İzmir Kültür Sanat Buluşması geniş katılımla yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in daveti üzerine İzmirli kültür ve sanat üreticileri bir araya gelerek fikir alışverişi yaptı.

Güncel 22.06.2020, 13:05
İzmir Kültür Sanat Buluşması geniş katılımla yapıldı

İzmir Swissotel Büyük Efes’te düzenlenen İzmir Kültür Sanat Buluşması’na katılım yoğun oldu. İzmir’de kültür sanat alanında üretim yapan sanatçılar, akademisyenler, kültür kurumları ve STK temsilcileri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in daveti ile bir araya geldi. İzmir’in bir kültür sanat üretim merkezi haline getirilmesi hedefinde olduklarını dile getiren Başkan Tunç Soyer, salgın sürecinin dirençli bir kültür sanat yapısı oluşturmak için çok daha fazla kafa yormak gereğini ve örgütlenme gereğini gösterdiğini ifade etti.

İZMİR’DE 2021 YILINDA KÜLTÜR SANAT FUARI YAPILACAK

İzmir Kültür Sanat Buluşması’na sinema, tiyatro ve sahne sanatları, plastik sanatlar, müzik, kitap, yayıncılık, dans ve performans sanatları dahil olmak üzere 6 başlıkta öneriler sunuldu. İzmirli kültür sanat üreticilerine destek olmak istediklerini kaydeden Başkan Soyer, 2021 yılında İzmir’in dünyanın en büyük kültür buluşmalarından biri olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Kültür Zirvesi’ne ev sahipliği yapacağını hatırlattı. İzmir’de önümüzdeki yıl büyük bir kültür sanat fuarı yapılacağını dile getiren Başkan Soyer, 2021 yılına kadar İzmir’de kültür sanat alanındaki modeli ve örgütlenmeyi ortaya koymak gerektiğini ifade etti. Toplantıda konuşan tiyatrocu Levent Üzümcü, kültüre ve sanata doğru yatırım yapılması durumunda maddi getirisi olacağını söyledi. İzmir’in sessiz bir bölgesinde bir sinema platosu kurulabileceğini söyleyen Üzümcü, kurulacak teknolojik sinema platosu ile bölgenin çekim alanı olacağını söyledi.

Yorumlar (0)