Kelebeğin Rüyası filmi televizyon ekranlarında ve dijital platformlarda sinemaseverler ile buluşmaya devam ediyor. Filmin yayın ve çekim detayları merak ediliyor. Kelebeğin Rüyası filmi nerede çekildi, Kelebeğin Rüyası filmi konusu ne, Kelebeğin Rüyası filmi ne zaman çekildi, Kelebeğin Rüyası filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin oyuncuları arasında Muzaffer Tayyip Uslu rolü ile Kıvanç Tatlıtuğ, Rüştü Onur rolü ile Mert Fırat, Mediha Sessiz rolü ile Farah Zeynep Abdullah, Suzan Özsoy rolü ile Belçim Bilgin Erdoğan, Zikri Özsoy rolü ile Ahmet Mümtaz Taylan, İsmail Uslu rolü ile Taner Birsel ve Behçet Necatigil rolü ile usta oyuncu Yılmaz Erdoğan yer alıyor. Filmin kadrosunda ayrıca Devrim Yakut, İpek Bilgin, Emin Gürsoy ve Funda Şirinkal var. Film 2. Dünya Savaşı döneminde Zonguldak’ta geçiyor. 2 genç şair olan Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu, bu dönemde bir kömür madeninde çalışıyor. Sanatla, edebiyatla ve şiir ile iç içe yaşayan şairler aynı kadına aşık oluyor. Kelebeğin Rüyası filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, kaç yılında çekildi, konusu hikayesi gerçek mi, oyuncuları isimleri nedir, gişe hasılat bilgisi, kaç kişi izledi, ne kadar izlendi sorularının yanıtları haberimizde betout yer alıyor.

Oppenheimer filmi nerede çekildi ne zaman çekildi gişe hasılat konusu ne oyuncu kadrosu Oppenheimer filmi nerede çekildi ne zaman çekildi gişe hasılat konusu ne oyuncu kadrosu

Kelebeğin Rüyası filmi ne zaman çekildi?

Kelebeğin Rüyası filmi 2013 yılında çekildi. Film 22 Şubat 2013 tarihinde vizyona girerek sinemaseverler ile beyazperdede buluştu. 1941 yılının Türkiye’sini, İkinci Dünya Savaşı dönemi ve mükellefiyet günlerini yansıtan film, iki genç şairin gerçek hikayelerinden yola çıkarak hayatla ve aşkla olan mücadelelerini ekranlara taşıyor.

Kelebeğin Rüyası filmi gişe hasılat bilgisi

Kelebeğin Rüyası filmi gişe hasılat bilgisi 20,898,864 TL’dir. 10 milyon TL bütçe ile çekilen film sinemada 2 milyon 167 bin 456 kişi tarafından izlendi ve toplam 20 milyon 898 bin 864 TL hasılat elde etti. Kelebeğin Rüyası filminin yönetmen koltuğunda, filmin aynı zamanda senaryosunu yazan Yılmaz Erdoğan oturuyor.

Hep Yek filmi nerede çekildi konusu ne Hep Yek filmi kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu Hep Yek filmi nerede çekildi konusu ne Hep Yek filmi kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu

Kelebeğin Rüyası filmi konusu ne gerçek mi?

Kelebeğin Rüyası filminde aşk, şiirin de hayatın da başrolünü üstleniyor. Film, şairlerin altın çağı olan yıllarda, İkinci Dünya Savaşı'nın gölgesinde adım adım gelişen bir aşkı anlatıyor. Film, iki genç şairin genç bir kızın beğenisini kazanmak için girdikleri "Şiir iddiası" olarak başlıyor ve bizleri 1940'ların Türkiye'sine götürüyor.

Kelebeğin Rüyası filmi nerede çekildi?

Kelebeğin Rüyası filmi Zonguldak’ta çekildi. Filmin çekimleri için ayrıca Zonguldak ile birlikte Karadeniz Ereğli, İstanbul, Heybeliada, Büyükada ve Uşak şehirlerinde çekim setleri kurularak çekimler tamamlandı. Filmin çekimleri için Türkiye’nin farklı noktalarında çekimler yapıldı. Yapımcısı Necati Akpınar olan film 2 saat 18 dakika betout giriş sürüyor.

Dedemin Fişi filmi nerede çekildi konusu ne kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu karakterleri Dedemin Fişi filmi nerede çekildi konusu ne kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu karakterleri

Kelebeğin Rüyası filmi oyuncu kadrosu karakterleri

  • Kıvanç Tatlıtuğ - Muzaffer Tayyip Uslu
  • Mert Fırat - Rüştü Onur
  • Farah Zeynep Abdullah - Mediha Sessiz
  • Belçim Bilgin Erdoğan - Suzan Özsoy
  • Ahmet Mümtaz Taylan - Zikri Özsoy
  • Taner Birsel - İsmail Uslu
  • Yılmaz Erdoğan - Behçet Necatigil
  • Devrim Yakut - Fikriye Onur
  • İpek Bilgin - Muzaffer'in Annesi
  • Emin Gürsoy - Mediha'nın Babası

Kelebeğin Rüyası filminin oyuncuları arasında ayrıca şu isimler var; Funda Şirinkal, Ayten Soykök, Celalettin Demirel, Aksel Bonfil, Servet Pandur, Barış Çakmak, Deniz Erdoğan, Salih Kalyon, Elif Erdoğan ve Engin Şenkan.

Unutulmaz Türk filmleri listesi Türk sinemasının efsane Türk filmleri en iyi aşk filmleri Unutulmaz Türk filmleri listesi Türk sinemasının efsane Türk filmleri en iyi aşk filmleri