Örümcek Adam filminin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Örümcek Adam filmi nerede çekildi, Örümcek Adam filmi gişe hasılat rakamları nedir, Örümcek Adam filmi ne zaman çekildi, Örümcek Adam filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Bir döneme damga vuran ve seri olarak devamı da çekilen Örümcek Adam filminin oyuncuları arasında Örümcek Adam / Peter Parker rolü ile Tobey Maguire, Norman Osborn rolü ile Willem Dafoe, Mary Jane Watson rolü ile Kirsten Dunst, Harry Osborn rolü ile James Franco, Ben Parker rolü ile Cliff Robertson, May Parker rolü ile Rosemary Harris ve J. Jonah Jameson rolü ile J.K. Simmons yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Joe Manganiello, Gerry Becker, Bill Nunn ve Jack Betts yer alıyor. Filmde, sıradan bir lise öğrencisi olan Peter Parker'ın hayatı bir gün bir örümcek tarafından ısırılmasıyla tamamen değişiyor. Çünkü bu örümcek sıradan bir örümcek değildir, genetik olarak özelikle geliştirilmiş, bilimsel amaçlarla kullanılan bir denektir. Öte yandan olan olmuştur ve Parker'da tuhaf değişiklikler baş göstermektedir. Örümcek Adam filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, kaç kişi izledi, ne kadar izlendi, gişe hasılat rakamları nedir, kaç yılında çekildi, oyuncuları isimleri ne sorularının yanıtları haberimizde betdog yer alıyor.

Ejder Kılıcı filmi konusu ne hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi oyuncu kadrosu gişe hasılat Ejder Kılıcı filmi konusu ne hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi oyuncu kadrosu gişe hasılat

Örümcek Adam filmi ne zaman çekildi?

Örümcek Adam filmi 2000 yılında çekildi. Filmin çekimleri 2000 yılında yapılmış ve 3 Mayıs 2002 tarihinde sinemalarda vizyona girmiştir. Marvel Comics karakterine dayanan filmin yönetmen koltuğunda Sam Raimi oturuyor. Filmin senaryosunu ise David Koepp, Alvin Sargent ve Scott Rosenber yazdı.

Örümcek Adam filmi nerede çekildi?

Örümcek Adam filmi Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı New York, Los Angeles ve California şehirlerinde çekildi. Filmin çekimleri Amerika’da yapıldı. New York, Los Angeles ve California şehirlerinde çekim setleri kurularak çekimler tamamlandı ve beyazperdede izleyicilerle buluştu. Büyük ilgi gören yapımın devam filmleri de çekilmiştir.

Örümcek Adam gişe hasılat rakamları

Örümcek Adam filminin gişe hasılat rakamları 825 milyon dolardır. 139 milyon dolar bütçe ile çekilen yapım tüm dünyada toplam 825 milyon dolar gişe hasılatı elde etmiştir. Ülkemizde de vizyona giren ve 27 hafta vizyonda kalan film 630.290 kişi tarafından sinemalarda izlenmiştir ve 27 hafta sonunda 2.286.699 TL gişe hasılatı elde etmiştir. Film 2 saat betdog giriş sürüyor.

Örümcek Adam Eve Dönüş filmi nerede çekildi konusu ne kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu Örümcek Adam Eve Dönüş filmi nerede çekildi konusu ne kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu

Örümcek Adam filmi oyuncu kadrosu karakterleri

  • Tobey Maguire - Örümcek Adam / Peter Parker
  • Willem Dafoe - Norman Osborn
  • Kirsten Dunst - Mary Jane Watson
  • James Franco - Harry Osborn
  • Cliff Robertson - Ben Parker
  • Rosemary Harris - May Parker
  • J.K. Simmons - J. Jonah Jameson
  • Joe Manganiello - Flash Thompson
  • Gerry Becker - Maximilian Fargas
  • Bill Nunn - Joseph 'Robbie' Robertson

Örümcek Adam filminin oyuncuları arasında ayrıca şu isimler var; Jack Betts - Henry Balkan, Stanley Anderson - General Slocum, Ron Perkins - Dr. Mendell Stromm, Michael Papajohn – Carjacker ve K.K. Dodds – Simkins.

Terminatör Kara Kader filmi nerede çekildi konusu ne kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu Terminatör Kara Kader filmi nerede çekildi konusu ne kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu