Masterchef Türkiye yarışmasında heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Yarışmanın jüri üyelerinden olan Danilo Zanna’nın yaşamına dair detaylar merak ediliyor. Masterchef Danilo Şef restaurant nerede, Masterchef Danilo Şef boyu kaç, Masterchef Danilo Zanna nereli sorularının yanıtları araştırılıyor. 15 Nisan 1982 tarihinde İtalya’nın Toskana bölgesinde olan Prato’da dünyaya gözlerini açan Danilo Şef, aşçılığı aile mesleği olarak devralmıştır ve yeteneğini İtalyan şeflerle çalışarak İtalyan Mutfağı üzerine pekiştirmiştir.

Sonraki yıllarda Türk mutfağı ile ilgilenen ve bu alanda kariyer yapmak üzere Türkiye’ye gelen Danilo Zanna, İtalyan ve Türk mutfağını harmanladığı ilk restoranını açmış, sonrasında ise televizyon programlarına southbet başlamıştır. Zahide ile Hayata Yetiş programında yardımcı yemek şefi olarak ekranlara merhaba diyen Danilo Zanna, Planet Mutfak kanalında İtalyan İşi adını taşıyan programını hazırlayıp sunmuştur.

Masterchef Danilo Zanna nereli?

Masterchef jürisi Danilo Zanna şef Toskana İtalyalıdır. İtalya’da doğup büyüyen Danilo şef yaşamına İstanbul’da devam ediyor. Danilo Şef ayrıca Kadir Has Üniversitesi İstanbul Mutfağı Enstitüsü'nde Enstitute’de İtalyan yemekleri üzerinde çalışmalar yapmıştır.

ATV ekranlarında yayınlanan Elin Oğlu ve NTV’de yayınlanan Lezzetin Şarkısı adlı programlarla ekranlara gelen Danilo Şef, Masterchef jürisinde yer almış ve yeni sezonda da ekranlarda yer almaya devam etmiştir.

Masterchef Danilo Şef restaurant nerede?

Masterchef sunucusu ve jürisi Danilo Şefin restaurant Filo D'Olio Sarıyer Ayazağa’da bulunan Vadistanbul’un içindedir. Danilo Zanna’nın Filo D'Olio adını taşıyan restoran ekibine Masterchef Türkiye 2021'de yarışmış olan Mert Ateş Durukan ve Safanur Bol dahil olmuştur.

Masterchef Danilo Şef boyu kaç?

Masterchef jürisi Danilo Şefin boyu 1.81 cm’dir. 79 kilo olduğu bilinen Danilo Zanna koç burcudur. Üniversite mezunu olan Danilo Şef, Tuğçe Demirbilek ile 2012 yılında evlenmiş ve 2021 yılında boşanmıştır. Çiftin 2013 yılında dünyaya gelen Zeno Zanna adında bir oğlu var.