çekilmiştir. Ayrıca bazı sahnelerin çekimleri için İstanbul’da bulunan bir gazinoda çekim setleri kurulmuştur. Filmin çekimleri Sarıyer ilçesinde ve çevresinde yapılmıştır. 116 dakika süren film, vizyona girdiği ilk hafta başarılı bir açılış gerçekleştirmiştir. Gişede 1970'lerde en çok hasılat yapan Türk filmleri arasına girmeyi başarmış klasik filmler arasına adını yazdırmıştır.

Türkan Şoray Zulüm filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor? Türkan Şoray Zulüm filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor?

Kara Gözlüm filminde şarkıları kim söylüyor?

Kara Gözlüm filminde şarkıları Belkıs Özener söylüyor. Filmin müzikleri Türk sinemasının en çok bilinen müziklerine sahiptir. Filmin müzikleri Metin Bükey ve Orhan Gencebay tarafından yapılmıştır. Filmde Türkan Şoray'ı Belkıs Özener seslendirmiştir ve gazinoda söylediği tüm şarkılar da Belkıs Özener tarafından seslendirilmiştir. Filmle aynı adı taşıyan ve Belkıs Özener'in söylediği Kara Gözlüm adlı şarkı 1970'li yıllarda ve Türk sinemasında en çok bilinen şarkılardan birisi olmuştur.

Kara Gözlüm filminde Türkan Şoray kaç yaşında?

Kara Gözlüm filminde Türkan Şoray 25 yaşındadır. 1945 doğumlu olan Türkan Şoray, filmin çekildiği 1970 yılında 25 yaşında. Kara Gözlüm, 1980'li yılların başında Türkiye çapında VHS formatında yayınlandı ve evlerde kaset olarak yerini almaya başladı. 1990'lı yıllarda ve 2000'li yılların başında televizyon kanallarında gösterildi. 2000'li yılların başlarında VCD olarak yayımlandı. 2000'li yılların ortasında DVD olarak piyasaya sürüldü.

Tatar Ramazan filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Tatar Ramazan filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri

Kara Gözlüm filminde Kadir İnanır kaç yaşında?

Kara Gözlüm filminde Kadir İnanır 21 yaşındadır. 1949 doğumlu olan Kadir İnanır, filmin çekildiği 1970 yılında 21 yaşında. 2010'lu yıllarda Vipsaş tarafından Türk filmleri restore edilmiştir. 2012 yılında 1080p olarak, Blu-ray formatında restore edildi ve ilk olarak 2013 yılında TV kanallarında gösterilmeye başlandı.

Kara Gözlüm filmi hangi kanalda oynuyor?

Kara Gözlüm filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 17 Temmuz Pazartesi günü saat 17.30’da ve aynı günün gecesi saat 00.45’te 360 TV ekranlarında Yeşilçam tutkunları ile buluşuyor. Filmde Türkan Şoray’ı Nevin Akkaya, Kadir İnanır’ı Abdurrahman Palay, Müjdat Gezen’i Fuat İşhan, Ali Şen’i Rıza Tüzün ve Aziz Basmacı’yı Pekcan Koşar seslendirmiştir. 360 TV ekranlarında her gün en sevilen ve en popüler Yeşilçam filmleri yayınlanmaya galabet giriş devam ediyor.

Türkan Şoray Acele Koca Aranıyor filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Türkan Şoray Acele Koca Aranıyor filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri

Kara Gözlüm filmi oyuncuları isimleri

 • Türkân Şoray (Azize)
 • Kadir İnanır (Kenan)
 • Ali Şen (Temel Reis)
 • Müjdat Gezen (Orhan)
 • Aziz Basmacı (Arnavut Osman)
 • Diclehan Baban (Handan)
 • Mualla Sürer (Bedia)
 • Mürüvvet Sim (Madam Sülfik)
 • Turgut Boralı (Hurşit)
 • Aynur Aydan (Semra)
 • Reşit Çıldam
 • Talia Saltı (Yelloz Hüsniye)
 • Rıza Tüzün (Balıkçı Rıza)

Kara Gözlüm filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler rol alıyor; Kudret Karadağ (Yengeç Rıza), Zeki Sezer (Şef Garson Rüştü), Nezihe Güler (Kenan'ın Annesi), Kayhan Yıldızoğlu (İngiliz Mayer), Muzaffer Cıvan (Balıkçı Rüstem), Lütfü Engin (Balıkçı Ali), Mehmet Büyükgüngör (Müzik Hocası), Orhan Çoban (Garson) ve Arap Celal.

Türkan Şoray Çile filmi nerede çekildi hangi hastanede kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri Türkan Şoray Çile filmi nerede çekildi hangi hastanede kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri