Beren Saat kimdir? Nereli, yaşı ve boyu.. İşte aranan tüm cevaplar

Son yılların en çok takip edilen isimleri arasında oyuncu Beren Saat var. Ünlü sanatçı Kenan Doğulu ile evli olan Beren Saat ile ilgili merak edilenleri cevaplıyoruz.

TV - Magazin 13.10.2019, 14:13 13.10.2019, 14:14
Beren Saat kimdir? Nereli, yaşı ve boyu.. İşte aranan tüm cevaplar

Beren Saat kimdir? Beren Saat nereli? Beren Saat’in yaşı ve boyu gibi sorularla her gün karşılaşıyoruz. Dijital ve sosyal medyanın en merak edilen konuları arasında yer alan Beren Saat ile ilgili tüm ayrıntılar cevaplanıyor. 26 Şubat 1984 yılında Ankara’da dünyaya gelen Beren Saat, doğduğu şehirde büyüdü ve ilk ve ortaöğretimini Ankara’da tamamladı. Başkent Üniversitesi’nde eğitimi sürerken Türkiye’nin Yıldızları yarışmasına katılarak dikkatleri üzerine çeken Beren Saat, ilk oyunculuk serüvenine bu yarışmanın ardından başladı. Beren Saat Kenan Doğulu evliliği 2014 yılında oldu ve hala tartışmaların odağında olan iki isim bir küs, bir barışık evliliklerini sürdürüyor. Beren Saat 1,67 boyunda ve 2019 itibari ile 35 yaşında. Ünlü oyuncu İngilizce ve İspanyolca dillerini akıcı olarak konuşabiliyor.

BEREN SAAT’İN ÇOCUKLUK YILLARI

Hüseyin Avni Saat ve Ayla Saat çiftinin ikinci çocuğu olarak doğan Beren Saat’in anne ve babası spor akademisi mezunu. Cem Saat adında bir abisi bulunan ünlü oyuncunun, TED Ankara Koleji’nde eğitimine devam ederken çeşitli müzikal gösterilerde yer aldığı biliniyor. Oyunculuk yeteneği küçük yaşlardan itibaren belirgin olan Beren Saat, küçüklüğünde eline deodorant şişesini alarak şarkı söylediğini ve ayna karşısında rol yaptığını söylüyor. Ünlü oyuncu, yine çocukluk yaşlarında çok düşündüğünü ve çok okuduğunu da sözlerine ekliyor.

ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ VE OYUNCULUĞA İLK ADIM

Başkent Üniversitesi’nde işletme okuyan Beren Saat, üniversite eğitimi devam ettiği sırada Türkiye’nin Yıldızları yarışmasına katıldı ve tüm dikkatlerine üzerine çekti. Bir markanın reklam yüzü olan Beren Saat, 2004 yılına gelindiğinde profesyonel oyunculuk kariyerine resmen başlamış oldu. Beren Saat’in yer aldığı ilk televizyon dizisi, Aşkımızda Ölüm Var adlı dizi oldu.

BEREN SAAT’İN AŞK-I MEMNU ÇIKIŞI

Daha sonra Aşka Sürgün, Hatırla Sevgili ve Avrupa Yakası dizilerinde rol alan Beren Saat, asıl çıkışını bugün hala konuşulan Aşk-ı Memnu dizisiyle yakaladı. Dizide Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolü paylaşan Beren Saat, dizide sergilediği oyunculuk ile uzun süre konuşuldu. Aşk-ı Memnu dizisinde Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte Selçuk Yöntem, Hazal Kaya ve Nebahat Çehre de vardı. Oyunculuk kariyeri devam eden ve Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinde başrol oynayan Beren Saat, çeşitli sinema filmlerinde de yer aldı ve 2014 yılında Kenan Doğulu ile haftalarca konuşulan bir törenle dünya evine girdi.

Yorumlar (0)