Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu’nun hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Mehmet Maçoğlu kimdir, Mehmet Maçoğlu aslen nereli, Mehmet Maçoğlu evli mi, Mehmet Maçoğlu eşi kimdir, Mehmet Maçoğlu kaç çocuğu var, Mehmet Maçoğlu boyu kaç, Mehmet Maçoğlu burcu ne sorularının yanıtları araştırılıyor. Tam adıyla Fatih Mehmet Maçoğlu, 2014 Türkiye yerel seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi'nden Tunceli – Ovacık Belediye Başkanlığına aday olmuştur. Seçimi kazanan Maçoğlu Türkiye'nin ilk Türkiye Komünist Partili belediye başkanı olmuştur.

Mehmet Maçoğlu liseye kadar Ovacık’ta öğrenimini sürdürmüştür. Daha sonra Bingöl Sağlık Meslek Lisesinden mezun olmuştur. 1989 yılında Konya'nın Bozkır ilçesinde sağlık memuru olarak çalışmaya başlamıştır. 2014 ve 2019 yılları arasında Ovacık ilçesinde sergilediği başarılı yönetimden sonra 2019 seçimlerinde Tunceli Belediye Başkanlığını kazanmıştır. İki dönemdir belediye başkanlığı yapmaktadır. Mehmet Maçoğlu nereli, memleketi, boyu, hangi burç, evli mi, eşi kim, çocukları, mesleği sorularının yanıtları haberimizde baykolik yer alıyor.

Mehmet Maçoğlu kimdir?

Mehmet Maçoğlu laborant ve siyasetçidir. Tunceli Belediye Başkanı olan Maçoğlu, 2014 yılında Türkiye Komünist Partisi’nden belediye başkanlığına aday olmak için memuriyetinden istifa etmiştir. Ayrıca Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası üyeliği yapmaktadır.

Mehmet Maçoğlu aslen nereli?

Mehmet Maçoğlu Tunceli Ovacıklıdır. Alevi Zaza bir aileden gelmektedir. 1992 - 2007 yılları arasında Tunceli'nin Pertek ilçesinde memur olarak görev yapmıştır. 2007 yılından belediye başkanı adayı olduğu 2014 tarihine kadar Tunceli Devlet Hastanesini Acil Servis bölümünde Sağlık Memuru olarak çalışmıştır.

Mehmet Maçoğlu evli mi?

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu evlidir. Tunceli’de yaptığı çalışmalar ile dikkat çeken Maçoğlu, bölge halkı tarafından çok sevilen isimlerden baykolik giriş  biridir.

Mehmet Maçoğlu eşi kimdir?

Mehmet Maçoğlu’nun eşi Gülistan Maçoğlu’dur. Gülistan Maçoğlu verdiği bir röportajda eşiyle gurur duyduğundan bahsetmiş ve eşi hakkında şunları söylemiştir: "Evinde ev işlerinde yardım eden, sevecen bir baba olarak çocuklarıyla çok ilgili, dışarıda gençlerle, halkla yakın ilgi kurar, ayrım yapmaz. Benim gibi sosyalist biridir."

Mehmet Maçoğlu kaç çocuğu var?

Mehmet Maçoğlu’nun iki çocuğu var. Ovacık Belediye Başkanı iken yaptığı icraatlar yerel halkın takdirini toplamıştır, Türkiye genelinde de tanınmasına sebep olmuştur. Örnek olarak Ovacık'ta ulaşımı ücretsiz yapmıştır, Belediye imkan ve kaynaklarını kullanarak nohut ve bal üreterek ilçedeki tüm öğrencilere burs sağlamıştır.

Mehmet Maçoğlu boyu kaç?

Mehmet Maçoğlu boyu ve kilosu bilinmemektedir. Mehmet Maçoğlu, Tunceli Belediye Başkanı seçilince ilk uygulaması makam aracını gelin aracı olarak tahsis etmek olmuştur.

Mehmet Maçoğlu burcu ne?

Mehmet Maçoğlu’nun burcu Yay’dır. 20 Aralık 1968 tarihinde dünyaya gelmiştir.