Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filmi televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Malazgirt 1071 filmi nerede çekildi, Malazgirt 1071 ne zaman çekildi, Malazgirt 1071 hangi kanalda oynuyor, Malazgirt 1071 oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Sultan Alparslan rolü ile Cengiz Coşkun, Romen Diyojen rolü ile Caner Kurtaran, Kraliçe Ludika rolü ile Vildan Atasever, Afşin Bey rolü ile Haluk Piyes, Nizamülmülk rolü ile Hasan Küçükçetin ve Süleyman Bey rolü ile Bahattin Cüneyt Aksakal rol alıyor. Filmin oyuncuları arasında ayrıca İskender Bingöl, Ulaş İnan Torun, Ali Düşenkalkar, Mehmet Çelik, Edip Zeydan, Volkan Çal ve Nez Demir yer alıyor. Filmde, Sultan Alparslan'ın en büyük hayali, Müslüman toplulukları Selçuklu bayrağı altında bir araya getirmektir. Bunun için de amcası Tuğrul Bey döneminde başlayan Anadolu’ya seferleri devam ettirir. Bu sırada Bizans’ta yaşanan iç karışıklıklar da Türklerin Anadolu'da yol almasını hızlandırır. Romen Diyojen bunu durdurmak ister ve bu amaçla bir darbe girişiminde bulunur. Malazgirt ovasında iki ordunun karşı karşıya gelmesinin ardından Türklerin bu topraklarda bin yıllık serüveni başlar. Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, kaç yılında çekildi, hangi kanalda oynuyor, oyuncu kadrosu karakterleri, konusu ne, oyuncuları isimleri nedir, gişe hasılat bilgileri, ne kadar izlendi sorularının yanıtları haberimizde sevibet yer alıyor.

Leyla ile Mecnun filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor? Leyla ile Mecnun filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor?

Malazgirt 1071 filmi ne zaman çekildi?

Malazgirt 1071 filmi 2019 yılında çekildi. Aksiyon, tarih ve savaş türleri ile ekranlara gelen film 11 Şubat 2022 tarihinde vizyona girdi. 130 dakika süren film 14 milyon TL bütçe ile çekildi. Vizyonda 19 hafta kalan film 197.175 kişi tarafından sinemalarda izlendi ve toplam 3.465.631 TL gişe hasılatı elde etti. Malazgirt 1071 filmi, Anadolu'nun kapılarının Türklere açılmasını sağlayan Malazgirt Savaşı'nın hikayesini ekranlara getiriyor. Filmin yönetmen koltuğunda, filmin aynı zamanda senaryosuna da imza atan Özgür Bakar ve Bilal Kalyoncu oturuyor. Filmin bir diğer senaristi ise Alper Kıvılcım oldu.

Malazgirt 1071 filmi nerede çekildi?

Malazgirt 1071 filmi İstanbul ve Konya’da çekildi. Filmin çekimleri için İstanbul’da ve Konya’da çekim setleri kurularak filmin çekimleri tamamlandı. TRT ile 2056 Sinema şirketinin ortak yapımcılığında çekilen filmin çekimleri yedi hafta sürdü. Filmde pek çok tarihi mekan kullanıldı. Özellikle Konya'da Selçuklu döneminden kalma hanlar, bedestenler ve külliyelerin yanı sıra, Sille'deki 1700 yıllık Aya Elenia Kilisesi de çekim yerleri arasındadır. Selçuklu hükümdarı Alparslan'ı, özellikle Diriliş Ertuğrul dizisinden tanınan Cengiz Coşkun canlandırırken, Caner Kurtaran Bizans İmparatoru Romen Diyojen'i, Vildan Atasever Bizans kraliçesi Ludika'yı canlandırdı.

Yok Artık 2 filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi oyuncu kadrosu Yok Artık 2 filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi oyuncu kadrosu

Malazgirt 1071 filmi konusu ne?

Malazgirt 1071 filmi, Anadolu ve Türk tarihinin en önemli tarihi olaylarından biri olan Malazgirt Meydan Muharebesi'ni (1071) konu edinmektedir. Sultan Alparslan, Anadolu seferlerini devam ettirir. Türklerin Anadolu’da hızlıca yol alır. Bu duruma dur demek isteyen Bizans komutanı Romen Diyojen, darbe girişimiyle yönetimi ele geçirmeye çalışsa da, başarılı olamayarak idama mahkum edilir. Kraliçe Ludika'nın bir gece yarısı operasyonu ile Bizans tahtına çıkan Romen Diyojen'in hedefinde ise, Türkleri Anadolu’dan atma düşüncesi vardır. İki büyük ordu, Muş'un Malazgirt Ovası'nda karşı karşıya gelecek ve Türklerin bu topraklarda 1000 yıl sürecek serüveni başlayacaktır.

Malazgirt 1071 filmi hangi kanalda oynuyor?

Malazgirt 1071 filmi TRT 1 kanalında oynuyor. Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filmi 26 Ağustos Cumartesi günü saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Film, Malazgirt Meydan Muharebesi’nin gerçek hikayesinden senaryoya aktarıldı. Malazgirt 1071 filmi, Anadolu'nun kaderini değiştiren savaşı oldukça gerçekçi ve akıcı şekilde aktarıyor. TRT 1 ekranlarında en sevilen Türk filmleri ve popüler yabancı filmler yayınlanmaya sevibet giriş devam ediyor.

Kara Bela filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Palyaço kim hangi kanalda? Kara Bela filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Palyaço kim hangi kanalda?

Malazgirt 1071 filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Cengiz Coşkun - Sultan Alparslan
 • Caner Kurtaran - Romen Diyojen
 • Vildan Atasever - Kraliçe Ludika
 • Haluk Piyes - Afşin Bey
 • Hasan Küçükçetin - Nizamülmülk
 • Bahattin Cüneyt Aksakal - Süleyman Bey
 • Ulaş İnan Torun - Torkius
 • İskender Bingöl
 • Ali Düşenkalkar
 • Mehmet Çelik
 • Edip Zeydan
 • Volkan Çal
 • Nez Demir
 • Büşra Asya Şahin

Malazgirt 1071 filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Asela Demir – Valeria, Enes Güler – Tamis, Gökhan Güneş – Kurtbey, Karabeyoğlu İskender – Gökkurt, Orhan Kılıç, Ali Parıltan, Ali Eren Sayar, Soydan Soydaş - Yakup Yabgu ve Ali Yerlikaya – Kutalmış.

Çarşı Pazar filmindeki hamam nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları Çarşı Pazar filmindeki hamam nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları