Kelebeğin Rüyası filmi televizyon ekranlarında ve dijital platformlarda sinemaseverler ile buluşmaya devam ediyor. Ödüllere doymayan filmin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. Kelebeğin Rüyası filmi nerede çekildi, Kelebeğin Rüyası filmi hangi kanalda oynuyor, Kelebeğin Rüyası filmi konusu ne, Kelebeğin Rüyası filmi ne zaman çekildi, Kelebeğin Rüyası filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Muzaffer Tayyip Uslu rolünde Kıvanç Tatlıtuğ, Rüştü Onur rolünde Mert Fırat, Mediha Sessiz rolünde Farah Zeynep Abdullah, Suzan Özsoy rolünde Belçim Bilgin Erdoğan, Zikri Özsoy rolünde Ahmet Mümtaz Taylan, İsmail Uslu rolünde Taner Birsel ve Behçet Necatigil rolünde Yılmaz Erdoğan yer alıyor.

Yılmaz Erdoğan’ın, aşk en güzel bahanesidir şiirin dediği Kelebeğin Rüyası’nda aşk, şiirin de hayatın da başrolünü üstleniyor. Dram, tarihi, romantik, duygusal ve biyografi türlerinde çekilen film, şairlerin altın çağı olan yıllarda, İkinci Dünya Savaşı’nın gölgesinde adım adım gelişen bir aşkı anlatıyor. Filmde Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat, çok iyi iki dost olan şairler Muzaffer Tayyip Uslu ve Rüştü Onur'u canlandırıyor. Kelebeğin Rüyası filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, hangi şehirde çekildi, hangi kanalda oynuyor, hikayesi gerçek mi, konusu ne, kaç yılında çekildi, oyuncuları isimleri nedir, gişe hasılat bilgileri, ne kadar izlendi, kaç kişi izledi sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen tüm detaylar haberimizde pit10bet yer alıyor.

Sadece Bir Gece filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor konusu ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Sadece Bir Gece filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor konusu ne zaman çekildi oyuncuları isimleri

Kelebeğin Rüyası filmi ne zaman çekildi?

Kelebeğin Rüyası filmi 2013 yılında çekildi. Film 22 Şubat 2013 tarihinde sinemalarda vizyona girerek sinemaseverler ile beyazperdede buluştu. 10 milyon TL bütçe ile çekilen yapım, vizyonda 33 hafta kaldı. Film, 2 milyon 167 bin 456 kişi tarafından sinemalarda izlendi ve 20 milyon 898 bin 864 TL gişe hasılatı elde etti. Filmin yönetmen koltuğunda, aynı zamanda senaryosunu da yazan ve başrolde oynayan Yılmaz Erdoğan oturuyor.

Kelebeğin Rüyası filmi konusu ne?

Kelebeğin Rüyası filmi, II. Dünya Savaşı döneminde Zonguldak'ta yaşayan genç şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun hayat hikâyesini anlatıyor. O dönemde şairlerin Mehmet Çelikel Lisesinde edebiyat öğretmeni olan Behçet Necatigil'de filmin ana karakterleri arasında yer alıyor. 2. Dünya Savaşı döneminde bir kömür madeninde çalışmak zorunda olan iki genç şair aynı kadına aşık olunca, bu aşk onlar için bir kaçış yolu oluyor.

Sivri Akıllılar filmi nerede çekildi hangi otelde çekildi ne zaman çekildi oyuncuları Sibel kimdir? Sivri Akıllılar filmi nerede çekildi hangi otelde çekildi ne zaman çekildi oyuncuları Sibel kimdir?

Kelebeğin Rüyası filmi nerede çekildi?

Kelebeğin Rüyası filmi Karadeniz şehirlerinden Zonguldak ilinde çekildi. Filmin çekimleri için, Zonguldak şehri ile birlikte ayrıca Karadeniz Ereğli, Heybeliada, Büyükada, Uşak ve İstanbul'da da çekimler yapıldı. Filmin yapımcısı Necati Akpınar ve Can Yılmaz oldu. Filmin müziklerine Rahman Altın imza attı. BKM Film ve Böcek Yapım tarafından çekilen yapım, 86. Akademi Ödülleri'nde Türkiye'nin yabancı dilde en iyi film dalında Oscar aday adayı olarak seçildi.

Kelebeğin Rüyası filmi hangi kanalda oynuyor?

Kelebeğin Rüyası filmi Star TV kanalında oynuyor. Film 10 Temmuz Çarşamba günü saat 22.00’de ve bittikten hemen sonra tekrar, saat 00.00’da Star TV ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. 46. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri, 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri, 15. Moondance Uluslararası Film Festivali, Milano Uluslararası Film Festivali, 18. Terra di Siena Film Festivali ve 7. Durres Film Festivali’nden ödüllerle dönen yapım 2 saat 18 dakika pit10bet giriş sürüyor.

Sakar Şakir filmi nerede çekildi oyuncuları Sevda Sarhoş kimdir kaç yılında çekildi? Sakar Şakir filmi nerede çekildi oyuncuları Sevda Sarhoş kimdir kaç yılında çekildi?

Kelebeğin Rüyası filmi oyuncu kadrosu karakterleri

  • Kıvanç Tatlıtuğ - Muzaffer Tayyip Uslu
  • Mert Fırat - Rüştü Onur
  • Farah Zeynep Abdullah - Mediha Sessiz
  • Belçim Bilgin Erdoğan - Suzan Özsoy
  • Ahmet Mümtaz Taylan - Zikri Özsoy
  • Taner Birsel - İsmail Uslu
  • Yılmaz Erdoğan - Behçet Necatigil
  • Devrim Yakut - Fikriye Onur
  • İpek Bilgin - Muzaffer'in Annesi
  • Emin Gürsoy - Mediha'nın Babası

Yok Artık 2 filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor konusu ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Yok Artık 2 filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor konusu ne zaman çekildi oyuncuları isimleri