Voleybolcu Melissa Vargas'ın hayatı, biyografi bilgileri ve spor kariyerine dair detaylar merak ediliyor. Melissa Vargas aslen nereli, Melissa Vargas burcu ne, Melissa Vargas hangi takımda oynuyor, Melissa Vargas boy kilo kaç, Melissa Vargas evli mi sevgilisi kim, Melissa Vargas hangi takımlarda oynadı? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 6 yaşında sokaklarda voleybol oynamaya başlayan yetenekli oyuncunun babası bir hentbol oyuncusudur. 8 yaşında okul takımında oynamaya başlayan oyuncunun takımda gösterdiği performanstan dolayı "Küba'nın geleceği" olarak görülmeye başlanmıştır. Küba'da henüz 12 yaşındayken Cienfuegos takımında antrenmanlara çıkmış ve Küba alt yaş voleybol millî takımlarında forma giymiştir. 2016 yılında bir Çekya takımında oynarken omzunu sakatlamış, tedavisi için ülkesine dönmüştür.

Melissa Vargas'ın ülkesindeki tedavi imkanlarından memnun kalmayınca sistemi eleştirmiştir. Bunun üzerine disiplinsizlik gerekçesiyle 2017'den başlayarak 4 yıl süre ile milli takımda oynamaktan men edilmiştir. Daha sonra İsviçre'ye sığınmacı statüsünde giderek bir İsveç takımına transfer olmuştur. Bir yıl sonra yani 2018 yılında Fenerbahçe Spor Kulübüne transfer olmuştur. 3 sene boyunca ülkemizde yaşadıktan sonra Türk vatandaşı olmak istemiştir. Nisan 2021'de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldu ve T.C. Kimliği aldı. Yetenekli voleybol oyuncusu Melissa Vargas kimdir nerelidir, hangi burç, evli mi, eşi sevgilisi kimdir, boyu kaç, kilosu kaç, oynadığı takımlar, hangi takımda oynuyor, hangi takımlarda oynadı sorularının yanıtları haberimizde asprobet yer alıyor.

Ebrar Karakurt aslen nereli burcu ne hangi takımda oynuyor boyu kilosu kaç sevgilisi kim? Ebrar Karakurt aslen nereli burcu ne hangi takımda oynuyor boyu kilosu kaç sevgilisi kim?

Melissa Vargas aslen nereli?

Melissa Vargas aslen Kübalıdır. Küba asıllı bir Türk vatandaşı olan, voleybolda pasör çaprazı olarak oynayan yetenekli oyuncunun tam adı Melissa Teressa Vargas Abreu'dur. Küba'nın Cienfuegos şehrinde doğup büyümüştür. Küba'da forma giydiği dönemde en iyi pasör çaprazı, en skorer oyuncu, en iyi smaçör, en iyi servis atan oyuncu gibi pek çok ödülün sahibi olmuştur.

Melissa Vargas burcu ne?

16 Ekim 1999 tarihinde dünyaya gelen Melissa Vargas’ın burcu Terazi’dir. Oyuncu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduktan sonra FIVB kuralları gereği Türk milli takımı forması giyebilmek için 2 sene beklemiştir. 2023 yılında Türkiye kadın millî voleybol takımı üyesi olarak maçlara çıkmaya başlamıştır.

Melissa Vargas hangi takımda oynuyor?

Melissa Vargas, Çin'in Tianjin Bohai Bank takımında oynuyor. Oyuncu, 2021 yılında Çin Ligi'nde Tianjin formasıyla oynadıktan sonra, 2022-2023 sezonunda Fenerbahçe Voleybol takımına geri dönmüştür. Oyuncu Çin ekibiyle 2025-26 sezonuna kadar tekrar sözleşme yapmıştır.

Serenay Sarıkaya aslen nereli burcu ne kaç kilo evli mi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler Serenay Sarıkaya aslen nereli burcu ne kaç kilo evli mi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler

Melissa Vargas boy kilo kaç?

24 yaşındaki genç oyuncu Melissa Vargas'ın boyu 1,94 cm, kilosu 76'dır. Oyuncu 2023 yılında Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda 112 km/h servis hızına ulaşmış ve kadınlar voleybolunda dünya rekoru kırmıştır. Yine Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası finalinde 41 sayılık skoru ile büyük bir başarı yakalamıştır.

Melissa Vargas evli mi sevgilisi kim?

Melissa Vargas evli değildir. Melissa Vargas'ın sevgilisinin kim olduğu bilinmemektedir. 2022 yılına kadar Yesli Well isimli bir kadınla evli olduğu iddia edilmiştir. Birlikte oldukları fotoğrafları sık sık paylaşan çiftin artık ayrı oldukları söylenmektedir. Vargas, voleybol kariyerine Tianjin Bohai Bank takımında asprobet giriş devam ediyor.

Kıvanç Tatlıtuğ aslen nereli burcu ne evli mi eşi kimdir boyu kilosu kaç oynadığı diziler filmler Kıvanç Tatlıtuğ aslen nereli burcu ne evli mi eşi kimdir boyu kilosu kaç oynadığı diziler filmler

Melissa Vargas hangi takımlarda oynadı?

 • 2011–2015 - Cienfuegos
 • 2012–2014 - Küba 20 yaş altı
 • 2013–2014 - Küba 23 yaş altı
 • 2013–2017 - Küba Milli Takımı
 • 2015–2016 - Agel Prostějov
 • 2017–2018 - Volero Zurich
 • 2018–2021 - Fenerbahçe
 • 2021 - Tianjin Bohai Bank
 • 2021–2022 - Fenerbahçe
 • 2022 - Tianjin Bohai Bank
 • 2022–2023 - Fenerbahçe
 • 2023 - Tianjin Bohai Bank
 • 2023 - Türkiye Milli Takımı

Ricardo Quaresma hangi takımda oynuyor aslen nereli hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Ricardo Quaresma hangi takımda oynuyor aslen nereli hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?