Kırımlı filmi televizyon ekranlarında ve dijital platformlarda sinemaseverler ile buluşmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Kırımlı filmi nerede çekildi, Kırımlı filmi ne zaman çekildi, Kırımlı filmi hangi kanalda oynuyor, Kırımlı filmi oyuncuları isimleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Sadık Turan rolünde Murat Yıldırım, Maria Koseckhi rolünde Selma Ergeç, Halil rolünde Ali Barkın, Bauer rolünde Baki Davrak, Mustafa rolünde Bülent Alkış, Schultz rolünde Joshy Peters rol alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Suavi Eren, Gülçin Santırcıoğlu, Burç Kümbetlioğlu, Emre Şen ve Servet Bulut Bostan yer alıyor.

Kırımlı filminde, 1920'lerde bir Sovyet okulunda Kiril alfabesini öğrenmeye zorlanan Sadık Turan filmin başkahramanıdır. II. Dünya Savaşı sırasında Kızıl Ordu'ya alınan Sadık, Almanlar tarafından esir alındı. Esaret altında, yardımlarıyla Kırım'ı kurtarmanın mümkün olacağını umarak onlarla işbirliği yapıyor. Bir Polonyalı olan Maria Kosecki ile tanışınca fikrini değiştirir ve Almanlara karşı savaşmaya başlar. Yakalanan Sadık çalışma kampına gönderilir. Kırımlı filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, hangi şehirde çekildi, kaç yılında çekildi, hangi kanalda oynuyor, konusu ne, gişe hasılat bilgileri, oyuncu kadrosu karakterleri kim sorularının yanıtları haberimizde sesbet yer alıyor.

Allah Yazdıysa Bozsun filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Allah Yazdıysa Bozsun filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Kırımlı filmi ne zaman çekildi?

Kırımlı filmi 2014 yılında çekildi. 12 Aralık 2014’de Türkiye’de, 22 Şubat 2015’te Azerbaycan’da vizyona girdi. 118 dakika süren film 5,5 milyon TL bütçe ile çekildi. 5 hafta vizyonda kalan film 79.507 kişi tarafından sinemalarda izlendi ve 851.012 TL gişe hasılatı elde etti. Kırımlı, Cengiz Dağcı’nın 1956 tarihli romanı Korkunç Yıllar'dan esinlenerek beyazperdeye uyarlanmıştır.

Kırımlı filmi konusu ne?

Kırımlı filminde, Sadık, Kırım'ı Ruslardan kurtarıp özgürleştirme vaadiyle Türklerden oluşan birlik kurma planına dahil olarak Alman ordusunda görev almaya başlar. Ancak bunun bir oyun olduğunu fark eden Sadık artık gerçek Kırım kurtuluşu için harekete geçecek ve bu esnada hayatının aşkı Maria ile de tanışacaktır.

Gülen Adam filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Gülen Adam filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Kırımlı filmi nerede çekildi?

Kırımlı filmi Bolu Aladağlar ve Afyon'da çekildi. Filmin çekim mekanları arasında Afyonkarahisar ve Bolu Aladağlar yer alıyor. Film için Aladağlar’da yapımı aylar süren özel platolar inşa edildi ve filmde kullanılan Nazi kampları gerçeğine en yakın biçimde yeniden tasarlandı. Yapımcıları Avni Özgürel ve Rahmi Kukul olan filmin yönetmen koltuğunda Burak Arlıel oturuyor.

Kırımlı filmi hangi kanalda oynuyor?

Kırımlı filmi Star TV’de oynuyor. Film 18 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’de ve aynı günün gecesi saat 00.30’da Star TV ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Filmin Cengiz Dağcı’nın hikayesinden uyarlama senaryosunu Nil Güleç Ünsal ve Atilla Ünsal yazdı. Warner Bros. ve TFT Yapım tarafından çekilen filmin müziklerini Tuna Hizmetli sesbet giriş hazırladı.

Sucu Kamil filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Sucu Kamil filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Kırımlı filmi oyuncuları isimleri

 • Murat Yıldırım - Sadık Turan
 • Selma Ergeç - Maria Koseckhi
 • Ali Barkın - Halil
 • Baki Davrak - Bauer
 • Bülent Alkış - Mustafa
 • Joshy Peters - Schultz
 • Suavi Eren - Gestapo
 • Gülçin Santırcıoğlu - Anette
 • Burç Kümbetlioğlu - Kılıçbay
 • Emre Şen
 • Servet Bulut Bostan

Eyvah Eyvah 3 filmi nerede çekildi hangi ilde çekildi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi? Eyvah Eyvah 3 filmi nerede çekildi hangi ilde çekildi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi?