Birçok etkileyici sahnesiyle kolay kolay unutulmayan, sadakat, güven, onur, ikiyüzlülük kavramlarını çok iyi işleyen ve başarılı bir kara mizah örneği olan Milyarder filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. Milyarder filmindeki Mesudiye neresi, Milyarder filmi nerede çekildi, Milyarder filmi ne zaman çekildi, Milyarder filmi hangi kanalda oynuyor, Milyarder filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrolünde Mesut karakteri ile Şener Şen var. Filmin oyuncuları arasında ayrıca Müge Akyamaç, Tuluğ Çizgen, Ergun Köknar, Uğur Yücel, Münir Özkul, Adile Naşit, Tayfun Çorağan ve Tuncay Akça yer alıyor.

Milyarder filminde, küçük bir kasabada ailesiyle birlikte sessiz sakin bir hayat geçiren Mesudiyeli Mesut tren istasyonunda amirdir. Mütevazi bir hayatı olan Mesut'un düzeni bir yılbaşı gecesi alt üst olur. Çünkü Mesut'a büyük ikramiye çıkar. İkramiyenin çıkmasıyla çevresindekilerin ona yaklaşımı öyle değişir ki, Mesut paranoyak bir adama dönüşür ve o kadar büyük rakamların baskısıyla kabuslar görmeye başlar. Mesut ayrıca, ailesi dahil çevresindeki bütün insanların ne kadar çıkarcı, düzenbaz olduklarını fark eder. Milyarder olur olmasına; fakat öyle bir an gelir ki buna pişman olur. Milyarder filmi nerede çekilmiştir, Mesudiye nerede, hangi şehirde çekildi, kaç yılında çekildi, hangi kanalda, oyuncu kadrosu karakterleri sorularının yanıtları haberimizde piabet yer alıyor.

Eşkıya filmi nerede çekildi ne zaman çekildi yönetmeni kim oyuncuları isimleri Eşkıya filmi nerede çekildi ne zaman çekildi yönetmeni kim oyuncuları isimleri

Milyarder filmi ne zaman çekildi?

Milyarder filmi 1986 yılında çekildi. Film aynı yıl gösterime girdi. Kartal Tibet'in yönetmen koltuğunda oturduğu komedi dram filmi olan yapım, Türkiye'nin küçük ilçelerinden biri olan Mesudiye'deki tren istasyonunun amiri Mesut'un piyangodan büyük ikramiye kazanması ile birlikte çevresinde gelişen olayları anlatıyor. Mesut, yılbaşı piyangosunda büyük ikramiye kazanıyor. Ölümlere bile sebep olan piyango gecesinden sonra Mesut'un hayatı hiç bir zaman eskisi gibi olmuyor. Her taraftan akrabaları çıkan Mesut, ne yapacağını şaşırıyor. Filmin senaryosunu, aynı zamanda yapımcısı da olan Ertem Eğilmez yazdı. Filmin bir diğer senaristi ise Ümit Ünal’dır. Filmin müziklerini Atilla Özdemiroğlu hazırladı. Arzu Film tarafından çekilen film 81 dakika sürüyor.

Kabadayı filmi oyuncuları isimleri kaç yılında çekildi nerede çekildi konusu ne? Kabadayı filmi oyuncuları isimleri kaç yılında çekildi nerede çekildi konusu ne?

Milyarder filmi nerede çekildi?

Milyarder filmi Sakarya Sapanca’da çekildi. Filmin çekimleri için ilçede bulunan Sapanca Tren İstasyonu’nda çekim setleri kuruldu. Sapanca Belediyesi, filmin ekibi ve oyuncuları için Sapanca’da özel bir tesis ayarladı. Sapanca Tren İstasyonu Lojmanı da filmin çekimlerinde kullanıldı. Ayrıca, filmde yer alan ve lojmanda görülen istasyon şefine ait eşyalar gerçek. Filmde doğal yapıya bağlı kalındı. Filmdeki rüya sahnesi ise Adapazarı – Sapanca tren yolu arasında çekildi.

Milyarder filmindeki Mesudiye neresi?

Milyarder filmindeki Mesudiye Ordu’nun bir ilçesidir. Ancak çekimler Sakarya şehrine bağlı olan Sapanca’da yapılmıştır. Ayrıca Datça’ya bağlı Mesudiye de vardır. Adapazarı, Körfez ve Sapanca İstanbul'a yakın olmaları sebebiyle çekimler için incelemeye alındı. Gerek çevresinin uygunluğu gerekse Sapanca Belediyesinin film için yakın temaslarda bulunması sonrasında çekimler için ana merkez Sapanca seçildi ve çekimlere başlandı. Filmin çekimleri 1986 yılının Mayıs ayında başladı. Filmde bazı oyuncular film ekibine tahsis edilen tesiste kaldılar ve akşam saatlerinde trenle İstanbul'a döndüler. Bir sonraki günde öğleye doğru yine trenle Sapanca'ya geldiler piabet giriş ve çekimler bu şekilde tamamlandı.

Çiçek Abbas filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Çiçek Abbas filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri

Milyarder filmi hangi kanalda oynuyor?

Milyarder filmi Show TV kanalında oynuyor. Film 20 Mayıs Cumartesi günü saat 16.15’te Show TV ekranlarında izleyiciler ile buluşacak.

Milyarder filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Şener Şen - Mesut
 • Müge Akyamaç - Sema
 • Tuluğ Çizgen - Ayten
 • Ergun Köknar - Dombili
 • Uğur Yücel - Halis Dombili (Dombili'nin oğlu)
 • Münir Özkul - Biletçi Mahmut Hoca
 • Adile Naşit - Boncuk Sultan
 • Tayfun Çorağan - Öğretmen Murat
 • Tuncay Akça - Celal
 • Demiray Erül - Avukat Feridun
 • Bilge Zobu - Banka Umum Müdürü
 • Necati Bilgiç - Dişçi Atıf
 • Tomris Oğuzalp - Ayten'in Annesi
 • Zeki Alpan - Ayten'in Babası

Züğürt Ağa filmi İstanbul’da nerede çekildi hangi köyde kaç yılında çekildi oyuncuları Kiraz kimdir? Züğürt Ağa filmi İstanbul’da nerede çekildi hangi köyde kaç yılında çekildi oyuncuları Kiraz kimdir?