Kemal Sunal’ın efsane filmlerinden olan Kibar Feyzo filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Kibar Feyzo filmi nerede çekildi, Kibar Feyzo filmi kaç yılında çekildi, Kibar Feyzo filmi hangi kanalda oynuyor, Kibar Feyzo filmi oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları araştırılıyor. Efsane filmin başrollerinde Kemal Sunal, Müjde Ar, Adile Naşit ve Şener Şen var. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca İhsan Yüce, İlyas Salman, Erdal Özyağcılar, Bahri Ateş, Tuncer Sevi ve Reşit Çıldam rol alıyor.

Kibar Feyzo filminin yönetmen koltuğunda Atıf Yılmaz oturuyor. Yapımcıları Nahit Ataman ve Ertem Eğilmez olan filmin senaryosunu İhsan Yüce yazdı. Filmin hikayesi ise Osman Şahin’e ait. Filmin müziklerini Ahmet Yamacı ve Cahit Berkay hazırladı. Arzu Film tarafından komedi türünde çekilen yapım 82 dakika sahabet sürüyor. Kibar Feyzo filminin çekildiği yer, hangi ilde çekildi, ne zaman çekildi, hangi kanalda oynuyor ve oyuncu kadrosu karakterleri sorularının yanıtlarını okuyucularımız için derledik.

Kibar Feyzo filmi kaç yılında çekildi?

Kibar Feyzo filmi 1978 yılında çekildi. Film 1 Kasım 1978 tarihinde sinemalarda gösterime girdi. Filmde, Kemal Sunal’ın canlandırdığı Feyzo askerden döndükten sonra Müjde Ar’ın canlandırdığı Gülo’ya talip oluyor. Köyde Gülo’ya başka talipler olduğu için babası başlık parasını artırmaya koyuyor. Ve on bin peşin, on bin senet karşılığı Gülo, Feyzo’nun üstünde kalıyor. Feyzo borcunu ödemek için kente gidip çalışmaya başlıyor. Türkiye'de ağalık düzenine kara mizah çerçevesinde yaklaşan film, toplumcu gerçekçi bir nitelik taşıyor ve sınıfsal çatışmayı sahabet giriş merkeze alıyor.

Kibar Feyzo filmi nerede çekildi?

Kibar Feyzo filmi Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Harran Köyü’nde çekildi. Filmin çekimleri için Reyhanlı Harran Köyü’nde çekim setleri kuruldu. Köyün adı bir süre sonra değiştirildi ve Kavalcık Köyü olarak anılmaya başladı. Film Osman Şahin'in Kırmızı Yel kitabındaki Fareler adlı öyküsüne dayanıyor.

Kibar Feyzo filmi hangi kanalda oynuyor?

Kibar Feyzo filmi Show TV kanalında oynuyor. Film Salı akşamı saat 21.45’te Show TV ekranlarında yayınlanacak. Filmde, köyde sevdiği kadınla evlenmek isteyen Feyzo'nun başlık parası toplamak isterken yaşadıkları ve ağayla girdiği mücadele ekranlara geliyor.

Kibar Feyzo filmi oyuncuları isimleri

 • Kemal Sunal - Kibar Feyzo
 • Müjde Ar - Gülo
 • Adile Naşit - Sakine Kadın
 • Şener Şen - Maho Ağa
 • İhsan Yüce - Hacı Hüso
 • İlyas Salman - Bilo
 • Erdal Özyağcılar - Zülfo
 • Bahri Ateş - Topal Hoca
 • Tuncer Sevi - Köylü
 • Abdullah Ferah - Memo
 • Reşit Çıldam - Köylü

Kibar Feyzo filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Sabahat İzgü, Hüseyin Kaşif, Celal Yonat, Sevtap Erdemli, Güzin Özyağcılar, Yılmaz Kurt ve Selim Acar.