Milyarder filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşacak. Filmin yapım ve çekim detayları merak ediliyor. Milyarder filmi nerede çekildi, Milyarder filmi Mesudiye nerede, Milyarder filmi ne zaman çekildi, Milyarder filmi oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları ortaya çıktı. Komedi - drama türündeki filmde, küçük bir beldede istasyon şefi olan bir adam piyangoda büyük ikramiyeyi kazanıyor ama herkesten şüphelenmeye başlayarak aklını yitiriyor.

Milyarder filminin oyuncu kadrosunda Şener Şen, Münir Özkul, Tuluğ Çizgen, Müge Akyamaç, Uğur Yücel ve Ergun Köknar rol alıyor. Filmin senaryosunu Ümit Ünal ile Ertem Eğilmez yazdı. Filmin yönetmen koltuğunda Kartal Tibet oturuyor. Müziklerini Atilla Özdemiroğlu’nun hazırladığı filmin yapımcısı Ertem Eğilmez oldu. Arzu Film tarafından çekilen yapım 81 dakika yinebet sürüyor. Milyarder filminin çekildiği yer, çekim yeri, Mesudiye nerenin ilçesi, film kaç yılında çekildi, hangi yıl çekildi ve oyuncu kadrosu karakterleri kimler var sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor.

Milyarder filmi ne zaman çekildi?

Milyarder filmi 1986 yılında çekildi. Film aynı yıl sinemalarda gösterime girdi. Filmde, Mesudiye'de istasyon şefi olarak görev yapan Mesut (Şener Şen) yılbaşı piyangosunda büyük ikramiyeyi kazanıyor. Piyango gecesinden sonra Mesut'un hayatı hiç bir zaman eskisi gibi olmuyor. Her taraftan akrabaları çıkan Mesut, ne yapacağını şaşırıyor.

Milyarder filmi nerede çekildi?

Milyarder filmi Sakarya iline bağlı Sapanca ilçesinde çekildi. Filmin çekimleri Sapanca Tren İstasyonu’nda yapıldı. Sapanca Belediyesi, filmin ekibi ve oyuncuları için Sapanca’da özel bir tesis tahsis etti. Sapanca Tren İstasyonu Lojmanı da filmde kullanıldı. Filmde yer alan istasyon şefine ait eşyalar yinebet giriş gerçektir. Filmde doğal yapıya bağlı kalınmıştır. Filmdeki rüya sahnesi Adapazarı – Sapanca arasında çekilmiştir.

Milyarder filmi Mesudiye nerede?

Milyarder filmindeki Mesudiye ilçesi Ordu ilindedir. Ancak çekimler Mesudiye yerine Sakarya’ya bağlı Sapanca’da yapılmıştır. Çekimler için Sapanca Tren İstasyonu’nda çekim setleri kurulmuştur.

Milyarder filmi oyuncuları isimleri

  • Şener Şen - Mesut
  • Müge Akyamaç - Sema
  • Tuluğ Çizgen - Ayten
  • Ergun Köknar - Dombili
  • Uğur Yücel - Halis Dombili (Dombili'nin oğlu)
  • Münir Özkul - Biletçi Mahmut Hoca
  • Adile Naşit - Boncuk Sultan
  • Tayfun Çorağan - Öğretmen Murat
  • Tuncay Akça - Celal

Milyarder filmi oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler rol almıştır; Demiray Erül (Avukat Feridun), Bilge Zobu (Banka Umum Müdürü), Necati Bilgiç (Dişçi Atıf), Tomris Oğuzalp (Ayten'in Annesi) ve Zeki Alpan (Ayten'in Babası).