Tarık Dursun K. Hikaye Ödülü’nü Zeynep Kurada kazandı

İzmir Karşıyaka Belediyesi’nin düzenlediği Tarık Dursun K. Hikaye Ödülü’nün kazananları açıklandı. “Gecenin Döndüğü Yerde” adlı öyküsüyle Zeynep Kurada birinci oldu.

Kültür Sanat 10.06.2020, 16:17
Tarık Dursun K. Hikaye Ödülü’nü Zeynep Kurada kazandı

İzmir Karşıyaka Belediyesi, Karşıyaka’da yaşamış ve üretmiş usta yazar Tarık Dursun K.’nın adıyla kısa öykü yarışması düzenliyor. Geleneksel Homeros Edebiyat Ödülleri kapsamında düzenlenen ve Tarık Dursun K.’nın ailesinin katkıları ile yapılan yarışmaya “Gecenin Döndüğü Yerde” adlı öyküsüyle katılan Zeynep Kurada birinci oldu. “Üç Moria” adlı öyküsüyle Esra Kara ve “Dönüş” adlı öyküsü ile Fazlı Yalçın ikinciliği paylaştı. Gamze Efe’nin “Ray Tıkırtıları” adlı öyküsü ve Murat Yurdakul’un “Yas” adlı öyküsü de üçüncü sırada yer aldı.

TARIK DURSUN K. HİKAYE ÖDÜLÜ KİTABI BASILACAK

Tarık Dursun K. Hikaye Ödülü’nün töreni salgın nedeniyle yapılamadı. Yarışmanın anısını yaşatmak için ise ortak bir kitap yayınlanacak. Yarışmada dereceye girenlerle birlikte kitapta öyküleri ile yer alacak öykücüler şunlar olacak; Figen Savi, Serkan Yıldırım, Sevim Sezgin, Yasemin Oluk, Yayla Boztaş, Mehmet Ali Bulazar, Merih Nesrin Yalçın, İbrahim Halil Çelik, Şadıman Şenbalkan, Gizem Pınar Karaboğa, M. Ufuk Tekin, Nazlı Akçura, Zekeriya Şimşek, Pelin Kıvrak, Ümit Çelik, Hatice Sönmez Kaya. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Türk Edebiyatı’na katkı sunmak adına bu topraklarda yetişen büyük ustaların anısını yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak maksadıyla Homeros Edebiyat Ödülleri’nin düzenlendiğini dile getirdi. Yarışmanın seçici kurulunda yer alan Gönül Çatalcalı, Muzaffer Kale, Ayşem Kalyoncu, Fergun Özelli, Hüseyin Yurttaş ve Veysel Çolak’a teşekkür eden Başkan Tugay Tarık Dursun K.’nın Karşıyaka’nın büyük bir değeri olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
28°
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 05:31
Güneş 06:52
Öğle 13:09
İkindi 16:35
Akşam 19:16
Yatsı 20:33