İzmir Leonardo Da Vinci sergisi 1 Temmuz’da açılıyor

Salgın nedeniyle ziyarete kapatılan Leonardo Da Vinci sergisi 1 Temmuz Çarşamba günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde ücretsiz olarak ziyarete açılacak.

Güncel 29.06.2020, 15:11
İzmir Leonardo Da Vinci sergisi 1 Temmuz’da açılıyor

İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) Leonardo Da Vinci sergisi yeniden açılacak. Daha önce salgın nedeniyle ziyaretçilere kapatılan sergi 1 Temmuz 2020 Çarşamba günü kapılarını yeniden açıyor. 1 Temmuz’dan itibaren sanatseverler sergiyi ziyaret edebilecek. “Leonardo Da Vinci’ye Saygı” adıyla düzenlenen sergiye gelenler sıkı önlemlerle ağırlanacak. Sergi girişinde ziyaretçilerin ateşi ölçülecek ve maskesiz gelenler sergi alanına giremeyecek. Serginin 30 Temmuz 2020 tarihine kadar açık olduğu, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri saat 09.00 ile 18.00 arasında, Pazar günü ise 12.00 ile 18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebileceği bilgisi paylaşıldı.

LEONARDO DA VİNCİ SERGİSİNDE NELER VAR?

Sergide Tülin Onat, Bedri Baykam, Devrim Erbil, Ergin İnan, Yalçın Gökçebağ, Fevzi Karakoç, Onay Akbaş, Cem Sağbil, Mercan Dede, Barış Sarıbaş, Bahar Oganer, Burçin Erdi’nin heykelleri, yağlı boya eserleri ve video gösterileri yer alıyor. Sergiye destek veren isimler arasında İlber Ortaylı, Şair Ahmet Telli ve ünlü tiyatrocular ile ünlü ressamlar var.

Yorumlar (0)