2022 yılında meme büyütme ameliyatı en çok başvurulan cerrahi işlemler arasında yer alıyor. Profesyonel klinik merkezi tarafından gerçekleştirilen bu uygulamayla birlikte küçük yapıdaki göğüsler pratik bir şekilde büyütülebilir. Fakat göğüs büyütmede mutlaka alanında uzman doktor kliniği tercih edilmelidir. Bugün yetkisiz yerlerde bu estetik işlemi hatalı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu da göğüs sağlığının riske girmesine sebep oluyor.

Göğüs küçüklüğü  kadınlarda yaygın bir şekilde görülüyor. Bu sorun çeşitli sebepler doğrultusunda meydana geliyor. Bu durumda başvurulacak en etkin yöntem göğüs büyütme ameliyatıdır. Bu ameliyat üzerinden göğüsler kalıcı bir şekilde  uzun yıllar boyunca büyütülerek daha estetikli bir görünüm elde edilebilir.

Meme Küçültme Estetiği

Büyük göğüslerin ana sebeplerinden biri aşırı miktarda yağ tabakalarına sahip olmasıdır. Bu durumda göğüslerin daha estetikli ve daha da önemlisi sağlıklı görünmesi açısından küçültülmesi gerekiyor. Cerrahi işlem üzerinden büyük göğüsler büyüklükleri bazından  küçültülebiliyor. Bu işlem doğrudan hastane ve ameliyathane ortamında gerçekleştirilir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Kadınların en çok maruz kaldığı sorunlar arasında sarkık meme sorunu yer alıyor. Bu sorun çeşitli nedenler doğrultusunda meydana geliyor. Bu bakımdan HYPERLINK meme büyütme ameliyatları da son yılların en çok uygulanan cerrahi işlemleri arasında yer alıyor. Bu ameliyat üzerinden göğüsler kolayca dikleştirilir. Bu kapsamda daha estetikli bir görünüm elde edilir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı doğrudan göğüs uç kısımlarının dikleştirilmesi üzerinden gerçekleştirilir. Bu işlem göğüslerdeki sarkıklık durumlarına göre bir veya üzerinde seans üzerinden uygulanabilir. Göğüs dikleştirme ameliyatı bugün çok daha ileri teknikler üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu bakımdan hastalar daha erken sürede taburcu ediliyor.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs büyütmede uygulanan yöntemler oldukça fazladır. Bu yöntemler arasında özellikle daha etkili olması sebebiyle cerrahi müdahale daha çok tercih edilir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Merak edilen konulardan biri meme küçültme ameliyatıdır. Göğüs küçültme ameliyatı adından da anlaşılacağı üzere sadece estetik bir cerrahi müdahale değil aynı zamanda kişinin rahatlaması için de yapılan bir operasyondur. Bu operasyon üzerinden büyük yapıdaki göğüsler ameliyatla küçültülebilir. Göğüs küçültme doğrudan her iki memeden  alınan yağ ve meme dokuları üzerinden gerçekleştirilir.

Göğüs küçültme öncesinde bazı hazırlıkların kusursuz bir şekilde yapılması gerekir. Bu kapsamda göğüs ameliyatından en az 8 saat öncesinden kaliteli uyku alımı, alkol ve sigaradan uzak durulması, kullanılan ilaçlara ara verilmesi, göğüs sağlığının korunmasına dikkat edilmelidir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Göğüs küçültme sonrasında da birçok hususlara dikkat edilmelidir. Bu kapsamda ameliyattan sonrasında en az 15 gün boyunca yüz ve göğüs üstü yatış pozisyonlarından uzak durulmalıdır. Ağır spor çalışmalarından uzak durulmalıdır. Ağır ev işlerinden kaçınılmalıdır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Göğüs dikleştirme sarkık göğüslere sahip olan kadınlar bu ameliyattan faydalanabilir. Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında ayrıca uygun görülmesi durumunda bireyler 24 saat kadar hastanede kalabilir.