Televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşacak olan Kara Murat Devler Savaşıyor filminin çekim yeri ve yayın detayları araştırılıyor. Kara Murat Devler Savaşıyor nerede çekildi, Kara Murat Devler Savaşıyor hangi kalede çekildi, Kara Murat Devler Savaşıyor oyuncuları kim, Kara Murat Devler Savaşıyor ne zaman çekildi kaç yılında sorularının yanıtları araştırılıyor. Yönetmen koltuğunda Natuk Baytan’ın oturduğu filmin yapımcılığını Türker İnanoğlu üstlenmiş. Senaryosunu Rahmi Turan, Fuat Özlüer ve Erdoğan Tünaş yazmış.

Kara Murat Devler Savaşıyor filminin orijinal hikayesi Abdullah Turhan’a ait. Erler Film tarafından çekilen yapım macera, epik ve tarih türleri ile ekranlara geliyor. 84 dakika süren film, Kara Murat Denizler Hakimi filminin devamıdır. Kara Murat Devler Savaşıyor filminde iftiraya uğrayan bir sadrazamın Karat Murat tarafından kurtarılması konusu anlatılıyor.

Kani Paşa, sadrazamın yerine geçmek istiyor. Kardeşi olan Kumandan Davut Bey ise Mora Valisi olmak için çabalıyor. 2 kardeş, sadrazam Mahmut Paşa’ya iftira atarak emellerine ulaşmaya çalışıyor. Padişah ise Mahmut Paşa’nın öldürülmesi fermanını veriyor. Yeniçerilerden olan Kara Murat, önce tahkikat yaptırmak gerektiğinde ısrar ediyor ve zindana atılıyor. Zindandan kaçan Kara Murat, yalanları ortaya çıkarmak için büyük bir maceraya atılıyor. Kara Murat Devler Savaşıyor filminin çekildiği kale ve yer, çekim yeri, oyuncu kadrosu karakterleri ve film kaç yılında çekildi sorularının yanıtları haberimizde parasino yer alıyor.

Kara Murat Devler Savaşıyor ne zaman çekildi?

Kara Murat Devler Savaşıyor filmi 1978 yılında çekildi. Macera filmi aynı yıl 1 Kasım 1978 tarihinde vizyona girerek sinemalarda gösterilmeye başladı.

Kara Murat Devler Savaşıyor nerede çekildi?

Kara Murat Devler Savaşıyor filmi İstanbul’un farklı semt ve ilçelerinde çekildi. Filmin çekimleri için şehrin bir çok farklı noktasında çekim setleri kuruldu.

Kara Murat Devler Savaşıyor hangi kalede çekildi?

Kara Murat Devler Savaşıyor filmi Anadolu Hisarı Kalesi’nde ya da Rumeli Hisarı Kalesi’nde çekildi. Filmin çekimleri için hangi kalenin kullanıldığı sorusu henüz yanıt bulmadı. Film günümüzde TV ekranlarında yayınlanmaya parasino giriş devam ediyor.

Kara Murat Devler Savaşıyor oyuncuları kim?

 • Cüneyt Arkın - Kara Murat
 • Canan Perver - Zeynep
 • Tanju Gürsu - Davut Bey
 • Sümer Tilmaç - Fatih Sultan Mehmet
 • Reha Yurdakul
 • Hulusi Kentmen - Mahmut Paşa
 • Turgut Özatay
 • Kayhan Yıldızoğlu
 • Atilla Ergün - Tuğrul Bey
 • Kadir Savun - İmam Hasan Hüseyin
 • Mümtaz Ener - Rum Kani Paşa

Kara Murat Devler Savaşıyor filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Nubar Terziyan, Süheyl Eğriboz, Kudret Karadağ, Hakkı Kıvanç, Kadir Kök, Osman Han, İhsan Gedik, Sönmez Yıkılmaz ve Mehmet Yağmur.