Futbolcu Mahmut Tekdemir’in hayatı, biyografi bilgileri ve futbol kariyerine dair ayrıntılar merak ediliyor. Mahmut Tekdemir aslen nereli, Mahmut Tekdemir kimdir, Mahmut Tekdemir kaç gol attı, Mahmut Tekdemir hangi takımdan geldi, Mahmut Tekdemir hangi takımlarda oynadı? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 20 Ocak 1988 tarihinde Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde dünyaya gelen Tekdemir, 1,78 cm boyundadır. Başakşehir takımı kadrosunda bulunan futbolcu, defans mevkisinde oynuyor ve 21 numaralı formayı giyiyor. Futbola Eroğluspor altyapısında başlayan Mahmut Tekdemir, daha sonra Damlaspor altyapısında oynayarak kariyerini sürdürmüştür. Futbolcu Mahmut Tekdemir kimdir nerelidir, oynadığı takımlar, istatistikleri, kaç golü var, hangi mevkide oynuyor, hangi takımda oynuyor, hangi takımdan geldi, hangi takımlarda oynadı sorularının yanıtları haberimizde sosabet yer alıyor.

Serdar Gürler aslen nereli kimdir kaç gol attı hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı? Serdar Gürler aslen nereli kimdir kaç gol attı hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı?

Mahmut Tekdemir kimdir?

Mahmut Tekdemir Başakşehir takımında oynayan milli futbolcudur. 2004 senesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor altyapısına transfer oldu. İki sene burada oynadıktan sonra 30 Ağustos 2006 tarihinde Kartalspor ile oynanan Türkiye Kupası karşılaşmasında forma giyerek İstanbul BB için ilk resmî maçına çıktı. İleriki sezonlarda takım için daha çok oynama fırsatı buldu ve 2009-10 sezonundan itibaren takımın devamlı oynayan futbolcuları arasına girmeyi başardı.

Mahmut Tekdemir aslen nereli?

Mahmut Tekdemir aslen Diyarbakırlıdır. Diyarbakır’da doğup büyüyen futbolcu yaşamını İstanbul’da sürdürüyor. 2012/13 sezonunda veda ettikleri süper lige bir yıl mücadele ettikleri TFF 1. ligde şampiyon olarak 2013/14 sezonunda geri yükseldiler. Artık takım kaptanlığı da yapmaya başlayan Tekdemir, düzenli olarak forma giydiği takımda 2017/18 ve 2018/19 sezonlarında son haftalarda kaçırılan şampiyonluklarda takımın gösterdiği başarıda büyük paya sahiptir.

Taylan Antalyalı kimdir nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Taylan Antalyalı kimdir nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Mahmut Tekdemir hangi takımdan geldi?

Mahmut Tekdemir İstanbul Başakşehir takımına İstanbul BB altyapı takımından geldi. Farklı mevkilerde oynama özelliği olan oyuncu A Millî Takıma kadar yükselme başarısı göstermiştir. 2019/2020 sezonunu şampiyon tamamlayan Medipol Başakşehir ile Süper Lig tarihinde bu başarıyı elde eden altıncı takımın kadrosunda bulunmuştur.

Mahmut Tekdemir kaç gol attı?

Defans oyuncusu olan Mahmut Tekdemir kulüp kariyerinde 408 maça çıktı ve 17 gol attı. Milli takım kariyerinde ise 35 maça çıktı ve henüz golü yok. 9 kez millî takımlara çağrılan Mahmut Tekdemir, 3 kez Türkiye U-17, 4 kez de Türkiye U-21 forması olmak üzere toplam 9 kez millî formayı giymiştir. 8 ve 9 Şubat 2011 tarihlerinde Belarus ile Antalya'da oynanan özel karşılaşmalarda ilk kez Türkiye A2 millî takımı aday kadrosuna sosabet giriş davet edilmiştir.

Dimitris Pelkas aslen nereli kimdir hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Dimitris Pelkas aslen nereli kimdir hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Mahmut Tekdemir hangi takımlarda oynadı?

  • 1999-2000 - Eroğluspor (altyapı)
  • 2000-2004 - Damlaspor (altyapı)
  • 2004-2006 - İstanbul BB (altyapı)
  • 2006 - İstanbul Başakşehir
  • 2007 - Türkiye U-17
  • 2008-2010 - Türkiye U-21
  • 2010 - Türkiye Türkiye A2
  • 2015 - Türkiye

Deniz Türüç aslen nereli kimdir hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Deniz Türüç aslen nereli kimdir hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?