Masterchef heyecanı TV8 ekranlarında devam ediyor. Mehmet Yalçınkaya şef ile ilgili detaylar merak ediliyor. Masterchef Mehmet Şef nereli, Masterchef Mehmet Şef restaurant nerede, Masterchef Mehmet Şef burcu ne, Masterchef Mehmet Şef boyu kaç sorularının yanıtları araştırılıyor. Masterchef’te uzun yıllardır sunuculuk yapan Mehmet Yalçınkaya Şef 21 Ocak 1974’te Bolu merkeze bağlı Yenigüney Köyü’nde doğdu. Mesleğe ilk adımını amcasının yanında çıraklık yaparak atan Mehmet Şef, İstanbul’da profesyonel aşçılık eğitimleri aldı ve gösterdiği başarılarla kısa sürede tanınır bir isim haline geldi.

İstanbul Yemek Akademisi’nde aldığı eğitimin ardından aşçılık kariyerine başlayan, yurtiçi ve yurtdışında uzun yıllar kendisini geliştirmeye devam eden Mehmet Yalçınkaya Şef, dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen yemek yarışmalarına da katılmış ve birçok kupa ve madalyanın keyifbet sahibi olmuştur. Dünya Aşçılar Şampiyonası’nda dünya ikincisi olan, dünyaca ünlü yemek dergilerinde yazıları yayınlanan Mehmet Şef, yönettiği mutfaklar ile dünyada tanınan bir şef haline geldi.

Masterchef Mehmet Şef nereli?

Masterchef Mehmet Yalçınkaya Şef aslen Boluludur. Bolu’nun Yenigüney Köyü’nde doğan Mehmet Şef, yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Koyu bir Galatasaray taraftarı olan, Sude Yalçınkaya ve Utkan Yalçınkaya adlarını taşıyan 2 çocuğu olan Mehmet Şef evlidir.

Masterchef Mehmet Şef restaurant nerede?

Masterchef Mehmet Yalçınkaya Şefin restaurant Kadıköy’ün Kalamış semtindedir. Mehmet Şef, 5 yıldızlı Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel'in ve otelde yer alan Ouzo Roof Restaurant'ın mutfağını yönetiyor. Daha önce birçok ünlü otelde şeflik yapan, Katar kraliyet ailesine menüler hazırlayan, Fransa’nın ünlü şefleri ile yemek ve menü çalışmaları keyifbet giriş yapan, Almanya’da Gastronomi Koordinatörlüğü yapan Mehmet Şef, 2 yıl boyunca da turistik yolcu gemilerinin mutfaklarında şeflik yaptı.

Masterchef Mehmet Şef burcu ne?

21 Ocak doğumlu olan Masterchef Mehmet Şefin burcu Kovadır. Mehmet Şefin İstanbul’un Bakırköy ilçesinde MYK Gastro Arena adını taşıyan bir aşçılık okulu var. Mehmet Şef, 2018 yılında TÜRES tarafından düzenlenen Türkiye Lezzet Ödüllerinde 500 bin kişinin üzerinde halk oylaması ile En iyi Şef Ödülü’nün de sahibi olmuştu.

Masterchef Mehmet Şef boyu kaç?

Masterchef Mehmet Şefin boyu 1.87 cm’dir. Mehmet Yalçınkaya şefin 90 kilo olduğu biliniyor.