10 Temmuz 2018 tarihinden bu yana Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yapan Murat Kurum’un hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Murat Kurum aslen nereli, Murat Kurum kimdir, Murat Kurum boyu kaç, Murat Kurum evli mi ve Murat Kurum eşi kim? sorularının yanıtları araştırılıyor. Asıl mesleği İnşaat Mühendisliği olan Kurum, Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1999 yılında mezun oldu. 2005 yılına kadar özel sektörde mesleği ile ilgili alanlarda görev yaptı.

2005 yılından sonra TOKİ Ankara Uygulama Daire Başkanlığında uzman olarak göreve başladı. Bakan olarak göreve başlayacağı 2018 tarihine kadar TOKİ bünyesinde çeşitli görevlerde bulundu. Murat Kurum’un hayatı hakkında merak edilen soruların cevapları ve ayrıntılara yazımızdan ulaşabilirsiniz. Murat Kurum kim, biyografisi, nereli, memleketi, boy bilgisi, hangi burç, evli mi, eşi kim, özgeçmişi ve kariyeri soruları yanıtları haberimizde betmino yer alıyor.

Murat Kurum aslen nereli?

Murat Kurum aslen Konya Karapınarlıdır. Murat Kurum 1976 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Üniversiteye kadar öğrenim hayatını Ankara’da sürdürmüştür.

Murat Kurum kimdir biyografi hayatı?

Murat Kurum Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı’dır. Murat Kurum Türk siyasetçi, mühendis, teknokrattır. Murat Kurum 2018 yılında bakan olarak Mehmet Özhaseki’nin yerine geçmiştir.

Murat Kurum evli mi?

Murat Kurum evlidir. Ne zaman dünya evine girdiğine dair bilgi bulunmayan Murat Kurum, üç çocuk babasıdır. Murat Kurum yüksek Lisansını betmino giriş 2017 yılında Kentsel Dönüşüm alanında tamamlamıştır.

Murat Kurum eşi kim?

Murat Kurum’un eşi Şengül Kurum’dur. Murat Kurum 2018 yılında Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni kabinenin ilk Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak atanmıştır.

Murat Kurum boyu kaç?

Murat Kurum'un boyu ve kilosu bilinmemektedir. Bakan olmadan önce, 2009 - 2018 tarihleri arasında, bir TOKİ iştiraki olan Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Murat Kurum hangi burç?

Murat Kurum’un burcu hakkında bilgi bulunmamaktadır. 1976 yılında dünyaya gelen Kurum 47 yaşındadır.