Oyuncu Kenan Çoban’ın hayatı, biyografi bilgileri ve kariyerine dair detaylar merak ediliyor. Kenan Çoban aslen nereli, Kenan Çoban burcu ne, Kenan Çoban evli mi eşi sevgilisi kim, Kenan Çoban hangi dizilerde filmlerde oynadı? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 22 Ocak 1975 tarihinde Elazığ’ın Palu ilçesinde dünyaya gelen oyuncu, 2003 yılından 2014 yılına kadar Kurtlar Vadisi serisinde Abdülhey Çoban karakterini canlandırdı. Dizide ilk olarak Ali Candan'ın mevlidinde gözükmüş ve limonata dağıtmıştı.

Kenan Çoban 2014 yılında yayımlanan ve 6 bölüm süren Beyaz Karanfil dizisinde başrol oynadı. Daha sonra, 2015-2020 yılları arasında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Fahri karakterini canlandırdı. Mehmed: Fetihler Sultanı dizisinde Malkoçoğlu Bali Bey rolü ile oyunculuk kariyerine devam ediyor. Oyuncu Kenan Çoban kimdir nerelidir, hangi burç, boy kilo bilgisi, evli mi, eşi kimdir, sevgilisi kim, oynadığı diziler filmler, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde galabet yer alıyor.

Emine Ün aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim hangi dizilerde filmlerde oynadı? Emine Ün aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim hangi dizilerde filmlerde oynadı?

Kenan Çoban aslen nereli?

Oyuncu Kenan Çoban aslen Elazığ Paluludur. Elazığ Ticaret ve Meslek Lisesinde eğitim gördü. Çok genç yaştan itibaren çalışmaya başladı. Muhasebecilik, çaycılık, boyacılık ve ticaret yaptı. İstanbul’a gelmeden önce Ankara’da yaşadı. Kurtlar Vadisi’nde canlandırdığı Abdulhey karakteri ile tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı bir isim oldu.

Kenan Çoban burcu ne?

22 Ocak doğumlu olan oyuncu Kenan Çoban’ın burcu Kova’dır. Kurtlar Vadisi dizisinin setine prodüksiyon elemanı olarak girdi. Sete Raci Şaşmaz soktu. Orada insanlarla kısa sürede çok yakın ilişkiler kurdu. Bir gün Raci Şaşmaz onu oyuncu olarak değerlendireceğini söyledi ve oyunculuk serüveni başladı.

Kenan Çoban evli mi eşi sevgilisi kim?

Kenan Çoban evlidir. Kenan Çoban’ın eşi Helin Nazlı’dır. Dilek Özkan ile 2011 yılında evlendi ve 2012 yılında boşandılar Helin Nazlı ile 2017 yılında evlendi. Kurtlar Vadisi setine prodüksiyon elemanı olarak girdi ve 10 yıl boyunca Polat Alemdar'ın en has adamlarından birini canlandırdı. 2011 yılında Burası Haftasonu, 2018’de Mesut Yar ile Laf Çok galabet giriş programına katıldı.

Tuba Ünsal aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim hangi dizilerde filmlerde oynadı? Tuba Ünsal aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim hangi dizilerde filmlerde oynadı?

Kenan Çoban hangi dizilerde oynadı?

 • 2003-2005 - Kurtlar Vadisi - Abdülhey Çoban
 • 2007 - Kurtlar Vadisi Terör - Abdülhey Çoban
 • 2007 - Ayrılık - Kerem
 • 2007-2014 - Kurtlar Vadisi Pusu - Abdülhey Çoban
 • 2011 - Halil İbrahim Sofrası - Kendisi
 • 2014 - Beyaz Karanfil - Zülfü Korkmaz
 • 2015-2020 - Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Fahri
 • 2024 - Mehmed: Fetihler Sultanı - Malkoçoğlu Bali Bey

Seçkin Özdemir aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim hangi dizilerde filmlerde oynadı? Seçkin Özdemir aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim hangi dizilerde filmlerde oynadı?

Kenan Çoban internet dizileri filmleri

 • 2023 - Mahsusa: Trablusgarb - Ahmed eş-Şerif es-Senusi

Kenan Çoban hangi filmlerde oynadı?

 • 2006 - Kurtlar Vadisi Irak - Abdülhey Çoban
 • 2011 - Kurtlar Vadisi Filistin - Abdülhey Çoban
 • 2018 - Bal Kaymak - Asker
 • 2022 - Al Hayba - Ozar

Serkan Çayoğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim hangi dizilerde filmlerde oynadı? Serkan Çayoğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim hangi dizilerde filmlerde oynadı?