Oyuncu Kubilay Aka’nın hayatı, biyografi bilgileri ve kariyerine dair detaylar merak ediliyor. Kubilay Aka aslen nereli, Kubilay Aka burcu ne, Kubilay Aka evli mi eşi sevgilisi kim, Kubilay Aka oynadığı diziler filmler nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 12 Nisan 1995 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu 1,83 cm boyundadır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Havaalanı Yönetim bölümünden mezun olmuştur. Bir süre havaalanında çalışmıştır, bu süreçte menajeri Ufuk Ergin ile karşılaşmış ve oyunculuğa ilk adımını atmıştır.

Kubilay Aka 2016-2018 yılları arasında Kanal D'de yayımlanan Vatanım Sensin dizisinde Ali Kemal karakterini canlandırmıştır. Oyunculuk eğitimi de almıştır. Çukur dizisinde 4 sezon boyunca Celasun karakterini canlandırmıştır. 2018 yılında Aşk Bu Mu? filminde Afra Saraçoğlu ile başrolü paylaşmıştır. Oyuncu Kubilay Aka kimdir nerelidir, hangi burç, boy kilo bilgisi, evli mi, eşi kimdir, sevgilisi kim, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları ve Kubilay Aka’nın oyunculuk kariyerine dair merak edilen detaylar haberimizde bettinho yer alıyor.

Yılmaz Erdoğan aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler Yılmaz Erdoğan aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler

Kubilay Aka aslen nereli?

Oyuncu Kubilay Aka aslen Adanalıdır. 2020 yılında Netflix'te yayınlanan Aşk 101 dizisinde Kerem karakterini canlandırmıştır. 2021 yılında yayımlanan Cam Tavanlar dizisinde Bensu Soral ile başrolü paylaşmıştır. 2022 yılında Show TV'de yayımlanan Oğlum dizisinde başrol olarak oynamıştır. Axe, Jack & Jones ve Clear reklamlarında yer almıştır.

Kubilay Aka burcu ne?

12 Nisan doğumlu olan oyuncu Kubilay Aka’nın burcu Koç’tur. Çukur dizisi ile büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Gamzendeki Çukur (Çukur Dizi Müziği), Bu Sokaklar Acıya Kardeş Olur (Çukur Dizi Müziği), Vazgeçtim Yokluğundan (ft. Cem Adrian), Kopar (Aşk Bu Mu? Film Müziği), Çukurspor (Çukur Dizi Müziği) adlı şarkılarla müzikal kariyerini de sürdürmüştür.

İnci Taneleri dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi gün hangi kanalda oynuyor? İnci Taneleri dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi gün hangi kanalda oynuyor?

Kubilay Aka evli mi?

Kubilay Aka evli değildir. Vatanım Sensin, Çukur, Cam Tavanlar, Oğlum, Dokuz Oğuz ve İnci Taneleri dizilerinde rol aldı. Kariyerine İnci Taneleri dizisinde canlandırdığı Cihan Seyhan / Özgür Yücedağ rolü ile devam ediyor. Ayrıca Aşk 101, Bunu Bi Düşünün, Sadece Arkadaşız ve İstanbul Üçlemesi: Meze, Müzik, Muhabbet adlı internet yapımlarında yer aldı.

Kubilay Aka sevgilisi kim?

Oyuncu Kubilay Aka’nın bilinen son sevgilisi Danla Bilic’dir. Çift geçtiğimiz yıl yollarını ayırdı. Kubilay Aka’nın devam eden süreçte adı birçok isim ile anıldı. 2017 yılında Arif V 216 filmi, 2018 yılında Aşk Bu Mu? filminde oynayan oyuncu, 2023 yılında Sevda Mecburi ve Annesinin Kuzusu adlı filmlerde, 2024 yılında ise Zaferin Rengi filminde bettinho giriş rol aldı.

Hazar Ergüçlü aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler Hazar Ergüçlü aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler

Kubilay Aka oynadığı diziler

 • 2016-2017 - Vatanım Sensin - Ali Kemal
 • 2017-2021 - Çukur - Celasun Gümüş
 • 2021 - Cam Tavanlar - Cem Kumcu
 • 2021 - Oğlum - Bulut Yalçın
 • 2023 - Dokuz Oğuz - Yüzbaşı Batur Karanlık
 • 2024 - İnci Taneleri - Cihan Seyhan / Özgür Yücedağ

Selma Ergeç aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler Selma Ergeç aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler

Kubilay Aka internet dizileri filmleri

 • 2020-2021 - Aşk 101 - Kerem Öz (Netflix)
 • 2021 - Bunu Bi Düşünün - Cenk (BluTV)
 • 2022 - Sadece Arkadaşız - Umut (Exxen)
 • 2023 - İstanbul Üçlemesi: Meze, Müzik, Muhabbet - Selim (Netflix)

Kubilay Aka oynadığı filmler

 • 2017 - Arif V 216 - Yakışıklı Kemal
 • 2018 - Aşk Bu Mu? - Umut
 • 2023 - Sevda Mecburi İstikamet - Jön Selim
 • 2024 - Zaferin Rengi - Galip Kulaksızoğlu

Arif v 216 filmi nerede çekildi ne zaman çekildi Arif v 216 filmi konusu ne oyuncuları isimleri Arif v 216 filmi nerede çekildi ne zaman çekildi Arif v 216 filmi konusu ne oyuncuları isimleri