Karayip Korsanları film serisinin ilk filmi olan ve orijinal adı Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl olan Siyah İncinin Laneti, yayınlandığı dönemin en çok izlenen yapımlarından biri oldu. Sık sık televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşmaya devam eden filmin yapım ve çekim ayrıntıları araştırılıyor. Karayip Korsanları Siyah İncinin Laneti nerede çekildi, Karayip Korsanları Siyah İncinin Laneti oyuncuları isimleri, Karayip Korsanları Siyah İncinin Laneti filmi kaç yılında çekildi? sorularının cevapları merak ediliyor.

Karayip Korsanları Siyah İncinin Laneti filminin oyuncu kadrosunda Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom, Keira Knightley ve Jack Davenport rol alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Gore Verbinski oturuyor. Yapımcısı Jerry Bruckheimer olan filmin Walt Disney's Pirates of the Caribbean'dan uyarlama senaryosunu Ted Elliott ve Terry Rossio yazdı. Filmin hikayesi Ted Elliott, Terry Rossio, Stuart Beattie ve Jay Wolpert'e ait.

Karayip Korsanları Siyah İncinin Laneti filmi, genç bir kızı kurtarmaya çalışan korsan Jack Sparrow ile demirci Will Turner'ın maceralarını anlatıyor. Filmin müziklerini Klaus Badelt hazırladı. Walt Disney Pictures ve Jerry Bruckheimer Films tarafından çekilen Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 143 dakika mooibet sürüyor. Karayip Korsanları Siyah İncinin Laneti filminin çekildiği yer, çekim yeri, oyuncu kadrosu karakterleri ve kaç yılında çekildi sorularının yanıtları ortaya çıktı.

Karayip Korsanları Siyah İncinin Laneti kaç yılında çekildi?

Karayip Korsanları Siyah İncinin Laneti filmi 2002 yılında çekildi. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl filminin çekimlerine 2002 yılında başlandı ve çekimler 2003 yılında tamamlandı. Film 2003 yılının Temmuz ayında sinemalarda izleyiciler ile buluştu. 140 milyon dolar bütçe ile çekilen yapım toplamda 654 milyon hasılat elde etti. Amerika’da gösterildiği ilk haftada 46,6 milyon dolar gelir elde etti.

Karayip Korsanları Siyah İncinin Laneti nerede çekildi?

Karayip Korsanları Siyah İncinin Laneti filmi Karayipler’de çekildi. Filmin çekimlerinin tamamı Karayipler’de yapıldı. Çekimler için Karayipler’e bağlı olan St. Vincent bölgesindeki Wallilabou Koyu’na set kuruldu. Yapımın ayrıca Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı adını taşıyan devam filmi de mooibet giriş çekilmiştir.

Karayip Korsanları Siyah İncinin Laneti filmi konusu

Karayip Korsanları Siyah İncinin Laneti filminde, Port Royal valisinin kızı Elizabeth Swann bir korsan tarafından kaçırılıyor. Elizabeth'in sevgilisi Will Turner, sevgilisinin kaçırıldığını duyunca onu kurtarmak için korsanın peşine düşüyor. Çılgın ve iyi yürekli bir korsan olan Jack Sparrow Elizabeth'in çocukluk arkadaşı Will Turner'la bir oluyor ve kızı kurtarmaya çalışıyorlar. Gizemli madalyon hayalet gemiyi harekete geçirerek gizemli incinin lanetini canlandırıyor.

Karayip Korsanları Siyah İncinin Laneti oyuncuları isimleri

  • Johnny Depp - Jack Sparrow
  • Orlando Bloom - Will Turner
  • Keira Knightley - Elizabeth Swann
  • Geoffrey Rush - Barbossa
  • Jack Davenport - Norrington
  • Jonathan Pryce - Vali Weatherby Swann
  • Lee Arenberg - Pintel
  • Mackenzie Crook - Ragetti
  • Damian O'Hare - Lt. Gillette

Karayip Korsanları Siyah İncinin Laneti filmi oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler ve karakterler var; Glies New - Murtogg, Angus Barnett - Mullroy, David Bailie - Cotton, Michael Berry Jr. - Twigg, Isaac C. Singleton Jr. - Bo'sun ve Kevin McNally - Joshamee Gibbs.