Orijinal adı Angels & Demons olan Melekler ve Şeytanlar filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşacak. Filmin çekim ve yayın detayları merak ediliyor. Melekler ve Şeytanlar filmi hangi kanalda oynuyor, Melekler ve Şeytanlar filmi nerede çekildi, Melekler ve Şeytanlar filmi ne zaman çekildi, Melekler ve Şeytanlar filmi oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerini Tom Hanks, Ayelet Zurer ve Ewan McGregor paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca, Stellan Skarsgard, Pierfrancesco Favino, Nikolaj Lie Kaas ve Armin Mueller-Stahl rol alıyor.

Da Vinci Şifresi filminin devamı olarak çekilen Melekler ve Şeytanlar filminde uzman teoloji uzmanı ve simge bilimci Profesör Robert Langdon yeniden izleyicilerle buluşuyor. Profesör Langdon, çok tehlikeli gizli bir örgüt olan İlluminati'nin kaçırdığı dört kardinali bulmak için Roma'da antik ipuçlarını takip ediyor. Filmin yönetmen koltuğunda Ron Howard oturuyor.

Dan Brown’ın aynı adlı kitabından uyarlanan Melekler ve Şeytanlar filminin uyarlama senaryosunu David Koepp ve Akiva Goldsman hazırladı. Filmin yapımcıları arasında Brian Grazer ve John Calley var. Filmin müziklerini ise dünyaca ünlü müzisyen Hans Zimmer hazırladı. Gerilim ve gizem türlerinde çekilen film 146 dakika lirabet sürüyor. Melekler ve Şeytanlar filmi hangi kanalda oynuyor, nerede çekildi, çekim yeri, kaç yılında çekildi ve oyuncu kadrosu karakterleri sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor.

Melekler ve Şeytanlar filmi ne zaman çekildi?

Melekler ve Şeytanlar filmi 2009 yılında çekildi. Film 2009 yılının Mayıs ayında sinemalarda vizyona girdi. 150 milyon dolar bütçe ile çekilen film 486 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Ülkemizde de vizyona giren ve sinemalarda 705 bin 709 kişi tarafından izlenen film, toplam 5 milyon 976 bin 194 TL hasılat elde etmiştir. Orijinal adı Angels & Demons olan filmin Cehennem adını taşıyan bir devam filmi de lirabet giriş çekilmiştir.

Melekler ve Şeytanlar filmi nerede çekildi?

Melekler ve Şeytanlar filmi İtalya’nın Roma şehrinde ve Los Angeles’ta çekildi. Filmin çekimleri Roma’da başladı ve Los Angeles’ta yer alan Sony Pictures Stüdyoları’nda tamamlandı. Da Vinci’nin Şifresi filmine büyük tepki gösteren Vatikan ve Roma Katolik Kilisesi yetkilileri, çekimlerin Santa Maria del Popolo ve Santa Maria della Vittoria gibi kiliselerde çekilmesine müsaade etmedi. Bazı sahneler Caserta Sarayı’nda, bazı sahneler ise Biblioteca Angelica’da çekildi.

Melekler ve Şeytanlar filmi hangi kanalda oynuyor?

Melekler ve Şeytanlar filmi Kanal D kanalında oynuyor. Film 20 Ocak akşamı saat 20.00’de ve bittikten hemen sonra tekrar 22.45’te Kanal D ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Filmde Robert Langdon, Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık İlluminati'nin izini bulmaya çalışacak.

Melekler ve Şeytanlar filmi oyuncuları isimleri

  • Tom Hanks - Profesör Robert Langdon
  • Ayelet Zurer - Vittoria Vetra
  • Ewan McGregor - Carlo Ventresca
  • Stellan Skarsgård - İsviçreli Muhafız
  • Pierfrancesco Favino - Müfettiş Ernesto Olivetti
  • Nikolaj Lie Kaas - Bay Gray
  • Armin Mueller-Stahl - Kardinal Strauss