Liposuction uygulamasını farklı kılan en temel etkenlerden biri de, benzer yöntemlere nazaran daha hızlı ve kalıcı bir şekilde etki göstermesidir.

Bölgesel incelme işlemi yaptırmak istediğinizde liposuction ameliyatını yaptırabilirsiniz. Yağ aldırma tedavisi olarak da bilinen bu yöntem 81 ilimiz üzerinden de yoğun olarak tercih ediliyor.

Liposuction İçin Kimler Uygundur?

Öncelikle liposuction fiyatları incelenmelidir. Bu işlem için doktor klinik sitesi ziyaret edilebilir. Uygulama fiyatları 2021 yılında her bütçeye göre olabilmektedir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Uygulama kendi içeriğinde de farklı yöntemler sunar. Uygulama toplamda 3 farklı yöntem üzerinden gerçekleştirilebilir. Bunlar ıslak ve kuru teknik luposuction,kullanılan cihaza göre  lazer teknik luposuction ve ultrasonik luposuction tekniğidir. Her bir tekniğin kendine has özellikleri söz konusudur. Buna göre bireyler için en uygun teknik doğrudan ilgili estetik cerrahi uzmanı tarafından belirlenir.

Liposuction Öncesi

Her estetik uygulamada olduğu gibi bu teknik öncesinde de bazı hazırlıkların yapılması tavsiye edilir. Uygulamadan en az 6 saat öncesinden kaliteli uyku alınmalı, kullanılan ilaçlar hakkında ilgili estetik uzmanına bilgi verilmeli, sigara ve alkolden uzak durulmalı, doğum kontrol ilaçları hakkında doktora bilgi verilmelidir.

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Uygulama en sık basen, kalça, kol, göbek bölgesinde tercih ediliyor. Çünkü aşırı yağlanmalar daha çok söz konusu vücut bölgelerinde meydana geliyor. Bu bölgelerin orantılı bir şekilde inceltilmesi beraberinde daha ideal vücut hatları elde edilmesini sağlar.

Liposuction Sonrası Süreç

Uygulama sonrası süreç klinik merkezleri arasında farklılık gösterebilir. Bu kapsamda beklentilere hitap eden estetik kliniğinden bu tedavi uygulaması tercih edilebilir. Uygulamanın en önemli avantajı, bireylerde günlük hayatı çoğu zaman ciddi anlamda etkilememesidir.

Bu doğrultuda ameliyattan  sonra korse kullanılır. Korsenin sürekli olarak kullanıldığı 30 günlük zaman dilimiyse iyileşme süresi olarak onaylanır. Söz konusu zaman dilimi sonrasında özellikle bacak bölgeleri için ayrıca lenfatik masaj tavsiye edilebilir.

Liposuction Fiyatları

Merak edilen liposuction fiyatları estetik merkezleri ve hastaneler arasında farklılık gösteriyor. Bu sebeple en uygun fiyat tarifesi sunulan klinik merkezi tercih edilmesinde fayda bulunuyor. Uygulama fiyatları ayrıca her yıl güncelleniyor. Bu kapsamda uygulamaya başvurmak istediğinizde ilk olarak güncel fiyatlara göz atmanız önerilir. Aşırı kilolar günlük hayatı olumsuz etkiler.

Bu sebeple bireyler rahat bir şekilde hareket edemezler. Ayrıca bu olumsuz durum iş hayatına da olumsuz yansır. Fazla kilolar iş hayatında da düşük verim elde edilmesinde etkilidir. Bu sebeple uygulamadan faydalanılması ve liposuction fiyatları konusunda iyi bir araştırma yapılması önerilir.

denizkucukkaya.com/liposuction-fiyatlari/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.