Kutsal Damacana film serisinin başlangıç filmi olan efsane yapım sinemaseverlerle buluşmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Kutsal Damacana filmi nerede çekildi, Kutsal Damacana filmi konusu ne, Kutsal Damacana filmi kaç yılında çekildi, Kutsal Damacana filmi oyuncuları isimleri nedir? soruları cevap buldu. Filmin başrollerinde Fikret rolü ile Şafak Sezer, Deniz rolü ile Eyşan Özhim, Asım rolü ile Ersin Korkut, Selen rolü ile Büşra Pekin yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Berivan Karaman, Settar Tanrıöğen, Yıldırım Memişoğlu, Erdal Tosun, Taşkın Akdemir ve Oya Biricik rol alıyor.

Kutsal Damacana filminde, hayatını gemilerde tayfalık yapıp geçiren Fikret, artık İstanbul’a demirleyip yerleşik bir yaşam seçiyor. Hayatı kendisinden öğrenen ve bir dediğini iki etmeyen saf arkadaşı Asım’la bir gün karşılarına çıkacak olan o büyük fırsatı umut ederek yuvarlanıp gidiyorlar. Yaşadığı semtteki kilisesinin papazı Artin’in Vatikan’a gitmesini fırsat bilen ve kilisenin nimetlerini kendi tezgâhına uydurup geçinmeye devam eden Fikret ve can yoldaşı Asım’ın karşısına bir gün gerçekten hiç beklenmedik bir iş geliyor. Kutsal Damacana filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, oyuncu kadrosu karakterleri isimleri, ne zaman çekildi, hikayesi nedir sorularının yanıtları haberimizde betwild yer alıyor.

Arog filmi çekildiği yer nerede çekildi Arog filmi oyuncu kadrosu karakterleri konusu ne? Arog filmi çekildiği yer nerede çekildi Arog filmi oyuncu kadrosu karakterleri konusu ne?

Kutsal Damacana filmi kaç yılında çekildi?

Kutsal Damacana filmi 2007 yılında çekildi. Filmin çekimlerine 2007 yılının ilk aylarında başlandı. Çekimler yıl boyunca sürdü ve Kutsal Damacana 20 Aralık 2007 tarihinde vizyona girdi. Toplam 30 hafta boyunca vizyonda kalan film 627 bin 855 kişi tarafından sinemalarda izlendi ve toplam 4 milyon 514 bin 747 TL gişe hasılatı elde etti.

Kutsal Damacana filmi nerede çekildi?

Kutsal Damacana filmi İstanbul’un farklı ilçelerinde çekildi. İstanbul’un farklı ilçe, semt ve mekanlarında çekim setleri kurularak çekimler tamamlandı ve film izleyicilerle sinemalarda buluştu. Filmin yönetmenliğini Kamil Aydın ve Ahmet Yılmaz paylaşıyor. Filmin senaryosunu ise aynı zamanda yönetmenliği de üstlenen Ahmet Yılmaz yazdı.

Hedefim Sensin filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi oyuncu kadrosu Hedefim Sensin filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi oyuncu kadrosu

Kutsal Damacana filmi konusu ne?

Eskiden gemilerde tayfalık yapmış Fikret, İstanbul'da yaşadığı semtteki kilisenin papazının Vatikan'a gitmesini fırsat bilip saf arkadaşı Asım ile kilisenin nimetlerini kendi çıkarlarına uydurup geçinmeye başlar. Bir gün karşılarına hiç beklenmedik bir iş gelir. Başlarına gelen olayın çözümü için papaz bildikleri Fikret'e gelen aileyi ve Fikret ile Asım'ı daha büyük sürprizler beklemektedir.

Kutsal Damacana filmi yorumları

Kutsal Damacana filmi hakkında büyük oranda olumlu yorumlar yapılıyor. İzleyenleri kahkahaya boğan film, büyük ilgi görmeye devam ediyor. Şafak Sezer'in başrolünü oynadığı film, çakma ama sevimli bir papazın kahkahalarla dolu komik ve sihirli macerasını farklı bir mizah üslubuyla beyaz perdeye taşıyor. Kutsal Damacana, dinamik hikayesi ve akıcı anlatım üslubuyla ekranlara betwild giriş geliyor.

Mucize Aşk filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor gerçek hikayesi konusu ne zaman çekildi? Mucize Aşk filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor gerçek hikayesi konusu ne zaman çekildi?

Kutsal Damacana filmi oyuncuları isimleri

 • Şafak Sezer - Fikret
 • Eyşan Özhim - Deniz
 • Ersin Korkut - Asım
 • Büşra Pekin - Selen
 • Berivan Karaman - Aydagül
 • Settar Tanrıöğen - Hoca
 • Yıldırım Memişoğlu - Papaz
 • Erdal Tosun - Erdal
 • Taşkın Akdemir - Kurtadam
 • Oya Biricik - Hoca’nın Metresi
 • Murat Eken - Sarp

Barış Akarsu Merhaba filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları Barış Akarsu Merhaba filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları