Kurtuluş Günü filmi televizyon ekranlarında ve dijital platformlarda sinemaseverler ile buluşmaya devam ediyor. Orijinal adı Independence Day olan filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Kurtuluş Günü filmi nerede çekildi, Kurtuluş Günü filmi hangi kanalda oynuyor, Kurtuluş Günü filmi konusu ne, Kurtuluş Günü filmi ne zaman çekildi, Kurtuluş Günü filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Kaptan Steven 'Eagle' Hiller rolünde Will Smith, Başkan Thomas J. Whitmore rolünde Bill Pullman, David Levinson rolünde Jeff Goldblum, Marylin Whitmore rolünde Mary McDonnell ve Julius Levinson rolünde Judd Hirsch yer alıyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca Vivica A. Fox, Randy Quaid, Robert Loggia, Margaret Colin ve James Duval var.

Kurtuluş Günü filminde, uzaydan misafirler gelir ve geldikten birkaç saat sonra dünyayı yakıp yıkmaya başlarlar. Buna birilerinin dur demesi gerekmektedir. Aksi halde dünyamız yok olacaktır. Bir bilgisayar uzmanı sayesinde kalkanları bulunan ve bir türlü vurulamayan gemilere virüs bulaştırılır. Ana gemiye bulaşan bu virüs bütün gemilerin elektronik kalkanlarını çökertir. Bu sırada Amerikan hava kuvvetleri tüm dünyaya eski model telsizlerle bir mesaj gönderir. Mesaj tüm dünyadaki hava kuvvetlerini bir araya getirerek müthiş bir insan hava kuvvetleri oluşturur. Kurtuluş Günü (Independence Day) filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, hangi ülkede çekildi, hangi kanalda oynuyor, konusu ne, kaç yılında çekildi, oyuncuları isimleri nedir, gişe hasılat bilgileri, ne kadar izlendi, kaç kişi izledi sorularının yanıtları haberimizde betmina yer alıyor.

Kod 335 filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor konusu ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Kod 335 filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor konusu ne zaman çekildi oyuncuları isimleri

Kurtuluş Günü filmi ne zaman çekildi?

Kurtuluş Günü filmi 1996 yılında çekildi. 3 Temmuz 1996 tarihinde vizyona giren yapım 70 milyon dolar bütçe ile çekildi ve tüm dünyada 811 milyon 235 bin dolar gişe hasılatı elde etti. Ülkemizde de vizyona giren ve 4 hafta vizyonda kalan yapım, 596 bin 968 kişi tarafından sinemalarda izlendi ve 167 bin 403 TL gişe hasılatı elde etti. Büyük bir gişe başarısı elde eden filmin Kurtuluş Günü 2 adıyla devam filmi de çekildi.

Kurtuluş Günü filmi konusu ne?

Kurtuluş Günü filminde, 1 günde büyük şehirlerin birçoğu uzaylılar tarafından yeryüzünden silinir. Hayatta kalanlar görece basit teknolojileri ve akıllarıyla ziyaretçileri durdurmazsa birkaç gün içerisinde insan ırkı yok olacaktır. Dünyanın tek umudu bu saldırı sonrası sağ kalan savaşçılarıdır. İnsanoğlunun geleceği, kurtulanların düzenleyeceği son bir saldırıya bağlıdır. Yapım, "Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 1001 Film" listesinde yer alıyor.

Kelebeğin Rüyası filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor konusu ne zaman çekildi oyuncu kadrosu Kelebeğin Rüyası filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor konusu ne zaman çekildi oyuncu kadrosu

Kurtuluş Günü filmi nerede çekildi?

Kurtuluş Günü filmi Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı New York, Los Angeles, Nevada ve Utah bölgelerinde çekildi. 145 dakika süren yapım, oynandığı yıl görsel efekt dalında Oscar kazanmıştır. Filmin yönetmen koltuğunda, filmin aynı zamanda senaryosunu yazan ve yapımcısı da olan Roland Emmerich oturuyor. Filmin bir diğer senaristi ise Dean Devlin’dir. Efsane filmin müziklerini David Arnold hazırladı. Yapım bilimkurgu türünde çekilmiştir.

Kurtuluş Günü filmi hangi kanalda oynuyor?

Kurtuluş Günü filmi Kanal D kanalında oynuyor. Film 10 Temmuz Çarşamba günü saat 22.30’da ve aynı günün gecesi saat 01.15’te Kanal D ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Aynı zamanda 'ID4' kısaltmasıyla da bilinir. Gösterimde olduğu süre boyunca gişe rekorları kıran film, 1996'da Amerika'da en çok izlenmiş filmdir. Düşman uzaylıların dünyayı istilasını anlatmaktadır. Kanal D ekranlarında en sevilen filmler izleyicilerle buluşmaya betmina giriş devam ediyor.

Sadece Bir Gece filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor konusu ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Sadece Bir Gece filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor konusu ne zaman çekildi oyuncuları isimleri

Kurtuluş Günü filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Will Smith - Captain Steven 'Eagle' Hiller
 • Bill Pullman - Başkan Thomas J. Whitmore
 • Jeff Goldblum - David Levinson
 • Mary McDonnell - Marylin Whitmore
 • Judd Hirsch - Julius Levinson
 • Vivica A. Fox - Jasmine Dubrow Hiller
 • Randy Quaid - Russell Casse
 • Robert Loggia - General William M. Grey
 • Margaret Colin - Constance 'Connie' Spano
 • James Duval - Miguel Casse
 • Harry Connick Jr - Captain Jimmy 'Raven' Wilder
 • Brent Spiner - Dr. Brackish Okun
 • Harvey Fierstein - Marty Gilbert
 • Adam Baldwin - Major Mitchell
 • Mae Whitman - Patricia Whitmore

Yok Artık 2 filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor konusu ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Yok Artık 2 filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor konusu ne zaman çekildi oyuncuları isimleri