İnternet kullanımının yaygınlaşmasına bağlı olarak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bilgiye hızlı erişim konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor. Haber sitelerinden internet ortamına düşen birbirinden farklı binlerce haber okuyucuya, günlük yaşam, siyaset, spor, magazin gibi konularda bilgiler sunuyor. Ancak, ne yazık ki yayınlanan haberlerin önemli bir bölümü ya güncelliğini yitirmiş oluyor ya da aslı astarı olmayan, kulaktan dolma bilgilerle gazetecilik tavrından uzak bir şekilde sunuluyor.

Özellikle kamu alanında veya özel sektörde görev yapan 1 milyondan fazla sayıdaki öğretmen kadrosu ile ilgili gerçek haberin kaynağı olmayı görev edinen mebhocam.com sitemiz, haberleri kaynağından alarak okuyuculara sunuyor. Kadromuzda bulunan emekli eğitimciler, basın emekçileri ve içerik uzmanı çalışanlarımızla doğru haberi doğru zamanda halka sunmayı görev kabul ediyoruz.

Eğitim Camiası İle İlgili Güncel Haberler

Bir haberin haber değeri taşıması için haberin doğru bir şekilde yansıtılmasının yanı sıra güncelliğini de koruyor olması gerekir. Mebhocam.com olarak, eğitim camiasını yakından izliyor ve haber değeri olan tüm bilgileri haberleştirerek okuyuculara sunuyoruz. Zamanı geçmiş, geçerliliğini yitirmiş ve kaynağı belli olmayan bilgilerden uzak durarak hazırladığımız haberlerle, bilgiyi doğru zamanda doğru yere ulaştırmayı hedefliyoruz. Haber değeri taşımayan sansasyonel haberlerden çok okuyucuya bilgi veren ve konu hakkında tüm detayların eksiksiz bir şekilde aktarıldığı haberleri önemsiyoruz.

Eğitim camiasında faal olarak görev yapan doğru kaynaklardan edindiğimiz bilgileri tarafsız bir gözle haberleştirerek sunan sitemizde,

  • Öğretmen haberleri
  • Kamu haberleri
  • İş ilanları
  • Memur ve işçi sendikalarından güncel haberler başlığı altında haberler yer almaktadır.

Haber değeri taşıyan her bilgiyi analiz ederek en doğru şekliyle haşla sunmayı görev kabul eden ekibimiz mili, manevi ve Cumhuriyet değerlere bağlı bir anlayışla hizmet vermektedir.

Doğru ve Tarafsız Haber

Ağırlıklı olarak eğitim camiasıyla ilgili haberleri konu edinen sitemize yer alacak haberleri büyük bir titizlikle inceleyerek, doğru ve tarafız haberciliği hedefliyoruz. Güncel haberleri kaynağından alarak değiştirmeden, anlamını bozmadan okuyucuya sunuyoruz.  MEB haber olarak ülkemizde büyük özveriyle görev yapan milyonlarca öğretmenin özlük hakları ile ilgili konularda araştırmalar yapıyor, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun ve mevzuatları inceleyerek en doğru şekliyle haberleştiriyoruz.

Tamamı profesyonel basın çalışanlar tarafından hazırlanarak sunulan haberlerin yanı sıra devlette memur kadrosuyla görev yapan herkesi yakından ilgilendiren konuları gündeme taşıyoruz. Kamu haberlerinin yanı sıra istihdama katkı sunmak amacıyla iş ilanları sayfasını hizmete sunan sitemizde, son dakika haberlerini de en doğru şekliyle gündeme taşıyoruz. Genel yaşamı ilgilendiren gündelik haberler dışında dünyada gelişen önemli haber başlıklarını da gündeme taşıyan haber sitemizde, günün haberleri başlığında en sıcak haberler ele alınıyor.

Güncel ve Son Dakika Haberleri

Doğru habercilik ilkelerine bağlı olarak kamu ve özel sektörde görev yapan başta öğretmenlerimizi olmak üzere tüm çalışanları ilgilendiren haberlerle gündemi takip etmenizi sağlıyoruz. Memur zammı, öğretmen atamaları gibi, toplumu yakından ilgilendiren güncel haberleri ve son dakika gelişmeleri anlık olarak okuyucuya ileterek toplumun doğru bilgiye ulaşmasını sağlıyoruz.

MEB haber olarak yayına başladığımız ilk günün heyecanı ve coşkusuyla yaptığımız haberlerde tarafsızlık ilkemizi koruyor, eksiksiz ve doğru haber sunmayı görev olarak kabul ediyoruz. İnternet üzerinden 7/24 hizmete açık bulunan sitemizde okuyucudan gelen bilgi ve yorumları ciddi şekilde analiz ederek yayınlıyor, kaynağı belli olmayan taraflı bilgilerden uzak durarak gerçek habere ulaşmanızı sağlıyoruz. Sitemizde genel anlamıyla öğretmen haberleri konusunda haber yaparak mili eğitim camiasına ait bilgileri en güncel şekliyle sunmakla birlikte, toplumu ilgilendiren tüm konularla ilgili bilgileri de okuyucumuza sunuyoruz.