İzmir’in Konak ilçesinde temiz ve sağlıklı parklar için muhtelif aralıklarla çalışma yapan Konak Belediyesi, yaz aylarında daha çok kullanılan parkların tüm alanlarında temizlik çalışması yürüttü.

PARKLARIN HİJYENİ SAĞLANIYOR

Konak parklarında, özellikle çocukların oynadığı alanlarda yer alan oyun gruplarının ve aletlerin temizliği için harekete geçen Konak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, dezenfekte işlemlerini titizlikle yapıyor. Güzelyalı Mehmet Ali Akman Parkı’nda hijyen çalışması başlatan ekipler, oturma banklarından spor aletlerine, oyun gruplarından çöp tenekelerine, parkın tüm alanlarını dezenfekte etti. Dezenfekte işleminin ardından parkta bulunan tüm aletleri titizlikle temizleyen ekipler, tazyikli su yardımıyla da hijyen koşullarını sağladı. Sadece temizlik işlemi yürütmeyen belediye ekipleri, temizliğin ardından parkın uygun yerlerine mevsim çiçeklerini de dikiyor.

TÜM PARKLAR TEMİZLENECEK

Konak parklarının temizlenmesi ve hijyen koşullarının sağlanması hakkında açıklama yapan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, yaz aylarının gelmesi ile Konaklıların parklarda daha çok vakit geçirdiğini, bu açıdan temizlik çalışmalarına hız verdiklerini ve vatandaşların daha sağlıklı ve hijyeni sağlanmış ortamlarda vakit geçirebilmeleri için çalışmalara devam edeceklerini kaydetti. Özellikle çocukların parklarda uzun süreler kaldığına dikkat çeken Başkan Batur, daha fazla kullanılan parkların daha çok kirlenmeyi getirdiğini, ancak yaptıkları temizlik çalışmaları ile bunu giderdiklerini ve ailelerin rahatlıkla çocuklarını parklara getirebileceğini söyledi. Önceliklerinin çocuklar olduğunu kaydeden Başkan Batur, parkları temizleyen ekiplere, önce çocuk oyun gruplarını ve çocukların daha fazla vakit geçirdiği noktaları temizlemeleri için talimat verdiklerini dile getirdi. Parkta bulunan tüm aletlerin ilaçlandığını, yıkandığını ve dezenfekte edildiğini söyleyen Başkan Batur, Konak’taki tüm parklar için Kurban Bayramı öncesinde aynı işlemi uygulayacaklarını söyledi.