Muhteşem Gatsby filmi televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Muhteşem Gatsby filmi hangi kanalda oynuyor, Muhteşem Gatsby filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim, Muhteşem Gatsby filmi ne zaman çekildi, Muhteşem Gatsby filmi konusu ne? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin oyuncuları arasında Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan, Amitabh Bachchan, Joel Edgerton, Isla Fisher ve Jason Clarke yer alıyor. Filmde, yazar olma basamaklarını tırmanan Nick Carraway 1920’lerde eğlence hayatının gözdesi konumuna yükselen New York'a geliyor. Kendi Amerikan rüyasının peşindeyken tesadüfen milyoner Jay Gatsby ve onun çevresiyle yolları kesişiyor. Carraway'nin alkolün su gibi aktığı, göz kamaştırıcı partilerle tanışması fazla zaman almıyor. Öte yandan bu büyülü Amerikan rüyasının çöküşü de yaklaşmaktadır. Dışarıdan görkemli görünen bu hayatın örtbas etmeye çalıştığı gerçekler su yüzüne çıkmaya başlıyor. Muhteşem Gatsby filmi kaç yılında çekildi, oyuncuları isimleri karakterleri kim, hikayesi ne, hangi kanalda oynuyor, gişe hasılat bilgileri sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen tüm detaylar haberimizde favorisen yer alıyor.

Canavar Avcısı filmi hangi kanalda oynuyor nerede ne zaman çekildi oyuncuları isimleri konusu ne? Canavar Avcısı filmi hangi kanalda oynuyor nerede ne zaman çekildi oyuncuları isimleri konusu ne?

Muhteşem Gatsby filmi ne zaman çekildi?

Muhteşem Gatsby filmi 2013 yılında çekildi. Dram türünde çekilen yapım 10 Mayıs 2013 tarihinde vizyona girdi. Amerikan ve Avustralya ortak yapımı film 142 dakika sürüyor. Amerikan yazar F. Scott Fitzgerald'ın aynı isimli romanından beyazperdeye aktarılan film 3D olarak çekilmiştir. Filmin uyarlama senaryosunu Baz Luhrmann ve Craig Pearce yazdı. Filmin yönetmen koltuğunda Baz Luhrmann oturuyor. Filmin anlatıcısı Tobey Maguire’dir. Filmin müziklerini dünyaca ünlü isimler Craig Armstrong, Lana Del Rey, Beyoncé, Will.i.am ve Jay Z hazırladı.

Muhteşem Gatsby filmi gişe hasılat bilgileri

Muhteşem Gatsby filmi, 105 milyon dolar bütçe ile çekilmiş ve dünya çapında 351 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Ülkemizde de vizyona giren ve 9 hafta vizyonda kalan film 121.586 kişi tarafından sinemalarda izlenmiş ve 1.573.393 TL gişe hasılatı elde etmiştir. Yapımcıları Baz Luhrmann, Douglas Wick, Lucy Fisher, Catherine Martin ve Catherine Knapman olan film, Village Roadshow Pictures, Bazmark Productions, A&E Television ve Red Wagon Entertainment tarafından çekildi ve tüm dünyaya Warner Bros. Pictures tarafından dağıtıldı.

Wonder Woman 1984 nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu Wonder Woman 1984 nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu

Muhteşem Gatsby filmi konusu ne?

Muhteşem Gatsby filminde, Nick Carraway Midwest'ten ayrılıp NewYork'a yerleşiyor. Hikayenin geçtiği 1922 senesi baharı, ahlaki değerlerin çöktüğü, ışıltılı jazz hayat tarzı, kaçakçıların ve yükselen hisse senetlerinin dönemi. Amerikan rüyasının peşinden giden Nick, kuzeni Daisy ve onun soylu çapkın kocası Tom Buchanan sayesinde partici, gizemli milyoner Jay Gatsby'e komşu olur. Nick artık son derece zengin insanların aşk ve entrika ile dolu hayatlarına çekilmiştir. Nick bu hayata şahit oldukça imkansız aşk, bozulamaz hayaller ve trajedilerle dolu bir hikayeyi kaleme alarak günümüzün modern hayatına ayna tutar.

Muhteşem Gatsby filmi hangi kanalda oynuyor?

Muhteşem Gatsby filmi Beyaz TV kanalında oynuyor. Film 20 Ağustos Pazar günü saat 19.30’da ve 01.15’te Beyaz TV ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Film, 2011 yılında Avustralya Sydney’de çekilmiştir. 66'ncı 2013 Cannes Film Festivali'nin açılışının bu filmle yapılacağı ilan edilmiştir. 86. Akademi Ödülleri'nde En İyi Yapım Tasarımı ve En İyi Kostüm Tasarımı Akademi ödüllerini kazanmıştır. Varlıklı ve gizemli Jay Gatsby'ye hayran komşusu Nick Carraway, onun tutkulu aşkına ve yaşadığı trajediye tanık oluyor. Beyaz TV ekranlarında her gün en popüler dünya sineması filmleri izleyicilerle buluşmaya favorisen giriş devam ediyor.

Ölümcül Makineler filmi ne zaman çekildi nerede hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu konusu Ölümcül Makineler filmi ne zaman çekildi nerede hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu konusu

Muhteşem Gatsby filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Leonardo DiCaprio - Jay Gatsby
 • Tobey Maguire - Nick Carraway
 • Carey Mulligan - Daisy Buchanan
 • Joel Edgerton - Tom Buchanan
 • Isla Fisher - Myrtle Wilson
 • Jason Clarke - George B. Wilson
 • Adelaide Clemens - Catherine
 • Elizabeth Debicki - Jordan Baker
 • Amitabh Bachchan - Meyer Wolfsheim
 • Brendan Maclean - Klipspringer
 • Callan McAuliffe - Young Jay Gatsby
 • Sam Davis - Barmen
 • Gus Murray - Teddy
 • Stephen James King - Nelson

Jack Reacher filmi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi oyuncu kadrosu konusu ne? Jack Reacher filmi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi oyuncu kadrosu konusu ne?