Son yılların en çok konuşulan yapımlarından olan Oppenheimer filminin çekim ve yayın detayları merak ediliyor. Oppenheimer filmi nerede çekildi, Oppenheimer filmi ne zaman çekildi, Oppenheimer filmi gişe hasılat bilgileri nedir, Oppenheimer filmi konusu ne, Oppenheimer filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Ünlüler geçidi olan filmin oyuncuları arasında J. Robert Oppenheimer rolünde Cillian Murphy, Katherine "Kitty" Oppenheimer rolünde Emily Blunt, Leslie Groves rolünde Matt Damon, Lewis Strauss rolünde Robert Downey Jr., Harry S. Truman rolünde Gary Oldman, Jean Tatlock rolünde Florence Pugh, Ernest Lawrence rolünde Josh Hartnett ve Boris Pash rolünde Casey Affleck yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Rami Malek, Kenneth Branagh, Benny Safdie, Jason Clarke ve Dylan Arnold var.

Oppenheimer filmi, Amerikalı fizikçi Julius Robert Oppenheimer'ın hayatına odaklanıyor. Filmde, Julius Robert Oppenheimer’ın, İkinci Dünya Savaşı sırasında atom bombasının geliştirilme sürecindeki rolü gözler önüne seriliyor. Fizikçi Julius Robert Oppenheimer'a 2. Dünya Savaşı sırasında Manhattan Projesi'nin bilimsel liderliği verildiğinde, o ve eşi Kitty, Oppenheimer'ın çalışmasının sadece kendi hayatları üzerinde değil, tüm dünya üzerinde bu kadar etki edeceğini hayal edemezdi. New Mexico'daki Los Alamos Ulusal Laboratuvarında, o ve ekibi, uzun çalışmaların ardından bir nükleer silah geliştirmesinin ardından Oppenheimer "atom bombasının babası" ilan edilir. Oppenheimer filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, hangi ülkede çekildi, kaç yılında çekildi, gişe hasılat bilgileri, kaç kişi izledi, ne kadar izlendi, oyuncuları isimleri karakterleri nedir sorularının yanıtları haberimizde masterbetting yer alıyor.

Hızlı ve Öfkeli 7 filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri Hızlı ve Öfkeli 7 filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri

Oppenheimer filmi ne zaman çekildi?

Oppenheimer filmi 2022 yılında çekildi. Film 11 Temmuz’da galasını yaptı ve 21 Temmuz 2023 tarihinde sinemalarda vizyona girdi. 180 dakika süren Amerikan ve Birleşik Krallık yapımı filmin yönetmen koltuğunda usta yönetmen Christopher Nolan oturuyor. Yapımcıları Emma Thomas, Charles Roven ve Christopher Nolan olan filmin uyarlama senaryosunu, Kai Bird ve Martin J. Sherwin’in American Prometheus adlı hikayesinden Christopher Nolan yazdı.

Oppenheimer filmi nerede çekildi?

Oppenheimer filmi Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İsviçre’de çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü Amerika New Mexico, Kaliforniya ve New Jersey eyaletlerinde yapılırken, bazı kısımları ise İsviçre’nin Zürih ve Einsiedeln kentlerinde çekildi. Filmin çekimleri Amerika’da Los Alamos, Los Angeles, Santa Fe, Abiquiu, Belen, Berkeley, Sierra Madre, Pasadena ve Santa Clarita’da yapıldı. Filmin müziklerini Ludwig Göransson hazırladı.

Örümcek Adam filmi nerede çekildi ne zaman çekildi gişe hasılat oyuncu kadrosu karakterleri Örümcek Adam filmi nerede çekildi ne zaman çekildi gişe hasılat oyuncu kadrosu karakterleri

Oppenheimer filmi konusu ne?

Oppenheimer filminde, Amerikalı bilim adamı Julius Robert Oppenheimer'ın hikayesi ve İkinci Dünya Savaşı sırasında atom bombasının geliştirilmesindeki rolü anlatılıyor. Fizikçi Julius Robert Oppenheimer, İkinci Dünya Savaşı sırasında Manhattan Projesi'nin bilimsel lideri yapılmıştır. Fakat o ve eşi Kitty, bu kararın hem kendi hayatlarında hem de bütün dünyanın üzerinde bu kadar büyük bir etkiye sahip olacağını tahmin bile edemezdi.

Oppenheimer filmi gişe hasılat bilgisi

Oppenheimer filmi gişe hasılat bilgisi dünya çapında 942 milyon dolardır. 100 milyon dolar bütçe ile çekilen yapım tüm dünyada 942,1 milyon dolar hasılat elde etti. Ülkemizde de vizyona giren ve 15 hafta vizyonda kalan yapım, ilk haftasında 360.041 kişi tarafından izlendi. 15 haftanın sonunda 1.704.194 kişi tarafından ülkemizde bulunan sinemalarda izlenen film, toplam 187.779.894 TL gişe hasılatı masterbetting giriş elde etti.

Dünya sinemasının en iyi 100 filmi en iyi kült film listesi popüler unutulmaz filmler Dünya sinemasının en iyi 100 filmi en iyi kült film listesi popüler unutulmaz filmler

Oppenheimer filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Cillian Murphy - J. Robert Oppenheimer
 • Emily Blunt - Katherine "Kitty" Oppenheimer
 • Matt Damon - Leslie Groves
 • Robert Downey Jr. - Lewis Strauss
 • Gary Oldman - Harry S. Truman
 • Florence Pugh - Jean Tatlock
 • Josh Hartnett - Ernest Lawrence
 • Casey Affleck - Boris Pash
 • Rami Malek - David L. Hill
 • Kenneth Branagh - Niels Bohr
 • Benny Safdie - Edward Teller
 • Jason Clarke - Roger Robb
 • Dylan Arnold - Frank Oppenheimer
 • Gustaf Skarsgård - Hans Bethe
 • David Krumholtz - Isidor Isaac Rabi
 • Matthew Modine - Vannevar Bush
 • Tom Conti - Albert Einstein

En iyi filmler listesi tüm zamanlar en popüler filmler mutlaka izlenmesi gereken filmler En iyi filmler listesi tüm zamanlar en popüler filmler mutlaka izlenmesi gereken filmler