Şarkıcı ve oyuncu Öykü Gürman’ın yaşamına dair ayrıntılar merak ediliyor. Öykü Gürman aslen nereli, Öykü Gürman evli mi eşi kim, Öykü Gürman boyu kaç, Öykü Gürman burcu ne, Öykü Gürman oynadığı tv dizileri ve filmleri nedir sorularının yanıtları araştırılıyor. 4 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da doğan Öykü Gürman, 2007 yılında ikiz kardeşi Berk Gürman ile birlikte Öykü ve Berk müzik grubunu kurdu. Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısı ile geniş kitleler tarafından tanınan ikili, grup dağılmadan önce çıkardıkları albümde Flamenko ile türküleri harmanladılar.

Öykü Gürman aynı zamanda TRT 1 ekranlarında yayınlanan Boyalı Direk adlı müzik ve sohbet programını da hazırlayıp sunmuştur. Öykü ve Berk müzik grubu 2010 yılında dağıldı ve iki kardeş yollarına tek devam etme kararı aldılar. Öykü Gürman nereli, memleketi, evli mi eşi sevgilisi kimdir, boy bilgisi, hangi burç ve hangi dizilerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde fenomenbet yer alıyor.

Öykü Gürman aslen nereli?

Şarkıcı ve oyuncu Öykü Gürman aslen Trabzonludur. Aslen Trabzon Oflu olan Öykü Gürman, İstanbul’da doğup büyümüştür ve yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Akdeniz ve Arap müziğini harmanlayarak müzik yapan sanatçı Gürman, 2004 yılında Türkü filmi ile oyunculuk kariyerine ilk adımını atmıştır.

Öykü Gürman, daha sonra Panzehir, Urfalıyam Ezelden, Aşk Zamanı yapımları ve geniş kitleler tarafından tanındığı Sen Anlat Karadeniz dizisinde rol almıştır. 2020 yılında Gel Dese Aşk dizisinde Sitare Pusat karakterine hayat veren oyuncu, 2021’de Bayram Şekeri’nde, 2022 ve 2023 yıllarında ise Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Öke Hatun karakterine hayat vermiştir. Aynı zamanda Bandırma Füze Kulübü yapımında yer almıştır.

Öykü Gürman evli mi eşi kim?

Öykü Gürman evli değildir. 2015 yılında sanatçı Yavuz Bingöl ile evlenen Gürman, 2016 yılında ise boşanmıştır. Müzik ve oyunculuk kariyerinde birçok ödül kazanan Öykü Gürman, 2008 yılında 14. Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Grup (Öykü & Berk) ödülünü almıştır. Aynı yıl 35. Altın Kelebek Ödülleri’nde Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısı ile Yılın Şarkısı ödülünü kazanan sanatçı, 2019 yılında En İyi Kadın Dizi Oyuncu fenomenbet giriş ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödüllerini kazanmıştır. Öykü Gürman 2019 yılında ise 7. Moon Life Dergisi Ödülleri’nde Yılın En İyi Yardımcı Kadın Oyuncusu ödülünün sahibi olmuştur.

Öykü Gürman boyu kaç?

Öykü Gürman’ın boyu 1.69 cm’dir. Öykü ve Berk olarak Kısmet ve İki Arada adını taşıyan albümlere imza atan şarkıcı, Bir Başka ve Rüya Bitti adlı albümlerini devam eden yıllarda kendisi çıkarmıştır. Birçok tekli de çıkaran ve video klipler ile de hayran kitlesini büyüten Öykü Gürman, oyunculuk ve şarkıcılık kariyerini bir arada devam ettiriyor.

Öykü Gürman burcu ne?

4 Ağustos doğumlu olan Öykü Gürman’ın burcu Aslandır.

Öykü Gürman oynadığı tv dizileri ve filmleri

  • 2004 - Türkü Filmi - Bölüm oyuncusu
  • 2014 - Panzehir - Zeynep
  • 2014 - Urfalıyam Ezelden - Ceylan Akın
  • 2015 - Aşk Zamanı - Leyla Korkmaz
  • 2018 - Sen Anlat Karadeniz - Asiye Kaleli
  • 2020 - Gel Dese Aşk - Sitare Pusat
  • 2021 - Bayram Şekeri – Pınar
  • 2022 - Bandırma Füze Kulübü - Nurgül
  • 2022 - Alparslan: Büyük Selçuklu - Öke Hatun