TV8 ekranlarında uzun yıllardır yayınlanan ve izlenme rekorları kıran Masterchef Türkiye yarışma programının jüri üyelerinden biri olan Somer Sivrioğlu’nun hayatına dair detaylar merak ediliyor. Masterchef Somer Sivrioğlu kaç kilo, Masterchef Somer Sivrioğlu boyu kaç, Masterchef Somer Sivrioğlu aslen nereli, Masterchef Somer Sivrioğlu restoranı nerede ve Masterchef Somer Sivrioğlu burcu ne soruları cevap buldu. 25 Mayıs 1971 tarihinde Eskişehir’de dünyaya gözlerini açan Somer Sivrioğlu, küçük yaşlarda aşçılığa merak salarak, ailesinin sahip olduğu restoranda ilk aşçılık deneyimini kazanmaya başladı.

Somer Sivrioğlu, lise eğitiminin ardından Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü’nden mezun oldu.  Daha sonra Avustralya’da yüksek lisans yapan ve şeflik kariyerinin ilk adımlarını Avustralya’da atan Sivrioğlu, farklı restoranlarda yöneticilik yaptı. Yeterince deneyim kazandıktan sonra ise Sydney’de ilk restoranını açtı. Avustralya’da ekranlara gelen Masterchef programında misafir jüri olan Somer Sivrioğlu, ülkenin en ünlü şeflerinden biri oldu ve ikinci restoranını da yine Sydney kentinde açtı. Somer Sivrioğlu'nun hayatına dair tüm detaylar betcool haberimizde yer alıyor.

Masterchef Somer Sivrioğlu aslen nereli?

Masterchef Somer Sivrioğlu aslen Eskişehirlidir. Eskişehir’de doğup büyüyen Somer Şef, yılın yarısını Avustralya’da, diğer yarısını ise Masterchef Türkiye için İstanbul’da geçiriyor.

Masterchef Somer Sivrioğlu restoranı nerede?

Masterchef Somer Sivrioğlu restoranı İstanbul’da ve Sydney’dedir. Sydney’de Anason adlı bir restoranı olan Somer Şefin, İstanbul’da Efendy İstanbul adında bir restoranı bulunuyor.

Masterchef Somer Sivrioğlu kaç kilo?

Masterchef Somer Sivrioğlu 125 kilodur. Geçtiğimiz yıllarda "Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera" adlı kitabını piyasaya süren ve Masterchef Türkiye’de jüri ve sunucu olmaya devam eden Somer Sivrioğlu, yarışmada giydiği kıyafetler ile de betcool giriş çok konuşuluyor.

Masterchef Somer Sivrioğlu boyu kaç?

Masterchef Somer Sivrioğlu boyu 1,95 cm’dir. Somer Şefin geçtiğimiz yıllarda boşandığı Aslı Sivrioğlu ile olan evliliğinden 2 çocuğu bulunuyor.

Masterchef Somer Sivrioğlu burcu ne?

25 Mayıs doğumlu olan Somer Sivrioğlu’nun burcu İkizlerdir. Somer Şef, 2010 yılında İç Batı'nın En iyi Türk Restoranı Ödülü ve 2010 ve 2011 yıllarında RCNSW Mükemmellik Ödülü’nü, 2012 yılında En İyi Lezzet Ödülü’nü, 2013 yılında Yerel İşletme Ödülü’nü ve 2018 yılında Yılın Şefi Ödülü’nü kazandı.