Futbolcu Loret Sadiku’nun hayatı, biyografi bilgileri ve futbol kariyerine dair detaylar merak ediliyor. Loret Sadiku aslen nereli, Loret Sadiku hangi takımda oynuyor, Loret Sadiku hangi takımlarda oynadı, Loret Sadiku kaç gol attı? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 28 Temmuz 1991 tarihinde Kosova’da dünyaya gelen Sadiku, 1,80 cm boyundadır. Kasımpaşa takımında forma giyen, defans mevkisinde oynuyor. 8 yaşındayken Kosova'dan İsveç'e gelen Sadiku'nun ailesi Kosova’daki savaştan dolayı kaçmak zorunda kalmış ve İsveç'teki Sävsjö ile Nässjö mülteci kamplarına gelmiştir. Daha sonra ise de Varnamo’ya gelmişler. Akrabalarının büyük bir kısmı da Varnamo'da çalıştığından, Sadiku ailesi buraya geçti.

Varnamo takımının alt yapısına Jonas Thern tarafından kazandırılan ve 2009 yılında henüz 18 yaşındayken Varnamo A takımına çıkmayı başaran Loret Sadiku, orta sahanın defansif yükünü üç sezon boyunca çekti. Sadiku, Varnamo kulübünde 3 sezonda toplam 71 maça çıktı. Futbolcu Loret Sadiku kimdir nerelidir, oynadığı takımlar, nerede oynuyor, şu an hangi takımda oynuyor, hangi takımlarda oynadı, hangi takımdan geldi, futbol kariyeri boyunca kaç gol attı, toplam gol sayısı kaç, kaç golü var, forma numarası kaç, mevkisi nedir, maaşı ne kadar, futbol istatistikleri nedir sorularının yanıtları ve Loret Sadiku’nun futbol kariyerine dair merak edilen diğer tüm detaylar haberimizde betpunto yer alıyor.

Federico Valverde aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Federico Valverde aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Loret Sadiku kimdir?

Loret Sadiku Kasımpaşa futbol kulübünde forma giyen Kosovalı milli futbolcudur. Varnamo’da oynarken Helsingborg'un yanı sıra birçok 1. lig takımının dikkatini bu çeken Loret Sadiku'nun Helsingborg'u tercih etmesindeki en büyük sebep Helsingborg'un ona çok daha yakın gelmesiydi. Zor bir çocukluk geçiren Sadiku için 11'de oynama fırsatının da sunulması transferi hızlıca sonuca götürdü.

Loret Sadiku aslen nereli?

Loret Sadiku aslen Kosovalıdır. Sadiku Helsingborg ile 2012 yılında 3 yıllık bir sözleşme imzaladı. “Benim de hedefim Avrupa'nın büyük ligleri. Daha sıcak bir ülkede futbol oynamak benim için epey güzel olurdu” dedi. Sadiku genellikle orta saha ve defans arasında rotasyonda kullanıldı. 2013 sezonunda 27 maçın 21'inde stoper, 6'sında orta sahada görev yapan oyuncu, 2014 sezonunda ise 11 maçın 4'ünde stoper, 7'sinde orta sahada oynamıştır.

Muhammed Salah aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Muhammed Salah aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Loret Sadiku hangi takımda oynuyor?

Loret Sadiku Kasımpaşa takımında oynuyor. Varnamo ile profesyonel düzeyde 71 maçta 2, Helsingborg ile 47 maçta 3 golü olan Sadıku hiç asist yapamasa da birçok Premier Lig ve Avrupa ligi ekibinin dikkatini çekti. 2014-15 transfer döneminde kendini uzun zamandır takip eden Rıza Çalımbay'ın çalıştırdığı Mersin İdman Yurdu ile sözleşme imzaladı. 18 Ağustos 2016 tarihinde Rıza Çalımbay'ın çalıştırdığı Kasımpaşa ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Loret Sadiku kaç gol attı?

Loret Sadiku futbol kariyeri boyunca kulüp takımlarında 298 maçta 8 gol attı. IFK Värnamo’da 71 maçta 2 gol, Helsingborgs IF takımında 46 maçta 2 gol, Mersin İY takımında 34 maçta 2 gol, Kasımpaşa’da 2016 ile 2022 yılları arasında 135 maçta 2 gole imza attı. İsveç U-21 takımının ardından Kosova milli takımı kadrosuna dahil edildi. 2022-2023 sezonunda Hammarby takımında forma giydikten sonra 2024 yılında yeniden Kasımpaşa ile betpunto giriş anlaştı.

Futbolcu Phil Foden aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Futbolcu Phil Foden aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Loret Sadiku hangi takımlarda oynadı?

  • 2002 - Hånger IF (altyapı)
  • 2003-2008 - IFK Värnamo (altyapı)
  • 2009-2012 - IFK Värnamo
  • 2012-2014 - Helsingborgs IF
  • 2012 - İsveç U-21
  • 2014-2015 - Kosova Milli Takımı
  • 2014-2016 - Mersin İY
  • 2016-2022 - Kasımpaşa
  • 2022 - Hammarby
  • 2024 - Kasımpaşa

Christopher Nkunku aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Christopher Nkunku aslen nereli hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?