2021 yılında kanalı için adeta ''Prime'' dönemi yaşayan Okan Sarıoğlu, 2022 yılında da en çok aranan ve en çok izlenen Youtuberlar listesine girmeyi başardı. Dünyanın en büyük video platformu YouTube, bu yılda Sarıoğlu'yu öne çıkardı. Bu yılın en iyilerinden biri olan Okan en çok tartışılan isimlerden biri oldu.

Youtube'da 490 bini aşkın abonesi olan, Türk Youtuber Okan Sarıoğlu'nun videoları büyük ilgi görüyor. Videoları ile neredeyse her hafta trendler listesine girmeyi başaran Sarıoğlu, en çok izlenen ve ilgi gören Youtuberlardan biri oldu.

2022 YILINDA 83.2 MİLYON İZLENME ALDI

Yaptığı korku ve eğlence temalı videolar ile tanınan Okan Sarıoğlu, 2022 yılında 83 milyon 200 bin görüntülemeyi geride bıraktı. Sarıoğlu'nun sadece bu yıl aldığı izlenme sayısı, Türkiye nüfusunu yakaladı. Aldığı çok yüksek izlenme sayısının yanında 110 binden fazla da yeni abone kazandı. Youtube Shorts ile de yükselişine yükseliş katan genç YouTuber, takipçileri tarafından çok fazla ilgi görüyor.

YIL BOYUNCA YAŞADIĞI DÜŞÜŞÜ ARALIK AYINDA AŞABİLDİ

YouTube kanallarının analizlerini en detaylı şekilde görebildiğimiz Socialblade kaynağına göre Okan Sarıoğlu'nun kanalı aslında 2022'nin neredeyse 6-7 ayı çok düşük istatisklere sahipti. Fakat Kasım, Aralık aylarının başlangıcıyla Sarıoğlu'nun kanalı zirveyi gördü. Popüler isim sadece Kasım ve Aralık aylarında 15 milyon civarı görüntüleme aldı.

ÇOCUKLUK HAYALİNİ YAŞIYOR

Youtube'da 2010'lu yıllardan beri var olduğunu belirten genç Youtube fenomeninin çocukluk hayali ünlü olmaktı. Youtube ünlüsünün başarıları, onun artık bir hayli ünlü olduğunu kanıtlar nitelikte.

Okan Sarıoğlu kimdir, aslen nerelidir, ne iş yapıyor?

Okan Sarıoğlu 2002 yılında Bursa'da dünyaya geldi. Çok küçük yaşlarda YouTube'da içerik üretmeye başlayıp, çocukluktan beri sosyal medya alanında kendini geliştiren Okan Sarıoğlu bilgisayar ve internet üzerine çok fazla ilgi duymaktadır. 20 yaşındaki Türk YouTuber, dijital video platformunda eğlenceli korku parodi videoları ile tanındı. Youtube tarafından da doğrulanmış kanalında 495 bin takipçi sayısına ve 212 milyon izlenme sayısına ulaşan Okan Sarıoğlu her hafta 3 yeni video yükleyerek adeta takipçileriyle içli dışlı oluyor.

Çektiği içeriklerle güldürüp eğlendirirken aynı zamanda düşündürmeyi başaran Sarıoğlu, ''YouTube'u çok seviyorum. YouTube benim hayatım. Takipçilerimi de aynı şekilde çok seviyorum ve onları ailem gibi görüyorum.'' diyerek işini çok severek yaptığını sıkça vurgulamaktadır. Bu sene 9 Nisan'da 21 yaşına basacak Okan Sarıoğlu, YouTube platformunda 495 bin abonesiyle çok büyük kitlelere hitap ediyor. Ünlü sosyal medya fenomeninin Instagram'da da 104 bin takipçisi mevcut.