TV8 ekranlarında yeni sezonu ile ekranlara gelen Masterchef Türkiye’nin sunucu ve şeflerinden olan Somer Sivrioğlu’nun yaşamına dair ayrıntılar merak ediliyor. Masterchef Somer Şef nereli, Masterchef Somer Şef boyu kaç kilo, Masterchef Somer Şef burcu ne, Masterchef Somer Şef restaurant nerede sorularının yanıtları ortaya çıktı. 25 Mayıs 1971 tarihinde Eskişehir’de dünyaya gözlerini açan Somer Şef, küçük yaşlarda aşçılığa merak saldı. Ailesinin sahip olduğu restoranda çalışmaya başlayan Somer Şef, lise eğitiminin ardından Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü’nden mezun oldu.

Masterchef jürisi Somer Sivrioğlu, mezuniyetinin ardından hayatını yurt dışında sürdürme kararı aldı ve Avustralya’ya giderek yüksek lisans yaptı. Avustralya’da birçok otel ve restoranda çalışan onwin ve Avustralya’ya yerleşen Somer Şef, restoranlarda yöneticilik yaptıktan sonra Türk lezzetlerinin servis edildiği kendi restoranını Sydney’de açtı. Masterchef Avustralya’da misafir jüri üyeliği yapan ve 2015 yılında Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera adlı kitabını çıkarak Somer Sivrioğlu, 2018 yılında Masterchef Türkiye’de jüri üyeliğine başladı.

Masterchef Somer Şef nereli?

Masterchef Türkiye jürisi ve sunucusu Somer Sivrioğlu Şef aslen Eskişehirlidir. Eskişehir’de doğup büyüyen Somer Şef, Masterchef Türkiye’nin yayınlandığı aylarda yaşamını İstanbul’da sürdürüyor. Bunun dışında kalan tüm vakitlerde ise Avustralya’ya dönüyor.

Masterchef Somer Şef restaurant nerede?

Masterchef Somer Şefin restaurant Avustralya’nın Sydney şehrindedir. Somer Şefin Sydney şehrinde Efendy ve Anason adını taşıyan 2 restoranı bulunmaktadır. Bu restoranlarda Türk yemeklerini dünyaya tanıtan Somer Sivrioğlu, Avustralya’nın en bilinen şefleri arasında yer onwin giriş almaktadır.

Masterchef Somer Şef boyu kaç?

Masterchef Somer Şefin boyu 1,95 cm’dir. Aşçılık kariyerini yıllar boyunca geliştiren Somer Şef birçok ulusal ve uluslararası ödülün de sahibi oldu. 2010 yılında İç Batı'nın En iyi Türk Restoranı Ödülü’nü, 2010 ve 2011 yıllarında RCNSW Mükemmellik Ödülü’nü alan Somer Şef, 2012 yılında İç Batı'nın En İyi Restoranı ve En İyi Lezzet Ödülü’nü, 2013 yılında Yerel İşletme Ödülü’nü ve 2018 yılında GQ Türkiye Ödül Töreni’nde Yılın Şefi Ödülü’nü aldı.

Masterchef Somer Şef kaç kilo?

Masterchef Somer Şef 125 kilodur.

Masterchef Somer Şef burcu ne?

25 Mayıs doğumlu olan Masterchef Somer Şef İkizler burcudur.