Çarşamba günleri ATV ekranlarında izleyicilerle buluşmaya devam eden Kuruluş Osman dizisinin çekim detayları araştırılmaya devam ediyor. Kuruluş Osman dizisi nerede çekiliyor, Kuruluş Osman dizisi hangi şehirde çekiliyor, Kuruluş Osman dizisi çekildiği yer, Kuruluş Osman dizisi çekim yeri neresi sorularının yanıtları merak ediliyor. Tarihi, kurgu, aksiyon, macera ve dram türleri ile ekranlara gelen dizinin başrolünde Osman Bey rolü ile Burak Özçivit var. Dizide ayrıca Yıldız Çağrı Atiksoy, Seda Yıldız, Özge Törer, Nihat Altınkaya, İpek Karapınar, Çağrı Şensoy, Rüzgar Aksoy ve Yiğit Uçan da rol alıyor.

Kuruluş Osman dizisinin senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Ozan Bodur, Fatma Nur Güldalı, Abdulkadir İlter, Aslı Zeynep Peker Bozdağ ve Ali Ozan Salkım yazıyor. Dizinin öyküsü, aynı zamanda dizinin proje tasarımcısı ve yapımcısı da olan Mehmet Bozdağ’a ait. Dizinin yönetmen koltuğunda Ahmet Yılmaz oturuyor. Dizinin müziklerini Alpay Göltekin ve Zeynep Alasya hazırlıyor. Dizi Çarşamba akşamları saat 20.00’de önce özet görüntüleri, daha sonra yeni bölümü ile ekranlara geliyor. Kuruluş Osman dizisinin çekildiği yer, nerede çekim yapılıyor, hangi ilde çekiliyor sorularının yanıtları haberimizde astekbet yer alıyor.

Kuruluş Osman dizisi nerede çekiliyor?

Kuruluş Osman dizisi İstanbul Beykoz’da çekiliyor. Beykoz ilçesine bağlı olan Riva’da dizi için büyük bir plato kuruldu. Gittikçe büyüyen ve yeni eklemeler de yapılan platoda 1500 kişilik bir ekip çalışıyor. 360 dönümlük bir alana kurulan platoda dizinin çekimleri yapılmaya devam ediyor. Dördüncü sezonu ile ekranlara gelen dizinin ilk bölümü 20 Kasım 2019 tarihinde yayınlanmıştı.

Kuruluş Osman dizisi hangi şehirde çekiliyor?

Kuruluş Osman dizisi İstanbul şehrinde çekiliyor. Dizinin çekimleri için Beykoz Riva’da bulunan platoda çekim setleri kuruluyor. Geniş bir ormanlık alana sahip olan bölgede çekimler yapılıyor. Dizide yüzlerce oyuncu ve teknik ekipler çekimler için çalışıyor. Dizide yer alan kaleler, hanlar, hamamlar, camiler ve diğer yapıların tümü Riva’da bulunan bu platonun içinde yer alıyor. Bozdağ Film tarafından çekilen ve ATV ekranlarında Çarşamba akşamları yayınlanan dizi 120 dakikalık bölümleri ile ekranlara geliyor.

Kuruluş Osman dizisi çekildiği yer neresi?

Kuruluş Osman dizisinin çekildiği yer İstanbul Beykoz’a bağlı Riva’dır. Dizinin çekimlerinin büyük bölümü Riva’da kurulan dizi platosunda yapılmaktadır. TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olan dizi, her hafta heyecanın daha da arttığı, temponun daha da yükseldiği bölümleri ile astekbet giriş izleyicilerin beğenisine sunuluyor.

Kuruluş Osman dizisi çekim yeri neresi?

Kuruluş Osman dizisinin çekim yeri Beykoz ilçesi Riva bölgesidir. Dizide, 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, 400 çadırlık bir obadan, ilahi aşkla kurulan bir cihan imparatorluğuna -Osmanlılar- yürüyüşün hikâyesi ekranlara geliyor. Dizi, Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu I. Osman'ın hayatına odaklanıyor.

Kuruluş Osman dizisi başrol oyuncuları isimleri

  • Osman Gazi (Burak Özçivit)
  • Malhun Hatun (Yıldız Çağrı Atiksoy)
  • Şeyh Edebali (Seda Yıldız)
  • Bala Hatun (Özge Törer)
  • Olof (Nihat Altınkaya)
  • Frigg (İpek Karapınar)
  • Cerkutay Alp (Çağrı Şensoy)
  • Turgut Alp (Rüzgar Aksoy)
  • Boran Alp (Yiğit Uçan)
  • Ayşe Hatun (Açelya Özcan)