2013 yılında yaşamını yitiren Müslüm Gürses’in hayatının konu edildiği Müslüm filmi, Muhterem Nur’un da en merak edilen isimler arasına girmesine yol açtı. Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur ile aralarındaki yaş farkı son haftaların en çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. Yoğun olarak aratılan ve merak edilen konuların başında Muhterem Nur ile Müslüm Gürses arasındaki yaş farkı, Muhterem Nur’un gençliği, hayatı ve filmleri yer alıyor.

MUHTEREM NUR’UN GENÇLİĞİ

Muhterem Nur’un asıl adı Aysel Kısa Akbaş, doğum adı ise Olga olarak kayıtlara geçti. 31 Aralık 1932 doğumlu Muhterem Nur, gözlerini Makedonya’nın Manastır kentinde açtı. Annesi ve babasının kim olduğu hiç bilmeyen Muhterem Nur, başka bir aile tarafından büyütüldü ve 1942 yılında bir kamyonun altında İstanbul’a geldi. Kendisini büyüten kadınla birlikte Eyüp’e yerleşen Muhterem Nur, burada kayıtlara Muhterem Kısa olarak geçirildi. İlkokulu Eyüp’te bitiren ve 14 yaşında bir fabrikada işçi olarak çalışmaya başlayan Muhterem Nur, genç yaşında bir subay ile evlendi ve bu evlilikten bir oğlu dünyaya geldi.

müslüm gürses muhterem nur

MUHTEREM NUR’UN FİLMLERİ

1950’li yıllarda Beyoğlu’nda vakit geçiren Muhterem Nur, Ümit Utku tarafından keşfedildi. İlk film teklifini Muharrem Gürses’ten 1950’li yıllarda alan Muhterem Nur, Yıldızlar Revüsü adını taşıyan filmde figüran rolünde oynadı. Daha sonra 1952 yapımı Kanun Namına filminde rol Muhterem Nur’un bu yıllarda kullandığı isim Aysel Utku oldu. Muhterem Nur’un ilk başrol oynadığı film ise Boş Beşik filmi oldu. Daha sonra Üç Arkadaş filminde de başrol oynayan ve ünlü oyuncularla çalışan Muhterem Nur, 1960’lı yılların en sevilen oyuncuları arasında yer aldı.

MUHTEREM NUR’UN EVLİLİKLERİ

Muhterem Nur, özel hayatı ile de o yıllarda ön plandaydı. İkinci evliliğini Gazeteci ve Aktör olan Işın Kaan Köseoğlu ile yapan ve 1963 yılında boşanan Muhterem Nur, 1986 yılında ise ünlü sanatçı Müslüm Gürses ile evlendi. Muhterem Nur 1932 doğumlu, Müslüm Gürses ise 1953 doğumludur.

volkan konak aslen nereli

NUR’DAN GÜRSES AÇIKLAMASI

Katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalar yapan Muhterem Nur, Müslüm Gürses’in hayatına ilişkin bilinmeyenleri anlattı. Müslüm Gürses’in dışarıda çok ciddi olduğunu ancak evde çocuk gibi olduğunu söyleyen Muhterem Nur, Müslüm Gürses’in haksızlığa tahammülü olmadığını, evlerinde geçimsizlik olmadan mutlu şekilde yaşadıklarını ve Gürses’i çok özlediğini kaydetti.

MÜSLÜM GÜRSES’İN ŞİDDET UYGULADIĞI İDDİASI

Müslüm Gürses’in çok iyi bir insan olduğunu, aralarında kıskançlık yüzünden hiç kavga etmediklerini ve ayrılmayı düşünmediklerini söyleyen Muhterem Nur, 33 sene birlikte olduklarını dile getirdi. Müslüm Gürses’in kendisine şiddet uyguladığı iddialarını da cevaplandıran Muhterem Nur, atılan tokatların önemli olmadığını, birbirlerini çok sevdiklerini kaydetti.

serdar ortaç hastalığı ne