Mavi Boncuk filmi televizyon ekranlarında yeniden izleyicilerle buluşacak. Filmin çekim ayrıntıları ve yapım detayları araştırılıyor. Mavi Boncuk filmi nerede çekildi, Mavi Boncuk filmi gazinosu nerede, Mavi Boncuk filmi kaç yılında çekildi, Mavi Boncuk filmi oyuncuları isimleri nedir sorularının cevapları merak ediliyor. Filmde, ünlü şarkıcı Emel Sayın’ı dinlemek için gazinoya giden, hesabı ödeyemedikleri için gazinodan yaka paça dışarı atılan altı arkadaş, gazino sahibinden intikam almak için Emel Sayın'ı kaçırıyor ve macera başlıyor.

Mavi Boncuk filminin oyuncu kadrosunda Emel Sayın, Tarık Akan, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Halit Akçatepe, Münir Özkul, Kemal Sunal, Adile Naşit ve Perran Kutman var. Filmin müziklerini Rıza Silahlıpoda ve sanatçı Emel Sayın hazırladı ve seslendirdi. Filmin senaryosunu, Yeşilçam’ın ünlü senaristi Sadık Şendil yazdı. Yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez’in oturduğu filmin yapımcısı ise Nahit Ataman oldu. Mavi Boncuk filminin çekildiği ev, çekim yeri, film ne zaman çekildi, hangi yıl çekildi, filmin başrolündeki şarkıcı aktris kim, oyuncu kadrosu karakterleri sorularının yanıtları haberimizde betplease yer alıyor.

Mavi Boncuk filmi kaç yılında çekildi?

Mavi Boncuk filmi 1974 yılında çekildi. Film 1 Ocak 1975 tarihinde sinemalarda gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. Arzu Film tarafından komedi türünde çekilen filmde, ünlü bir şarkıcıyı kaçıran bir grup arkadaşın hikayesi ekranlara geliyor.

Mavi Boncuk filmi nerede çekildi?

Mavi Boncuk filmi İstanbul’un Bakırköy ilçesine bağlı Yeşilköy’de çekildi. Filmdeki ev Yeşilköy Gavi Evrensoy Caddesi’nde bulunan ve Stavro’nun Eski Köşkü olarak bilinen evdir. Filmin bazı sahneleri İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde çekilmiştir.

Mavi Boncuk filmi gazinosu nerede?

Mavi Boncuk filmi gazinosu İstanbul’dadır. Gazinonun tam olarak hangi ilçede ve semtte olduğuna dair bir bilgi bulunmuyor. Film yayınlandığı dönemde büyük ilgi görmüştür. Filmde, Emel Sayın'ın kaçırılma sahnesi, Türk sinema tarihinin en bilindik sahnelerinden birisi betplease giriş olmuştur.

Mavi Boncuk filmi oyuncuları isimleri

  • Emel Sayın - Emel Sayın (Kendisi)
  • Kemal Sunal - Kaymakam Cafer
  • Zeki Alasya - Şeker Kamil
  • Metin Akpınar - Kanuni Süleyman
  • Halit Akçatepe - Mıstık
  • Münir Özkul - Baba Yaşar
  • Tarık Akan - Yakışıklı Necmi
  • Adile Naşit - Adile

Mavi Boncuk filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Hüseyin Kaşif (Sadaka Verip Dayak Yiyen Adam), Perran Kutman (Hizmetçi), Feridun Çölgeçen (Gazino Sahibi), Ali Demir (Zarfı Alan Gazino Çalışanı), Giray Alpan (Şef Garson) ve Yusuf Çetin (Hesabı Getiren Garson).