Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi nerede çekildi, Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi hangi kalede çekildi, Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi kaç yılında çekildi, Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi oyuncuları isimleri nedir, Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerini Kara Murat / Murat'ın ağabeyi rolleri ile Cüneyt Arkın ve Angela / Zeynep rolleri ile Hale Soygazi paylaşıyor. Filmde ayrıca Kazıklı Voyvoda rolünde Turgut Özatay, Mihail rolünde Erol Taş ve Lucia rolünde Mualla Omay ile Bora Ayanoğlu, Kayhan Yıldızoğlu, Atilla Ergün, Yusuf Sezer ve Atıf Kaptan rol alıyor. Aksiyonun bol olduğu ve temponun hiç düşmediği film, Eflâk voyvodası Vlad’a karşı mücadele eden Kara Murat’ın maceralarını ekranlara getiriyor. Kara Murat Fatih'in Fedaisi filminin çekildiği yer, çekim yeri, hangi kalede çekildi, nerede çekilmiştir, ne zaman çekildi, kadın oyuncuları oyuncu kadrosu karakterleri kim, hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde trinkbet yer alıyor.

Dünyayı Kurtaran Adam nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu ne oyuncuları isimleri Dünyayı Kurtaran Adam nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu ne oyuncuları isimleri

Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi kaç yılında çekildi?

Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi 1972 yılında çekildi. Aksiyon, macera ve tarih türlerinde çekilen yapım 17 Kasım 1972 tarihinde gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. Kara Murat filmlerinin ilk filmi olan yapımın ayrıca Kara Murat Fatih'in Fermanı adını taşıyan bir devam filmi çekilmiş ve Kara Murat serisine başka filmler ile devam edilmiştir.

Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi nerede çekildi?

Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi İstanbul’un Sarıyer, Fatih, Beşiktaş ilçelerinde çekildi. Filmin çekimleri için İstanbul’daki tarihi mekanlara çekim setleri kuruldu. Rumelihisarı, Yedikule Zindanları, Topkapı, Yıldız Sarayı ve Aya İrini’de çekimler yapıldı. İstanbul’un farklı tarihi yerlerinde yapılan çekimlerin ardından film gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. Günümüzde farklı tarihlerde ve kanallarda yayınlanmaya devam etmektedir.

Oyun Bitti filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman oyuncuları isimleri hangi kanalda? Oyun Bitti filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman oyuncuları isimleri hangi kanalda?

Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi hangi kalede çekildi?

Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi Rumeli Hisarı Kalesinde çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü Rumeli Hisarı’nda yapıldı. Ayrıca birçok tarihi mekanda da çekimler yapıldı. Filmin yönetmen koltuğunda Natuk Baytan oturuyor. Yapımcısı Türker İnanoğlu olan filmin senaryosunu, Abdullah Turhan ve Rahmi Turan’ın eserinden uyarlayarak Rahmi Muratoğlu, Fuat Özlüer ve Erdoğan Tünaş yazdı. Erler Film tarafından Kara Murat serisinin ilk filmi olarak çekilen yapım 87 dakika trinkbet giriş sürüyor.

Cüneyt Arkın Paramparça filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Cüneyt Arkın Paramparça filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri

Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi hangi kanalda oynuyor?

Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 23 Mayıs Salı günü saat 17.30’da 360 TV ekranlarında yayınlanacak. Filmde, Vlad, Fatih Sultan Mehmet zamanında Eflâk voyvodalığını ele geçirir. Ancak Osmanlı’ya taahhüt ettiği vergileri ödemez. Fatih, vergiyi tahsil etmek ve Vlad’a gözdağı vermek üzere bir heyet gönderir. Ancak Vlad, heyettekileri esir alarak hepsini öldürür. Kara Murat, Vlad tarafından öldürülen ağabeyinin intikamını almak için harekete geçer.

Kara Murat Devler Savaşıyor filmi nerede çekilmiştir hangi sarayda çekildi oyuncuları Zeynep kim? Kara Murat Devler Savaşıyor filmi nerede çekilmiştir hangi sarayda çekildi oyuncuları Zeynep kim?

Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi oyuncuları isimleri

 • Cüneyt Arkın - Kara Murat / Murat'ın ağabeyi
 • Hale Soygazi - Angela / Zeynep
 • Turgut Özatay - Kazıklı Voyvoda
 • Erol Taş - Mihail
 • Mualla Omay - Lucia
 • Bora Ayanoğlu - Fatih Sultan Mehmet
 • Kayhan Yıldızoğlu - Johan
 • Atilla Ergün - Nikol
 • Yusuf Sezer - Papesko
 • Atıf Kaptan - Hamza Paşa

İstasyon filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman oyuncuları isimleri hangi kanalda? İstasyon filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman oyuncuları isimleri hangi kanalda?

Kara Murat Fatih'in Fedaisi filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Asım Nipton - Fatihin Veziri
 • Özdemir Aydın - Türk elçi İskender
 • Ali Seyhan - Zindancı
 • Süheyl Eğriboz
 • Faik Coşkun - Fatih'in Veziri
 • Zeki Sezer - Fatih'in Veziri
 • Ali Demir - Fatih in Veziri
 • Necdet Tosun – Hancı
 • Erdoğan Seren - Türk elçi

Kara Murat Ölüm Emri nerede çekildi oyuncuları kim ne zaman çekildi? Kara Murat Ölüm Emri nerede çekildi oyuncuları kim ne zaman çekildi?