Masterchef Türkiye TV8 ekranlarında kaldığı yerden devam ediyor. Yarışmanın jüri üyesi olan Mehmet Yalçınkaya’nın hayatına dair ayrıntılar merak ediliyor. Masterchef Mehmet Şefin restoranı nerede, Masterchef Mehmet Şef hangi burç, Masterchef Mehmet Şef okulu nerede ve Masterchef Mehmet Şef parmakları neden yok sorularının yanıtları ortaya çıktı. 21 Ocak 1974 tarihinde Bolu merkeze bağlı Yenigüney Köyü’nde dünyaya gelen ve aşçılık mesleğine ilk adımını amcasının yanında çırak olarak atan Yalçınkaya, profesyonel aşçılık kariyerine 2004 yılında İstanbul Yemek Akademisi’nde eğitim alarak başladı.

Kısa sürede tanınan aşçılar arasına giren ve dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen yemek yarışmalarında kupa ve madalyalar kazanan Mehmet Yalçınkaya şef, Almanya’da düzenlenen uluslararası yemek turnuvası Dünya Aşçılar Şampiyonası’nda dünya 2.’si oldu. Amerika’nın saygın dergilerinden olan Culinary’de yazan ve birçok dergide yemek konusunda zenbahis yazılarına devam eden Yalçınkaya, Türkiye’de üst düzey otel ve restoranlarda executive chef olarak çalıştı. Almanya ve Katar’da cruise gemisinde gastronomi ve mutfak koordinatörlüğü yapan Mehmet Şef, Masterchef Türkiye programında üç sezondur jüri üyeliği yapıyor.

Masterchef Mehmet Şefin restoranı nerede?

Masterchef jürisi Mehmet Yalçınkaya Şefin restoranı İstanbul’un Kadıköy ilçesine bağlı Kalamış semtindedir. Mehmet Şef, 5 yıldızlı Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel'in ve otelde yer alan Ouzo Roof Restaurant'ın mutfağını yönetiyor.

Masterchef Mehmet Şef hangi burç?

21 Ocak doğumlu olan Masterchef jürisi Mehmet Şef Kova burcudur. Koyu bir Galatasaray taraftarı olan Mehmet şefin bir kızı ve bir oğlu var. Evli olan Mehmet şefin çocuklarının adı Sude ve Utkan. 1.87 cm boyunda olduğu bilinen Mehmet Yalçınkaya şefin 90 kilo olduğu biliniyor.

Masterchef Mehmet Şefin Okulu nerede?

Masterchef jürisi Mehmet Yalçınkaya Şefin Okulu olan MYK Gastro Arena Bakırköy’ün Yeşilköy Mahallesindedir. Atatürk Caddesi No: 23/C Bakırköy adresinde olan MYK Gastro Arena, İstanbul’un en kapsamlı eğitim veren aşçılık okulları arasındadır.

Masterchef Mehmet Şefin parmakları neden yok?

Masterchef Mehmet Yalçınkaya Şefin parmakları bir mutfak kazasında kesildiği için yok. Mehmet Şefin sol elinden işaret, orta ve yüzük parmaklarını kıyma makinesine kaptırdığı biliniyor. Bu sebepten Masterchef yarışmasında sol elini kameralardan gizlediği biliniyor.