Çukur dizisinde canlandırdığı Celasun karakteri ile geniş kitleler tarafından tanınan ve dizideki performansı ile dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu Kubilay Aka’nın hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Kubilay Aka aslen nereli, Kubilay Aka sevgilisi kim, Kubilay Aka burcu ne, Kubilay Aka filmleri ve tv dizileri nedir sorularının yanıtları araştırılıyor. 12 Nisan 1995 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açan oyuncu Kubilay Aka, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetim Bölümü’nden mezun oldu.

Bir süre havaalanında çalışan ve menajer Ufuk Ergin tarafından keşfedilen genç oyuncu Kubilay Aka, ilk oyunculuk deneyimini 2016 – 2018 yılları arasında Kanal D ekranlarında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde canlandırdığı Ali Kemal rolü ile yaşamıştır. Oyunculuk eğitimi alan ve bu alanda kariyerini ilerletmek isteyen genç oyuncu, daha sonra Çukur dizisi kadrosuna dahil olmuştur. Çukur dizisinde 4 sezon boyunca Celasun karakterine hayat veren oyuncu, bu rolü ile tanınmıştır.

Dizi oyunculuğunun yanı sıra sinema filmlerinde de yer almaya başlayan Kubilay Aka, 2018 yılında Aşk Bu Mu filminde Afra Saraçoğlu ile başrolde yer almıştır. 2020 yılında Netflix platformu için çekilen Aşk 101 dizisinde Kerem karakterine hayat veren, 2021 yılında Cam Tavanlar dizisinde Bensu Soral ile başrolü paylaşan oyuncu, 2022 yılında ise Show TV ekranlarında yayınlanan Oğlum dizisinde başrol oynamıştır. Oyuncu Kubilay Aka kimdir nerelidir, sevgilisi kimdir, hangi burç, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde fortunepanda yer alıyor.

Kubilay Aka aslen nereli?

İstanbul doğumlu olan oyuncu Kubilay Aka aslen Adanalıdır. Yaşamını İstanbul’da sürdüren genç oyuncunun babası Refik Aka’dır. Kubilay Aka, Muğla’da özel bir havalimanı şirketinde çalışırken keşfedilmiş ve oyunculuk kariyeri başlamıştır. Birçok dizi ve sinema filminde rol alan oyuncu, Fox TV ekranlarında yayınlanan Dokuz Oğuz dizisinde canlandırdığı Yüzbaşı Batur Karanlık karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Melisa Döngel aslen nereli burcu ne Melisa Döngel oynadığı tv dizileri filmleri Melisa Döngel aslen nereli burcu ne Melisa Döngel oynadığı tv dizileri filmleri

Kubilay Aka sevgilisi kim?

Genç oyuncu Kubilay Aka’nın son sevgilisi Danla Bilic’tir. Geçtiğimiz yıllarda Miray Daner ile uzun süreli bir ilişki yaşayan Kubilay Aka’nın adı daha sonraları Hilal Altınbilek ve Aslıhan Karalar ile anılmıştı. Beyza Güneş ile de kısa süreli bir ilişki yaşayan ve mesajları ile fotoğraflarının ifşa edilmesi üzerine Beyza Güneş’e dava açan Kubilay Aka, son olarak Danla Bilic el ele görüntülenmişti. Çiftin birlikteliğinin uzun sürmediği, ayrıldıkları biliniyor.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra müziğe de meraklı olan Kubilay Aka, Çukur dizisinde oynarken Hayko Cepkin ile birlikte Gamzendeki Çukur adlı şarkıyı seslendirmişti. 2019 yılında Toygar Işıklı ile birlikte Bu Sokaklar Acıya Kardeş Olur adlı şarkıyı yayınlanan Kubilay Aka, 2019 yılında Cem Adrian ile düet yapmış ve Vazgeçtim Yokluğundan şarkısına imza atmıştı. Başrolünü oynadığı Aşk Bu Mu film müziğini de kendisi seslendiren fortunepanda giriş ve Kopar adlı şarkıyla müzikal kariyerini sürdüren oyuncu, 2019 yılında ise Çukur dizisi ekibi ile birlikte Çukurspor adlı şarkıyı yayınlamıştı.

Kubilay Aka burcu ne?

12 Nisan doğumlu olan Kubilay Aka’nın burcu Koç’tur. 2018 yılında TV8 ekranlarında yayınlanan Eser Yenenler Show’a konuk olan oyuncu, 2021 yılında Maske Kimsin Sen adlı yarışmaya Kuzgun karakteri ile konuk olmuş ve ayrıca 2021 yılında Çok Güzel Hareketler 2 programında da yer almıştır.

Ecem Özkaya aslen nereli evli mi eşi kimdir boyu kaç burcu ne oynadığı tv dizileri filmleri Ecem Özkaya aslen nereli evli mi eşi kimdir boyu kaç burcu ne oynadığı tv dizileri filmleri

Kubilay Aka filmleri ve tv dizileri

Kubilay Aka dizileri

 • 2016-2017 - Vatanım Sensin - Ali Kemal
 • 2017-2021 - Çukur - Celasun Gümüş
 • 2021 - Cam Tavanlar - Cem Kumcu
 • 2021 - Oğlum - Bulut Yalçın
 • 2023 - Dokuz Oğuz - Yüzbaşı Batur Karanlık

Kubilay Aka internet dizileri

 • 2020-2021 - Aşk 101 - Kerem Öz (Netflix)
 • 2021 - Bunu Bi Düşünün - Cenk (BluTV)
 • 2022 - Sadece Arkadaşız - Umut (Exxen)

Kubilay Aka sinema filmleri

 • 2017 - Arif V 216 - Yakışıklı Kemal
 • 2018 - Aşk Bu Mu? - Umut
 • 2023 - Sevda Mecburi İstikamet - Jön Selim
 • Yakında - Annesinin Kuzusu

Berk Atan aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kimdir burcu ne Berk Atan oynadığı diziler filmler Berk Atan aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kimdir burcu ne Berk Atan oynadığı diziler filmler