Kanal D Ana Haber Spikeri olan Merve Dinçkol’un hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Merve Dinçkol aslen nereli, Merve Dinçkol evli mi, Merve Dinçkol eşi kim, Merve Dinçkol kaç yaşında, Merve Dinçkol boyu kaç, Merve Dinçkol burcu ne? sorularının cevapları araştırılıyor. 6 Şubat 1986 tarihinde İstanbul’un Kadıköy ilçesinde dünyaya gözlerini açan ve ailenin tek çocuğu olan Merve Dinçkol, Erdemli Lisesi’nin ardından Beykent Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü’nden mezun oldu.

Merve Dinçkol, üniversite eğitimi ile birlikte Lig TV’de staja katıldı ve Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde diksiyon ve spikerlik eğitimleri aldı. Profesyonel kariyerine Ulusal Kanal ekranlarında başlayan Merve Dinçkol, editörlük ve muhabirlik tecrübelerinin ardından sunuculuk yaptı. Ulusal Kanal’da haber bültenlerini sunan ve dikkatleri üzerine çeken Merve Dinçkol, Bugün TV ve Milliyet tecrübelerinin ardından Kanal D ekranlarına transfer oldu. Merve Dinçkol nereli, memleketi, kimdir, hayatı, biyografi bilgileri, yaşı, evli mi, eşi kimdir, boy kilo bilgisi ve hangi burç sorularının yanıtları haberimizde grbets yer alıyor.

Merve Dinçkol aslen nereli?

Merve Dinçkol aslen İstanbulludur. İstanbul Kadıköy’de doğup büyüyen Dinçkol, yaşamını İstanbul’da sürdürüyor. Bir çok haber kanalında çalıştıktan ve gazete tecrübesi de edindikten sonra Kanal D ekranlarına geçen ve Kanal D Hafta Sonu Haberlerini sunmaya başlayan Merve Dinçkol, verdiği bir röportajda sunuculuğun zor bir meslek olduğunu, sürekli olarak gündemi takip etmek gerektiğini dile getirmişti.

Merve Dinçkol kaç yaşında?

1986 doğumlu olan Merve Dinçkol 36 yaşındadır. Lig TV’de stajını tamamlayan ve sonrasında Ulusal Kanal, Bugün TV, Milliyet ve Kanal D’de çalışan Merve Dinçkol, Kanal D ekranlarında haber sunmaya grbets giriş devam ediyor.

Merve Dinçkol evli mi eşi kim?

Merve Dinçkol evli değil. Dinçkol bir süredir şarkıcı ve oyuncu Feyyaz Şerifoğlu ile birlikte. Merve Dinçkol’un sevgilisi Feyyaz Şerifoğlu’dur. Şerifoğlu, O Ses Türkiye yarışmasına İnci Tanem adlı şarkıyla katılmıştı. Şu sıralar Camdaki Kız dizisinde Sedat Koroğlu karakterine hayat veriyor.

Merve Dinçkol boyu kaç?

Haber spikeri ve sunucu Merve Dinçkol’un boyu 1.72 cm’dir. Merve Dinçkol’ün 54 kilo olduğu biliniyor.

Merve Dinçkol burcu ne?

6 Şubat doğumlu olan Merve Dinçkol’un burcu Kovadır.