Mumya filmi televizyon ekranlarında izleyici ile buluşacak. Filmin yapım ve çekim detayları araştırılıyor. Mumya filmi nerede çekildi, Mumya filmi hangi kanalda oynuyor, Mumya filmi ne zaman çekildi ve Mumya filmi oyuncuları karakterleri kim sorularının yanıtları merak ediliyor. Filmde, hazine avcısı bir asker, ona haksızlık edenlerden intikam almak için yüzyıllardır bekleyen bir antik Mısır prensesini uyandırıyor. Yaptığı bir hata sonucu yüzyıllar boyunca mumya şeklinde toprağın altında kalan antik bir kraliçe, çölde bulunan Nick Morton tarafından bulunuyor ve kötücül ruh ortaya çıkıyor.

Mumya filminin oyuncu kadrosunda Tom Cruise, Sofia Boutella, Annabelle Wallis, Jake Johnson, Courtney B. Vance ve Russell Crowe rol alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Alex Kurtzman oturuyor. Filmin senaryosunu Jon Spaihts ve Christopher McQuarrie hazırladı. Filmin yapımcıları arasında Alex Kurtzman, Roberto Orci, Chris Morgan, Sean Daniel var. K/O Paper Products ve Sean Daniel Company tarafından çekilen film Universal Pictures tarafından axessbet dağıtıldı. Mumya filminin çekildiği yer, çekim yeri, hangi kanalda oynuyor, kaç yılında çekildi ve oyuncu kadrosu karakterleri sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor.

Mumya filmi ne zaman çekildi?

Mumya filmi 2017 yılında çekildi. Film 9 Haziran 2017 tarihinde vizyona girerek sinemaseverler ile beyazperdede buluştu. 150 milyon dolar bütçe ile çekilen film tüm dünyada 410 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Ülkemizde vizyonda kaldığı süre boyunca 793 bin 593 kişi tarafından sinemalarda izlenen film toplamda 10 milyon 179 bin 938 TL hasılat kazandı. Filmde, çölün derinliklerinde gömülü olduğu düşünülen antik prenses, günümüze uyanıyor ve yüzyıldır büyüyen kötülüklerini ve dehşetini de yanında getiriyor.

Mumya filmi nerede çekildi?

Mumya filmi İngiltere'nin ve Birleşik Krallık'ın başkenti olan Londra'da çekildi. Filmin çekimleri için ayrıca İngiltere'nin Oxford, Surrey, Buckinghamshire, Hertfordshire bölgelerinde, Londra Doğa Tarihi Müzesi’nde ve Shepperton Stüdyolarında da çekim setleri kuruldu. Mumya filminin çekimlerinin diğer kısımları ise Namibya Çölünde ve Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı California eyaletinde axessbet giriş çekilmiştir.

Mumya filmi hangi kanalda oynuyor?

Mumya filmi Kanal D kanalında oynuyor. Film Cuma akşamı saat 20.00’de ve film bittikten sonra tekrar 22.15’te Kanal D ekranlarında olacak. Zamansız bir şekilde hayatı elinden alınan antik kraliçenin ruhu uyanacak ve kendisine yapılanları ödetmeye çalışacak. İlki 1932 yılında çekilen ve sinemada hatırı sayılır bir yer edinen Mumya hikayeleri, uzun bir aradan sonra, 1999 yılında yeniden izleyiciyle buluşmuştu. Universal Stüdyoları orijinal hikayeyi bir yeniden çevrimle tekrar canlandırdı ve 2017 yılında Tom Cruise ile Sofia Boutella’nın başrolde olduğu yeni film ortaya çıktı.

Mumya filmi oyuncuları karakterleri isimleri

 • Tom Cruise - Nick Morton
 • Sofia Boutella - The Mummy / Princess Ahmanet
 • Selva Rasalingam - King Menehptre
 • Russell Crowe - Dr. Henry Jekyll
 • Rez Kempton - Foreman
 • Marwan Kenzari - Agent of Prodigium
 • Javier Botet - Set
 • Jake Johnson - Sgt. Vail
 • Dylan Smith - Lorenzo Montanari
 • Courtney B. Vance - Col. Gideon Forster
 • Chasty Ballesteros - Kira Lee
 • Annabelle Wallis - Jenny Halsey
 • Alaa Salf - Sickle Slave