Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi kaldığı yerden devam ediyor. Dizinin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi nerede çekiliyor, Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi hangi gün oynuyor, Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi hangi kanalda oynuyor, Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Dizinin başrollerinde Selahaddin Eyyubi rolünde Uğur Güneş, Süreyya rolünde Dilin Döğer, Nureddin Zengi rolünde Mehmet Ali Nuroğlu, Nusreddin rolünde Kaan Çakır, Emir Reyhani rolünde Hakan Vanlı ve Viktoria rolünde Tuvana Türkay yer alıyor. Dizinin önemli oyuncuları arasında ayrıca Ali Ersan Duru, Erdinç Gülener ve Ekin Türkmen var.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi, Haçlı istilalarının İslam Alemini kasıp kavurduğu 12.yy da geçiyor. Müslümanlar arasındaki birlik ve düzen bozulmuş, başta mukaddes şehir Kudüs olmak üzere birçok İslam toprağı Haçlıların eline geçmiştir. Selahaddin, Cihana adalet Kudüs’e hürriyet anlayışıyla yetişmiş, bu uğurda Haçlılar ile cenk eden Zengi Devleti himayesindeki Serhad Gazileri’nin başıdır. Tapınak Şövalyeleri, Kudüs’ün kilidi olan Askalan şehrini kuşatırlar. Askalan düşerse Kudüs güçlenecek, Zengi toprakları da tehlike altında olacaktır. Selahaddin buna engel olmak için Askalanlılar’a yardım etmek için harekete geçer. Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekiliyor, yeni bölüm yayın günü ne zaman, hangi gün oynuyor, hangi kanalda oynuyor, konusu ne, oyuncu kadrosu karakterleri kim sorularının yanıtları haberimizde w88turkiye yer alıyor.

Kızıl Goncalar dizisi nerede çekiliyor hangi gün oynuyor hangi kanalda konusu oyuncu kadrosu Kızıl Goncalar dizisi nerede çekiliyor hangi gün oynuyor hangi kanalda konusu oyuncu kadrosu

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi hangi gün oynuyor?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi her hafta Pazartesi günü oynuyor. Dizi Pazartesi akşamları saat 20.00’de ekranlara geliyor. Dizide, Askalanlılar, Zengilere düşmandır. Bu sebeple devlet divanından Selahaddin’e izin çıkmaz. Fakat Selahaddin divan kararına rağmen Askalanlılar’a yardıma gider. Selahaddin’i şimdi zorlu engeller bekliyordur.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi hangi kanalda oynuyor?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi TRT 1 kanalında oynuyor. TRT 1’in tarihi dizileri arasında yer alan yapım Pazartesi günleri TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. Dizide, zorlu savaşın ortasında Askalan emirinin kızı Süreyya ile Selahaddin arasında sevda kıvılcımı tutuşur. Fakat bu savaşta birlik olsalar da ikisi de düşman taraftadır. Dizi tarihi, macera ve aksiyon türlerinde çekiliyor.

En iyi tarihi diziler en popüler tarih dizileri en çok izlenen tarihi diziler En iyi tarihi diziler en popüler tarih dizileri en çok izlenen tarihi diziler

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi yeni bölüm ne zaman?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi yeni bölüm Pazartesi akşamları saat 20.00’de yayınlanıyor. Süreyya ile Selahaddin’in yüreklerine düşen sevda kıvılcımı büyüyecek midir yoksa bu savaş düşmanlıkları daha da mı alevlendirecektir? Selahaddin, Askalan’ı kurtarıp hedefine ulaşabilecek midir? Emri çiğneyip Askalan’a gittiği için cezalandırılacak mıdır? Soruları yanıt buluyor.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi nerede çekiliyor?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi Kocaeli’nin Gebze ilçesinde çekiliyor. Dizinin çekimleri için Gebze’de 240 dönümlük bir araziye dizi platosu kuruldu. Çekimler bu alanda ve çevresinde yapılıyor. Platoya Mekke, Kudüs, Tıkrit, Suriye ve Mısır şehirlerinin replikaları inşa edildi. Dizinin yönetmen koltuğunda Sedat İnci var. İlk sezonu ile ekranlara gelen dizi büyük bir ilgiyle w88turkiye giriş takip ediliyor.

Gelmiş geçmiş en iyi Türk dizileri en çok izlenen en popüler Türk dizileri listesi Gelmiş geçmiş en iyi Türk dizileri en çok izlenen en popüler Türk dizileri listesi

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi oyuncu kadrosu

  • Uğur Güneş - Selahaddin Eyyubi
  • Dilin Döğer - Süreyya
  • Mehmet Ali Nuroğlu - Nureddin Zengi
  • Kaan Çakır - Nusreddin
  • Hakan Vanlı - Emir Reyhani
  • Ali Ersan Duru - Turanşah
  • Erdinç Gülener - Ömer Mella
  • Ekin Türkmen - Melike
  • Tuvana Türkay - Viktoria

Uğur Güneş aslen nereli boyu kaç burcu ne Uğur Güneş oynadığı filmleri ve tv dizileri Uğur Güneş aslen nereli boyu kaç burcu ne Uğur Güneş oynadığı filmleri ve tv dizileri