Cam gibi denizi, temiz havası ve gerçekten kaliteli hizmetler sunan otelleri ile Avşa Adası adından söz ettirmektedir.

Avşa Adası otelleri hem fiyat hem kalite ve konfor bakımından tatil severlerden tam not almaktadır.

Tatil denilince herkes en güzel yerde kalmak, en güzel yer de fotoğraf çektirmek ve en güzel yer de yemek yemek ister. Sizlere bunları tek başına bir arada sunan Avşa Adası 5 yıldızlı otellerini sizler için bu yazımızda anlattık.

Avşa Adası 5 yıldızlı otelleri hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz rezervasyon yapmak için ilgili sitemizden yararlanabilirsiniz.

5 Yıldızlı Otellerin Genel Özellikleri

Avşa Adası'nda oteller mevcut olup yer alan oteller 5 yıldızlı özelliklerini taşımamaktadır bu kadar fazla bir hizmet seçeneği bulunmamaktadır.

Genel olarak otellerde en basitinden spa, sauna, kapalı havuz ve toplantı salonları mevcut değildir.

Avşa Adası'nda yer alan otellerden sadece bir ya da iki tanesi Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olarak aktif olarak hizmet vermekte olup 2 yıldızlı oteller kategorinde gösterilebilir.

Oteller sunduğu hizmet ve olanaklar ile pansiyonlara göre tabi ki bir üstünlük sağlamaktadır.

5 yıldızlı oteller de açık büfe kahvaltısı, akşam yemeği (bazılarında canlı müzik), yetişkin havuzu, çocuk havuzu ve parkı, son zamanlarda popüler olan aqua parklar mevcuttur.

Otel odalarına gelecek olursak odalar gelen misafirlerin rahat bir konaklama ve konfor alanını keşfetmesi için dizayn edilmiştir.

Odalarda tv, klima, makyaj masasından aklınıza gelebilecek birçok ihtiyaç ve özellikler mevcuttur.

5 Yıldızlı Otellerin Gecelik Fiyatları

Tatil için en çok tercih edilen popüler ve eğlenceli bir cennet köşesi olarak Avşa Adası'nı gösterebiliriz.

Avşa Adası havaların ısınması ve baharın başlaması ile tatil severler tarafından oldukça fazla rağbet görmektedir.

5 yıldızlı oteller hizmetlerine göre farklılıklar gösterse bile ortalama olarak benzer fiyatlara sahiptirler.

Otelin tüm hizmetlerini kullanmayı tercih ederseniz gecelik olarak kişi başı ortalama 350₺ - 450₺ diyebiliriz.

Tabi ki eğer bu fiyatlardan daha uygun bir seçenek oluşturmak isterseniz erken rezervasyon fırsatları ile yerinizi ayırtıp istediğiniz elit ve konforlu bir tatil yapmanız mümkün.

5 Yıldızlı Oteller ve Bayram Fiyatları

Avşa Adası normal bir sezonda zaten nüfusu normal kat ve kat artarken bu yoğunluk bayramda inanılmaz seviyelere çıkmaktadır.

Yoğunluktan dolayı plajlarda, marketler ve benzeri her alanda sıralar mevcut olup aradığınız ihtiyaçlarınıza da erişememe durumunuz kısa süreli olarak bulunmaktadır.

Bayram da her yer de olduğu gibi konaklama konusunda Avşa Adası 5 yıldızlı otellerinde de fiyatlar az da olsa yükselmektedir. Kişi başı olarak bayram da bir kişi ücreti 450₺ - 600₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Bu fiyatlar sadece bayram fiyatı olup bayram öncesi ya da bayram sonrası normal ücret talep edilmektedir.

5 Yıldızlı Oteller ile Pansiyonlar Arasındaki Farklar?

Tatil için herkesin belli bir miktar ayırdığı bir bütçesi bulunmaktadır. Herkes aradığı kriter ve özelliklere göre bir yer tercih edebilir.

Eğer tatilde hiçbir şey yapmak istemiyorsanız yemek yapmakla uğraşmak ya da restoran uzak olduğunu düşünüyorsanız oteli tercih etmeniz sizler için en mantıklısı olacaktır.

Oteller de birçok hizmet ve gelen misafirleri rahat ettirmek adına her konu en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür.

Bunları kısaca sıralarsak; açık büfe geniş çeşitli bir kahvaltı, akşam yemeği, yetişkin havuzu, çocuk havuzu, aquapark, çocuk park alanı gibi sayabileceğimiz daha büyüklü küçüklü birçok hizmet sunmaktadırlar.

Otel odalarından bahsedecek olursak odalarda tv, klima, saç kurutma makinesi, havlusu birçok detay düşünülmüştür.

Pansiyonlara geldiğimiz zaman bir hizmet alıyorsunuz fakat bu kadar geniş bir yelpazesi bulunmamaktadır. En başta bir kere yemek servisleri bulunmamaktadır ya da bulunsa bile açık büfe olarak hizmet vermemektedir.

Genel olarak pansiyonlar bahçeli, balkonlu odalar ile müstakil odalar vermektedir. Müstakil odalar da odaların içerisinde mutfağı, tv, mutfak araç gereçleri bulunmaktadır.

Pansiyonlar genel olarak rahat olarak kalınan ve tercih edilen yerlerdir. Pansiyonun önünde çıkıp mangal yakabilirsiniz.

Eğer aracınız var ise pansiyon sahipleri size aracınız için yer tesis ederler. Denize konumları gerçekten çok yakındır.

Bir ihtiyacınız ya da eksiğiniz var ise pansiyon sahibine ya da görevliye bunu dile getirmeniz yeterli olacaktır.

Genel olarak iki seçeneğin arasındaki farkları bu şekilde belirtebiliriz ve sizlerde kendinize en uygun olan konsepti seçebilir ya da tercih edebilirsiniz.

5 Yıldızlı Otellere Nasıl Rezervasyon Yapılır?

Aradığınız oteli bulduysanız hem arayarak hem online olarak rezervasyon yapabilirsiniz. En doğrusu arayarak tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olmaktır.

Aradığınız özellikler ve sunulan şartlar sizin için uygun ise oteldeki görevli sizden tarih aralığı talep edecek ve kaç kişi olacağınızı soracaktır. Sizde verdiğiniz bilgiler doğrultusunda eğer yer var ise ayıralım dediğinizde görevli sizle bir hesap paylaşıcaktır.

Bu hesaba 1 ya da 2 günlük kapora yatırıp dekontu görevliye gönderdikten sonra adınıza odanız istediğiniz tarih aralığı ve zamanında rezerve edilecektir.

Kalan tutarı otelde kayıt işlemleriniz devam ederken nakit ya da kartla ödemeniz rica edilir ve sonrasında istediğiniz rezerve ettiğiniz odaya geçebilirsiniz.

Ayrıca bu otellerde transfer işlemleri de mevcuttur. Eğer oteller genel olarak merkezde konumlanmış olsa da bulamayacağınızı düşünüyorsanız bir araç ile ya da yaya olarak sizleri alabilirler.

5 yıldızlara alternatif olarak daha uygun fiyata tatil yapmak istiyorsanız, Avşa Adası pansiyonları doğru tercih olacaktır. Pansiyonlar ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, https://www.pansiyonavsa.com/ adresinden yararlanabilirsiniz.